foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 31 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 04, 2006 09:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 05, 2005 09:26
Postitusi: 80
Asukoht: Eesti
Selline lugu, et tõin Lauteri tänava poest kaks emast gupid, kes ootavad tittesid. Kuna tahan, et pojad ellu jääks võtsin sellised karbid tegin väiksed augud sisse ja panin akvaariumisse koos emaste kaladega, kuid ei tea kas see on ikka hea mõte, äkki nad on stressis seal?? Äkki annate veel nõu kuidas toimida, kas mingi vahesein teha akvaariumisse?? ja millest??igatahes tänan neid kes viitsivad vastata!!! :oops:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 04, 2006 10:42 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Ma paneks purki rohkesti pinnal ujuvaid taimi (riccia) ja laseks kaladel vabalt liikuda. Targemad maimud mõistavad, et end taimedesse peites on võimalik ellu jääda. Rumalamad ... lähevad ringlusse. Looduslik valik!
Kui aega ja tahtmist, võid ka ise emmedel kahvaga järgi käia ja maime eraldi akvasse/maimulõksu tõsta. Oma esimeste mõõgudega tegin just nii...kuni neid liiga palju sai.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 05, 2006 12:13 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Aug 03, 2005 01:47
Postitusi: 67
Asukoht: Põltsamaa
emased gupid ei pruugi üldse niipea poegida, kui nad tunnevad end su plastkarbikestes stressis olevat. lase nad vabaks. enamus poegi jääb niikuinii ellu, varsti sa mõtled, et miks neid nii palju peab olema...

_________________
akvaarium Juwel Rekord 96, alustatud aug.2005
kalad: gupid, 2 corydorast, 7 neooni, 1 ancistrus, 2 platy't (Mickey Mouse), 2 mollit
hulk väikseid tigusid
elustaimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 05, 2006 12:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 05, 2005 09:26
Postitusi: 80
Asukoht: Eesti
ok, võtsin nad välja, aga mul akvaariumis palju taimi ei ole, äkki peaks isased ära panema


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 05, 2006 01:07 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Aug 03, 2005 01:47
Postitusi: 67
Asukoht: Põltsamaa
lase elul käia oma loomulikku rada. minu käest võid saada pistia taimi, need kasvavad vee pinnal ja paljunevad väga kiiresti, ideaalne varjumispaik maimudele. aga enamus poegi jääb ellu nii või teisiti, kui gupidele ikka süüa ka anda, siis ma pole neil küll erilist kannibalismi täheldanud :o

_________________
akvaarium Juwel Rekord 96, alustatud aug.2005
kalad: gupid, 2 corydorast, 7 neooni, 1 ancistrus, 2 platy't (Mickey Mouse), 2 mollit
hulk väikseid tigusid
elustaimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 05, 2006 04:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 05, 2005 09:26
Postitusi: 80
Asukoht: Eesti
jah, nüüd kõik kalad ilusti ujuvad koos, mul muidu elustaimed ja mingi kännuke ka, aga mida gupidel veel vaja läheb, temeperatuur in umbes 24-27 vahel, kas peab olema mingi kindel temperatuur?? tegelikult olen juba paar aastat proovinud seda akvaariumiasja tööle saada, aga pole õnnestunud, isegi gupid ei taha paljuneda...igasugusd nõuanded oleks teretulnud... :roll: :oops:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 05, 2006 06:50 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Aug 03, 2005 01:47
Postitusi: 67
Asukoht: Põltsamaa
mitu emast ja mitu isast gupit sul pn? emaseid peaks olema rohkem kui isaseid, sest isased on kohutavad ahistajad, ja kui emaseid on vähem, on nad pidevast tagaajamisest stressis. taimi peaks pisut rohkem olema, kui sul on, ka emased gupid tahavad aegajalt teistest eralduda, taimed annavad selleks võimaluse, taimed kasutavad veest ära ka ülearuse NO3 ja varustavad vett hapnikuga.
kas sa oma vett testinud oled, kui tihti vett vahetad? võimalik, et ka vee näitajad on halvad. kes sul akvas veel peale gupide elab? oleks hea, kui oleks mõni coridoras või ancistrus nn. põhjakoristajad, kes söövad ära põhjakukkunud toidupalakesed ja ei lase niimoodi veel roiskuma minna.

_________________
akvaarium Juwel Rekord 96, alustatud aug.2005
kalad: gupid, 2 corydorast, 7 neooni, 1 ancistrus, 2 platy't (Mickey Mouse), 2 mollit
hulk väikseid tigusid
elustaimed


Viimati muutis Merle, Pühapäev Juun 04, 2006 08:17, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 05, 2006 07:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 05, 2005 09:26
Postitusi: 80
Asukoht: Eesti
mul on 4 emast ja kaks isast gupit. taimed istutasin alles paar päeva tagasi ja loodan, et nad hakkavd kasvama ka. vett testinud ei ole, õhufiltrit pesen ka ainult kalade vees, et mitte vajalikke baktereid hävitada. muidu vett testinud ei ole, aga vahetan seda umbes 30% kuus mõned korrad. põhjakoristaja on mul ka golden alge eater.
kõik räägivad, et neil gupid hirmsasti paljunevad aga mina muutkui ostan neid juurde, et akvaarium päris tühjaks ei saa.
siis taimeid ostan ka pidevalt, kuna vanadel taimedel lihtsalt lehed kõdunevad vees ära ja nad ei taha üldse kasvada. ma muudkui loen, et teised akvaariumipidajad piiravad oma taime kasvu aga mul ei kasva tee mis tahad.
praegu on akvaariumis hirmus paks ema gupi, ega ei oska öelda millal tal need lapsed tulla võivad, tahaks hirmsasti, et mõni neist ellu jääks, kardan, et teised söövad ära, need taimed mis minul on vist ei päästa lapsi :?: :!: :?: :!: :?: :roll: :oops:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 05, 2006 07:45 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Aug 03, 2005 01:47
Postitusi: 67
Asukoht: Põltsamaa
istuta kiirekasvulisi taimi, vallisneria nt. kasvab ja paljuneb igal juhul. pildilt paistab, et sul on egeria densa, see armastab jahedamat vett, mul ta ka eriti ei edene. pinnataimed paljunevad ka kiiresti.

_________________
akvaarium Juwel Rekord 96, alustatud aug.2005
kalad: gupid, 2 corydorast, 7 neooni, 1 ancistrus, 2 platy't (Mickey Mouse), 2 mollit
hulk väikseid tigusid
elustaimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 05, 2006 09:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 18, 2005 04:04
Postitusi: 328
Asukoht: Tartu
1. Mitu liitrit on akvaariumi maht?
2. Golden Algae eater on siiski pigem vetikasööja kala, kui põhjakoristaja/klaasilutsija. Lisaks tahab ta veel suuremapoolset akvaariumi.
3. Vett tuleb vahetada korrapäraselt iga nädal u 20% akvaariumi kogumahust.
4. Kirjelduse järgi puudub akvaariumis bakterikooslus.
5. Mitme vatine on valgustus?
6. Veetestid tuleks siiski ära teha.

:?

_________________
:/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 05, 2006 09:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 05, 2005 09:26
Postitusi: 80
Asukoht: Eesti
valgustuse kohta ei oska kahjuks öelda, kuid akvaarium on 45 liitrine, see golden algae eater on mul juba paar aastat olenud jaa elab ilusti, ainuke keda pole pidanud ravima ega välja vahetama
ahjaa kas gupidele soojenduspulk on heaks eluks vakalik?
ja kas ma peaksin siis taimi juurde istutama?? mul ju isegi akvaarium pisikene?? :?:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 05, 2006 10:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 04, 2006 11:15
Postitusi: 408
Asukoht: otepää
seda ei saa ju 6elda kui sa ei ytle kas sul valgustus on v6i ei ole ja kui v6imas

_________________
110L/Platydoras,skalaar,2 corydoras , 2 ancistrus,taimed.
37l/4x platy,taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 05, 2006 11:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 05, 2005 09:26
Postitusi: 80
Asukoht: Eesti
valgustus on muidugi, aga kui võimas seda ei tea, vaatasin aga pole hästi aru saada nendest numbritest


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 05, 2006 11:26 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Võimsus on kirjas lambil vattidena(W), ütle number, mis selle tähe ette jääb :idea:

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 06, 2006 12:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 05, 2005 09:26
Postitusi: 80
Asukoht: Eesti
ok, selle võimsuse ma ütlen teile, aga kuidas valgustus muidu seaotud on, kas on mingi reegel, kui tähtis see on
osadel akvaariumitel näiteks pole üldse valgustust??


Üles
 [ 31 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver