foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 22, 2004 08:23 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 08, 2004 09:21
Postitusi: 14
Asukoht: Tartu
Suures mures kalakeste pärast laenasime raha ja ostsime akvaariumi ära. 52,5 liitrit pole just palju, aga parem ikka kui 6 liitrit. Valgustuse´ks on kaanes 1 Philipsi toru 14 W, filter Resun King 1L (pole vist eriti hea, aga asja ajab ära, vähemalt karbil on maksimumvõimsuseks kirjas 380 L/H), soojendaja on ka Resun'i oma, sellega pole vist hullu. Siin ringi vaadates olen aru saanud, et seda toru, mis seal filtri küljes on ja mis vist mullikesi puhub, pole üldse vaja? Ma arvasin, et keemiat pole üldse vaja, aga mingit bakterite tekkeks vajalikku ainet siis ikkagi on tarvis kasutada, või? Mis ma nüüd kalakeste ja taimedega peaks tegema, selles mõttes, et mis neile ohtlikum on: veel paar päeva vaasis kükitada ja oodata kuni vesi "küpseb" või tooresse vette panna, kus pole veel piisavalt (kui üldse) baktereid. Hertsogi pakutud variandi järgi sobiks vist ka teine variant? Täna (ilmselt soojema ilma toimel) leidsin oma kalad pinnal vett ahmimas. Oma naiselikust loogikast (siin on vist naerukoht) lähtudes tegin väikese veevahetuse (5%) arvates, et sellege tekitan vees liikumist ja saab ehk hapnikku ka juurde, tundub, et miski (kas just minu tegevus) igatahes aitas, aga kardan, et see probleem võib korduma hakata. Seega oleks hea kalad võimalikult kähku suuremasse nõusse saada. Mida teha???
Lisaks praeguse olukorra kirjeldus: 4 kingitud mõõksaba pojukest 6 liitrises vaasis- ei filtrit, soojendust, valgustust, aeraatorit, vett olen vahetanud korra nädalas 1/3.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 22, 2004 11:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
arvan, et kui sa kalad uude akvasse paned, siis miskit hullemaks ikka ei lähe .... temp. stabiilsem, hapniku piisavalt, liikumisruumi rohkem, ... jne ...
Mina paneks kalad uude anumasse ....

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 22, 2004 11:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Lase ikka akvaariumiveel paar päeva laagerdada.

_________________
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 23, 2004 12:39 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 08, 2004 09:21
Postitusi: 14
Asukoht: Tartu
No nii Alger ja Soobel, kumba ma siis nüüd uskuma pean? Igatahes saab nüüd paari tunni pärast esmene ööpäev laagerdamist täis, mõtlesime ise, et äkki aitab pisike veevahetus kahe anuma vahel: väikses ilmselt siiski mingi mikroorganismide kooslus juba on, see ehk edendaks uut akvaariumi, samas saavad kalad vähehaaval harjuda uue veega. Kesktee kahe soovituse vahel oleks vist kalad täna õhtul, so. üks ööpäev seisnud, vette panna?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 23, 2004 02:08 
Guru

Liitunud: Pühapäev Aug 10, 2003 12:26
Postitusi: 192
Asukoht: Harjumaa, Kostivere
Kui suures akvaariumis enam seintel õhumulle ei ole, siis tõstke tasapisi ümber. Mikroorganismid ei mängi praegu rolli - need neli mõõksaba ei suuda niipea niipalju ammooniumi toota, et enda elukeskkonda ära rikkuda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 24, 2004 12:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Kui mullid läind, siis võid julgelt sisse panna .... Ei juhtu miskit hullu .... Nende mullidega küll jah lugu selline, et kui peaksid kalale lõpuste külge jääma, siis see ei ole hea ( 'põletab' ) ... Aga kui mullid lännu, siis ei ole enam miskit karta (eeldades muidugi, et vee koostis ikka kaladele sobiv ... hehe)

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver