foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Purgikalad
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 26, 2004 12:14 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Juul 25, 2004 11:46
Postitusi: 1
Asukoht: Tallinn
mu sõber hankis endale purgikalad (nagu ta ise neid nimetab..). Üritasime välja uurida, mis kalad nad siis sellised on. Nad on sellised kupi ja mõõksaba vahepealsed. Mu sõbrale öeldi et need on kupid, kuigi nad pole nii värvikirevad ja sabad on läbipaistvad. Sabad ei ole nii laiad nagu kupidel ega ka nii kitsad nagu mõõksabadel. Umbes sentimeetri pikkused.

Akvaariumi (ehk klaasist lillevaasi) mahub umbes 5 liitrit
( 18*17,5*17,5cm). Kas neil a la segakaladel oleks sobilikud (või veel parem :D head) elutingimused, kui ma võtaks näiteks 3 kala.

mul ei ole filtrit , mul pole ka mingit aimu valgustusest ja muudest asjadest mida vaja oleks ..mis taim oleks hea sellise imetillukese akvaariumi jaoks ? Kas seal lillevaasis oleks neil ikka hea elada? kas neil oleks ikka piisavalt hapnikku? Kas se poleks mitte loomapiinamine ??

Sellised elementaarsed asjad olen juba välja uurinud, nagu näiteks vee vahetamine.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 26, 2004 12:36 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
minu arust on loomapiinamine...ise ka ei tahaks perega vannitoasuuruses ruumis elada,paraku on inimesi,kes ei saa või ei taha suurt akvaariumit soetada ja siis need nn purgikalad tekivadki.
P.S kaldun arvama,et siiski tegu gupidega,kuna laiad sabad on ainult täiskasvanud isastel kaladel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 26, 2004 12:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 08:39
Postitusi: 349
Asukoht: Tallinn
mina kaldun arvama et tegu on platydega.

_________________
45l
1platy, 2hoplosternumit, 1anc, 4neooni, 1OTO ja 1kuldkala, 3pseudomugil gertrudae-d ja 2japonica shrimps-i


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 26, 2004 05:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Endal tekkis ka mingi kalapiinamise môte. Nimelt leidsin kolm leelisaku purki, môôtudega miskit 20x30x10cm, ehk siis nii 5-6liitrised. Muidu ilusad valuklaasist asjad on. Tekkis idee kinkida tuttavatele selline akvaarium, et panna säästulamp ja pikkolofilter ja nii 3 gupit ja môned taimed. Môned gupid vôiks sellises kastikeses ju elada küll? Tartu mnt poe kontorilaua akvaariumikesed on ju samasuured.

_________________
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 26, 2004 08:13 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Isase gupi eluspüsimiseks piisab väidetavalt 0,5 liitrist ja emase jaoks 1 liitrist (ehk siis paari jaoks 1,5-2 liitrit), piisavaks loetakse isase kohta 1-1,5 liitrit ja emase kohta 2-3 liitrit. Aga ikkagi on see loomapiinamise maiguga värk, ise küll nii ei teeks - kalale kulub ikka ujumisruum ka ära.
Veel: akvaariumipoe müügiakvaariumid ei sobi võrdlusmaterjaliks sest nad on kaladele vaid ajutiseks asupaigaks mõeldud ning mõnikord olude sunnil on ehk kalad paigutatud nii nagu nad kindlasti ei peaks olema.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 22, 2008 04:52
Postitusi: 40
Pildid: 0
Asukoht: Jõgevamaa
Ära muretse mul on 7 liitrine mull ja mulle meeldib isegi see rohkem kui kandiline:)
ja mul praegu seal 2 gupit ja plaanin rohkem võtta ,kuna mneil muidu igav:)
sinna mahuks raudselt mingi 5-6 gupit:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 01, 2010 07:06 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Veebr 01, 2010 06:24
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn, Nõmme
ma lugesin selle teema läbi, aga jäi ikkagi segaseks kui suur akvaarium oleks esialgu kahele kupile soovitav, mitte minimaalne ?
endal varem kaladega kogemus täiesti puudub, tegelikult tahtsin kuldkala, aga siis selgus, et ta ikka ei sobi mulle ja nüüd otsin teisi kalu. võit soovitada ka ! :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 01, 2010 08:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 16, 2008 02:51
Postitusi: 470
Asukoht: Tartu
Kuldkalake100 kirjutas:
ma lugesin selle teema läbi, aga jäi ikkagi segaseks kui suur akvaarium oleks esialgu kahele kupile soovitav, mitte minimaalne ?
endal varem kaladega kogemus täiesti puudub, tegelikult tahtsin kuldkala, aga siis selgus, et ta ikka ei sobi mulle ja nüüd otsin teisi kalu. võit soovitada ka ! :D


No alguses võiks vähemalt 25l akva olla, seal neil päris hea, ise alla 25l ei ostaks. Aga muidugi mida suurem, seda parem.

_________________
125l - 1x harjasnina, 1x õunatigu, 6x molly, 1x isane betta, 3x emane betta


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver