foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 2 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: 17. päevane akva
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 27, 2004 11:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 11, 2004 12:58
Postitusi: 152
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Hei!

Minu akva on nüüd siis 17 päeva vana. Selle toreda päeva puhul tegin jääle veidi teste ja tulemused on praktiliselt samad mis nädalake tagasi:
Temp. 25 celsiust
NO3 = 0
NO2 = 0
NH4 üle 6 (JBL test lõpeb tume-tume rohelisega, minu tulemus on endiselt läbipaistev konjaki pruun)
GH = 9
KH = 7
pH üle 7,6 (minu tulemus veidi tumedam JBL skaala lõpust)

Selle aja jooksul olen kasutanud kohe alguses AZOO Bakteri tablette ja raskemetallide "tapmise" vedelikku ning AZOO turba sisaldusega vedelikku pH alandamiseks.
Umbes 10 päeva on akvas elanud ka kaks kena taime - Microsorium pteropus ja Microsorium pteropus Windeløv. See Windeløv on lehe otstest veidi helerohekaks muutunud, aga see võib ehk olla tingitud sellest, et toas oli viimased 4 päeva suhteliselt hämar.

Kas ma olen liiga kannatamatu või peabli ühe 600l akva tööle saamine nii kaua aega võtma?
Kui ohtlikuks selline olukord võib atimedele kujuneda? Mida peaksin oma Windeløv'ga ette võtma, et taastuks ilus tugev roheline värv?

Aitäh!
Agur

_________________
4xSAE, 3xBotia, 1xHiina/India vetikasööja, 7xSkalaar, 15 x Sumatra Barbus
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
600 liitrit, (200x50x60 cm)
4 x 80W T5 valget valgust, Õhk RenaAir 300
Kaks filtrit (EHEIM 2329 ja 2028)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 28, 2004 10:01 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Oota, kuni NH3/NH4 ja NO2 on 0 ppm, siis võid kalad sisse lasta. NO3 peaks olema siis kindlasti rohkem, kui 0. Seda näitu saad vähendada ainult veevahetuse teel. 6 ppm NH3/NH4-ja on kaladele väga ohtlikult mürgine, eriti arvestades asjaolusid, et NO2-st ja neid ümber töötlevatest baktertitest pole veel jälgegi ja vesi on sul aluseline, millisel juhul on ammoonium eriti ohtlik.

Täiesti isiklik arvamus: õiteti tegutsedes peaks peaks 17 päevaga saama akva täie hooga käima küll. Enda akvas kulus lämmastiku tsükli tekkimiseks 10 päeva, kusjuures mingit juuretist polnud. Tõsi, minu akva on 10 korda väiksem, kui sinu oma ja ei oska kommenteerida, kuivõrd mõjutab suurus sissetöötamisaega. Iseenenest on see huvitav küsimus, teab keegi, kuivõrd akva suurus sissetöötamise aega mõjutab?


Üles
 [ 2 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver