devi kirjutas:
Aeroobne filter (tavaliselt) ei eemalda, ainult teisendab NO3-ks. Kui sa taimi ei peaks, siis soovitaksin ka anaeroobse filtreerimisega tegeleda (eemaldab NO3) - siis oleks mega-hyper-super filtreerimine
Tegelikult ei kujuta sellist süsteemi reaalsuses ette (minuarvates ei ole töökindel)
Taolisi nitraadifiltreid müüakse ja olen ka ise sellist katsetanud. Filter kujutab endast mingi substraadiga täidetud suletud anumat, millest vähesel hulgal (1-5 liitrit tunnis) vett läbi voolab. Lisaks peab baktereid toitma. Selleks on kas substraat ise "söödav" (granuleeritud väävel, spetsiaalsed baktopallid jne.) või lisatakse käsitsi aegajalt midagi bakteritele meelepärast, näit., alkoholi. Viimase variandi kohta on sakslastel spetsiaalne väljend "Vodkafilter".
Praktikas põhiline raskus seisneb just õige läbivoolu saavutamises, kuna väikseimgi kõrvalekalle rikub filtri töörezhiimi, denitrifitseerivad bakerid hävivad ja filtri sissetöötamisprotsess algab otsast peale. Sissetöötamise ajal nitraadifiltri väljundis NO3 hulk isegi suureneb, samuti eraldub NO2. Hiljem NO2 kaob ja NO3 hulk võrreldes sissetulevaga väheneb oluliselt.
Õige läbivooluhulga leidmiseks tuleb kas mõõta väljundis NO3 ja võrrelda seda sissetulevaga või siis mõõta REDOX potentsiaali filtri sees, mis annab õigema tulemuse. NB! REDOX-i mõõtmiseks vajalik riist maksab tunduvalt rohkem kui filter ise. Lisaks peab reguleerimisventiil võimaldama väga täpset reguleerimist, kõige parem oleks nõelventiil. Tavaliste kuulkraani sarnastega on täpset reguleerimist väga raske saavutada.
Kui keegi on huvitatud ja tahab katsetada, siis mul seisab kasutult Ratzi väävelfilter!