foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mis toimub minu akvas???
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 12, 2007 10:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 04, 2006 09:58
Postitusi: 71
Asukoht: Rakvere läheduses
Siiani olid meie kalakesed kõik nii kenasti nagu läbi saanud, keegi kedagi ei kiusanud ega midagi ja siis nüüd üleeile hommikul oli vaatepilt hirmutav :(
Emane mööksaba oli räsida saanud sabauimest, seljauimest. Mingi nädal enne tegelt vaatasin, et ta kuidagi nagu ehmunud ja et oma priskust ja oranzi värvi kaotanud kuhugi aga siis olid tal uimed veel ok.
Eile sai ta eraldatud kohe üksinda 25l akvasse. Nüüd mõtlen, et nad olid oma papaga ju nii kenasti koos ja äkki surevad igatsusest. :( Samas äkki isane teda näksiski :S on see võimalik? Aga siis ei laseks vast emane teda oma ligi, ma arvan.
Ja siis on mul suures akvas veel 2 tapluskala. Üks isane, teine emane. Sellised suured ja uhked aga ega nad nagu eriti teineteist salli, kokku sattuvad siis imelikult puhvi lähevad ja nüüd isasel on kõrval väikse uimekese juurest nagu soomused läinud :? Ainult hele laik alles, mis värk see???
Teised kalad on nagu ok kõik. Mis te arvate kes see rets siis võib olla minu akvas. Mul on seal 12neooni, 2 daniiod, emane ja isane mööksaba, 2 kiiversägad ja 2 skalaari. Üks neist on ilgeks pirakaks kasvanud vähem kui aastaga ja tundub, et vahel ajab teisi kalu taga. Aga ma olen näinud ka kuidas daniio piiras mõõksaba.
Andke nõu ja avaldage arvamust, palun!


Üles
 Teema pealkiri: :(
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 12, 2007 12:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 04, 2006 09:58
Postitusi: 71
Asukoht: Rakvere läheduses
Keegi ei ütle midagi :?
Isegi halba mitte!!!! :lol:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 12, 2007 02:42 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kui suur akvaarium sul üldse on - kisub veidi ülerahvastuse poole.
Võitluskala tõmbab emase tähelepanu just nagu kirjeldasid - ajab end puhevile jne. Pärast võib asi väga karmisk minna, isegi kuni emase tapmiseni. Teisi kalu aetakse võimaliku pesa juurest eemale aga muidu ei terroriseerita.
Mõõksabad üldiselt ka üksteist ei söö aga nõrgestatud/haige kala on iseasi. Mul oli endal just juhus, kus suurt skalaari piiras parv mõõksabu. Selgus, et tal oli uimemädanik. Kahjuks ta suri, jäin raviga hiljaks. Loe artiklite alt haiguste kohta, äkki on sama probleem.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 12, 2007 02:42 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 04, 2005 11:51
Postitusi: 791
Asukoht: Tallinn Mustamäe
daniiost seda hästi ei usu, aga skalaarid võisid sellega küll hakkama saada.


Üles
 Teema pealkiri: Mida iganes...:S
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 31, 2008 07:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 24, 2008 01:08
Postitusi: 11
Asukoht: Tartumaa
Esimesel nädalal said kõik kalad hästi läbi aga nüüd on mu kalad kaklema hakanud....Üks neoon ajab ülejäänud neoone ära...Poeciliad kaklevad vb sellepärast, et mul ainult 1 emane 4-jast emasest alles...Mul kolm emast surnud...Üks hariliku guppy maim on ära söödud...Pool keha leidsin pallikujulise taime alt....Mida teha peaaegu kõik kalad kaklevad ja söövad üksteist ära....Aidake kui oskate...Ette tänades...




_____________________

25l akva:2 põhjakoristajat,3poecilia't,2guppy't(musta sabaga),5harilikku guppyt(maimud),5 neooni...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 31, 2008 08:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 13, 2005 09:59
Postitusi: 964
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
pakun, et su akvaarium on neile liiga väike!

_________________
110l mõõgud, antsud, coryd, kuhlid, erinevad teod
45l maimud
23l erinevad krevetid


Üles
 Teema pealkiri: kiirabi
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 01, 2008 02:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 15, 2008 08:06
Postitusi: 41
Asukoht: Lilli-Anne, Võrumaa
Suurem kast, kiiresti! Et veel terved kalad p22sta & haiged eraldada. Loe l2bi ka koht, qs on juttu kaladele vajaminevast veehulgast. Edu!

_________________
isetehtud 65L: taimed, mõõksabad, kiiversägad, antsud


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver