foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 20 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Miks mu gupid surevad?
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 17, 2006 07:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Sept 14, 2006 08:38
Postitusi: 76
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa
Mul on 45l akvaarium, selles elab umbes (koos maimudega) 50-60 gupit, 3 ancistrust ja õunteod. Umbes kuu aja jooksul on mul ära surnud umbes kümme gupit. Enda arvates hoolitsen oma lemmikute eest igati hästi (1* nädalas vahetan kolmandiku vett jne, toiduks on helbetoit ja kurk). Väliselt on kõik kalad terved ja elurõõmsad. Kes oskab nõu anda palun aidake.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 17, 2006 07:33 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 26, 2005 10:11
Postitusi: 263
Asukoht: Eesti
mina arvan et kalu liigapalju.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 17, 2006 08:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 12, 2005 01:35
Postitusi: 455
Asukoht: Tallinn
Kas need ära surnud gupid olid kõik täiskasvanud? Paljuvõitu kah teisi akvaariumis. Ega ei ole näha ühelgi kalal, k.a. väikestel maimudel, et sabauimed on vähemal või rohkemal määral otstest kokku kleepunud. Seega siis lehvikuimest on saanud kolmnurkne uim.

_________________
Igasugu sabalised.


Üles
 Teema pealkiri: Miks mu gupid surevad?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 18, 2006 09:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Sept 14, 2006 08:38
Postitusi: 76
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa
Janne. Mulle tõesti tundub, et mõnedel gupidel on sabauimed vist kokku kleepunud. Mida ma peaksin siis tegema?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 18, 2006 10:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 06, 2005 07:09
Postitusi: 404
Asukoht: Tallinn / Viljandi 56 618 770
nii palju kui mina tean peaks vast soolavannid abiks olema? :?

_________________
325l effect line , 6x54w t5 , tetratec ex 1200 välisfilter, eheim jäger 3608 termoregulaator,JBL pinnaseküte, co2 ballooniga, aqua medic ph controller, ph 7.0, temp 28c


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 18, 2006 10:04 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
mida sa peaksid tegema, on a) kalu akvaariumis vähendama (kehtib reegel ca 1 liiter vett 1cm kala kehapikkuse kohta ehk 5cm-ne kala vajab 5l vett) või b) muretsema suurema akvaariumi vastavalt kalade arvule.

cyberworldile: uimede kokkukleepumine selliste tingimuste juures saab olla ainult no3-mürgistus, mis on tingitud üleasustusest. soolavannid üleasustuse puhul kahjuks ei aita.


Üles
 Teema pealkiri: Miks mu gupid surevad?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 18, 2006 10:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Sept 14, 2006 08:38
Postitusi: 76
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa
Kui mitu õuntigu võiks minu 45l. akvaariumis olla, et neid seal ei oleks lisaks gupidele ülearu?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 18, 2006 10:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 06, 2005 07:09
Postitusi: 404
Asukoht: Tallinn / Viljandi 56 618 770
2 täiskasvanud :roll:

_________________
325l effect line , 6x54w t5 , tetratec ex 1200 välisfilter, eheim jäger 3608 termoregulaator,JBL pinnaseküte, co2 ballooniga, aqua medic ph controller, ph 7.0, temp 28c


Üles
 Teema pealkiri: Miks mu gupid surevad?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 18, 2006 10:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Sept 14, 2006 08:38
Postitusi: 76
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa
Kui ma oma guppe vähendan, siis mitu täiskasvanud gupit võiks mul lisaks kolmele ancistrusele olla? Kui järele jäetud gupidel on sabad ikka kokku kleepunud, siis kuidas neid soolavanne teha, et neid ravida?


Üles
 Teema pealkiri: Re: Miks mu gupid surevad?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 18, 2006 11:06 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
margitkuru kirjutas:
Kui ma oma guppe vähendan, siis mitu täiskasvanud gupit võiks mul lisaks kolmele ancistrusele olla? Kui järele jäetud gupidel on sabad ikka kokku kleepunud, siis kuidas neid soolavanne teha, et neid ravida?

No Maria andis Sulle ligikaudse valemi. Arvestatakse täiskasvanud kalade pikkustega, gupil peaks see olema 5 cm, ancistrusel 12 cm. Ühe õunateo kohta arvestatakse 10 liitrit vett. Soolavannid unusta ära, need ei aita üleasustuse korral. Sagedasem veevahetus on ajutine kiire hädaabinõu, nagu juba öeldud ainus mõistlik lahendus on seltskonna vähendamine - või siis suurema akva soetamine. Ja tõesti ei viitsi sama asja eiteamitmendas teemas lugeda.


Üles
 Teema pealkiri: Miks mu gupid surevad?
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 19, 2006 03:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Sept 14, 2006 08:38
Postitusi: 76
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa
Ma ei heietaks seda teemat juhul, kui mul oma kalade heaolu pärast muret ei oleks ning oleks piisavalt teadmisi. Siia foorumisse liitusin seetõttu, et nõu ja abi saada.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Miks mu gupid surevad?
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 19, 2006 03:19 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
margitkuru kirjutas:
Ma ei heietaks seda teemat juhul, kui mul oma kalade heaolu pärast muret ei oleks ning oleks piisavalt teadmisi. Siia foorumisse liitusin seetõttu, et nõu ja abi saada.


ühest teemast piisab täiesti, et sind märgataks. ära unusta, et need, kes siin soovitusi ja nõuandeid teevad ei ole selleks kohustatud, vaid teevad seda oma vabast tahtest teisi aidata. postitades mitu ühesuguse või omavahel seotud sisuga teemat erinevatesse alarubriikidesse teed oma muredele vastamise ainult keerulisemaks, sest vastajateks on enamasti ikka ühed ja needsamad kindlad inimesed, kes saaksid parema ülevaate sellest, mis sul seal koduseinte vahel toimub siis, kui kogu info oleks kompaktselt ühes teemas koos.


Üles
 Teema pealkiri: Miks mu gupid surevad?
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 19, 2006 03:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Sept 14, 2006 08:38
Postitusi: 76
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa
Maria. Tänan Sind nõuannete eest, ning nüüdsest tean kuidas ja kus oma probleemidest kirjutada. Suur aitäh! Margit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 14, 2006 09:44 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 14, 2006 09:31
Postitusi: 1
Asukoht: saaremaa
Minu lugu on lühidalt selline(ei osanud mujale oma küsimust paigutada):sain endale 5 väikest gupit ja ostsin poest kaks isast ja ühe emase täiskasvanud kala juurde, nüüdseks on üks isane surnud - teine ahistas teda ja näksis ta lihtsalt haigeks ning lõpuks kala surigi. Nüüd on see isane emase kallal, ei ole vist tema lõppki enam kaugel. Miks nad nii käituvad ja mida edasi teha, seni ei ole see kuri isane pisematele liiga teinud, õnneks! Äkki oskab keegi öelda, milline peaks olema arvuliselt emaste ja isaste suhe ühes akvaariumis.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 15, 2006 12:18 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Aug 30, 2006 12:27
Postitusi: 7
Asukoht: Tartu, Annelinn
Et isastel kaladel oleks piisavalt tegemist hea kui on 3-4 emast ühe isaste kohta

_________________
170l;4*36 W ,sumatra barbused,kirsi barbused,mõõgad,neoonid,2vana skalaari,antsistrused,


Üles
 [ 20 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver