foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mure mõõksabaga
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 03, 2007 07:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 06, 2007 11:45
Postitusi: 5
Asukoht: Tartu
mul on 25 l akvaarium, filter ja kõik on olemas. 1 isane ja 1 emane mõõksaba. Alguses oli ka 2 guraamit aga nad surid :( . Isane mõõksaba on emasest veidi suurem ja kiusab nüüd teda...ajab mööda akvaariumit taga nii et vaeseke veedab enamuse ajast filtri taga...Lisaks on see ka imelik, et siis kui tuld ei põle saavad nad ilusti läbi ja emane ujub rahulikult ringi aga siis kui tule põlema panen läheb emane filtri taha varju, kuhu otseselt siis valgust ei paista... oskate äkki öelda miks see nii on? ja nõu anda mida teha et isane ei kiusaks?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 03, 2007 07:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 13, 2005 09:59
Postitusi: 964
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
mõõksabadel kehtib ka reegel et vähemalt 2 emast 1 isase kohta... soovitan emast veel juurde võtta...

_________________
110l mõõgud, antsud, coryd, kuhlid, erinevad teod
45l maimud
23l erinevad krevetid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 03, 2007 07:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Veebr 11, 2007 12:42
Postitusi: 21
Asukoht: Tartu
Guraamide koha pealt seda et nad vajavad minimaalselt ~36 l vett ühe isendi kohta ja mõõksabadele on see akvaarium ka väike ja muidugi peaks sul olema ka 2 emast 1 isase kohta :)
Soovitaks soetada tsipa suurem akvaarium :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 03, 2007 09:28 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Lisaks veel et alla 100l akvaariumit (looduslikus) tasakaalus hoida on peene kunst. Igaühel see ei õnnestu ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 06, 2007 03:50 
kuidas eristada emast ja isast mõõksaba?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 06, 2007 04:38 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
http://www.fishrus.com.au/swordtail.htm
http://www.hawaii.edu/environment/Intro ... elleri.gif

Alumine on isane, ülemine emane

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 07, 2007 03:17 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 04, 2007 03:20
Postitusi: 28
Asukoht: Kuressaare
Felch kirjutas:
Lisaks veel et alla 100l akvaariumit (looduslikus) tasakaalus hoida on peene kunst. Igaühel see ei õnnestu ...


mis puutub akva suurusesse, siis minu kogemus järgmine - enne pidasin vaid ca 23 liitrist akvaariumi, kus elasid gupid, daniod ning ancistruse paar, kes tõid ilmale ka 13 poega. Ei olnud mul kunagi probleeme akva n.ö tasakaalus hoidmisega, isegi siis kui teinekord 3 nädalaks jäi vesi vahetamata, ning filer puhastamata. Nüüd aga, kus mul on ka 180 liitrine akvaarium ja vahetan vett korra nädalalas, olen pidevalt hädas erinevate vetikatega. Pisikeses akvas aga siiani probleeme pole. Nii, et minu puhul see reegel ei kehti.

Ehk on sul akvas taimi (varjulisi kohti) vähe, sellepärast emane poebki peitu, kui tuli põlema läheb.

_________________
Juwel Rio 180 l, skalaar 2, neoon 9, ancistrus 2 (+ pojad) , guraami 1, SAE, elustaimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 08, 2007 11:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 03, 2005 08:35
Postitusi: 124
Asukoht: Pärnu
mis puutub akva suurusesse, siis minu kogemus järgmine - enne pidasin vaid ca 23 liitrist akvaariumi, kus elasid gupid, daniod ning ancistruse paar, kes tõid ilmale ka 13 poega. Ei olnud mul kunagi probleeme akva n.ö tasakaalus hoidmisega, isegi siis kui teinekord 3 nädalaks jäi vesi vahetamata, ning filer puhastamata. Nüüd aga, kus mul on ka 180 liitrine akvaarium ja vahetan vett korra nädalalas, olen pidevalt hädas erinevate vetikatega. Pisikeses akvas aga siiani probleeme pole. Nii, et minu puhul see reegel ei kehti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 08, 2007 11:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 03, 2005 08:35
Postitusi: 124
Asukoht: Pärnu
ups,vale liigutus,keegi oskab ehk eelneva postituse maha kustutada :wink:
minul samasugune kogemus kui eevil,väiksemas akvas polnud mingeid probleeme,probleemid algasid 180 l-se sissetöötamisega,kuigi teoorias peaks nagu vastupidi olema


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 08, 2007 07:50 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Sõbrad, eelpool räägiti tasakaalus hoidmisest, mitte sissetöötamisest. See et kalad poegivad ei ole veel märk sellest, et akvaarium toimib ökosüsteemina :idea: Akvaariumi tasakaalu viimine sarnaneb minivariandis Maa ajalooga. Kus algul polnud midagi, siis tekkisid mikroorganismid jne.

Kannatlikkus on akvaristika juures asendamatu. Ja uskuge, mida suurem on akvaarium, seda stabiilsem on seal sees toimiv ökosüsteem.

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver