foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 26, 2005 09:36 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 11, 2005 01:34
Postitusi: 71
Asukoht: Tallinn
tere,
millest sõltub gupide värvus. kui akvas on emaseid ja isaseid. kas see oleneb isase värvist või on ka emaseid eri tooni.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 26, 2005 11:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 31, 2004 10:14
Postitusi: 279
Asukoht: Tartu
Nii isaseid kui ka emaseid on erinevaid. Mul on näiteks tavaline hallikas emane, tavalise kehaga ja roosaka-sinaka sabaga emane, kollase kehaga emane, musta tagakehaga emane. Ja isaseid ka igasuguseid.
Netist leiad mitmeid gupi-galeriisid, nt. http://www.michiganguppybreeders.homest ... llery.html
http://hem.passagen.se/mikeno/english/esfo.htm

_________________
150 l - gupid ja mõõksabad maimudega, 2 ancistrust, 3 terneetsiat, 2 garrat, 2 marmorguraami, betta spl., corydoras paleatus, elustaimed
20 l - maimud, õunateod ja taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 26, 2005 12:30 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 25, 2005 03:31
Postitusi: 4
Asukoht: tallinn
mul ka kõik emased sellised rohekas - hallid, uimed värvuseta läbipaistvad, isased on erinevad iludused. mõtlesin, et värvus sõltub isasest. äkki peaks mõne teistsuguse emase muretsema. oma gupide maimusid ei ole ise üles kasvatanud. täitsa huvitav, kuipalju emasest sõltub.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 07, 2006 05:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 30, 2005 11:03
Postitusi: 174
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn/Kuressaare
mul on näiteks suur emane täiesti tavaline, ühte tooni hele, kes sünnitas kahte erinevat värvi isaseid ja kahte erinevat värvi emaseid :!:

_________________
Malawi ja koid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 10, 2006 09:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 06, 2005 07:09
Postitusi: 404
Asukoht: Tallinn / Viljandi 56 618 770
kõik oleneb ju sellest kas on "krants" gupid ehk siis tavalised või mingi teine väljaaretatud liik :P

_________________
325l effect line , 6x54w t5 , tetratec ex 1200 välisfilter, eheim jäger 3608 termoregulaator,JBL pinnaseküte, co2 ballooniga, aqua medic ph controller, ph 7.0, temp 28c


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 31, 2006 06:58 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Okt 31, 2006 06:10
Postitusi: 103
Asukoht: Ilmandu; Mustamäe
http://www.michiganguppybreeders.homest ... llery.html

huvitav kas eestis ka tallinna kandis elliseid iludusi leiab??

_________________
Akselotid ja skalaarid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 20, 2006 10:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 14, 2005 08:30
Postitusi: 91
Asukoht: Paide, Aiavilja tänaval
Küsimus selline, et kui vanalt on näha gupimaimude värve. Mul praegu akvas u 30 maimu aga kõik tunduvad sellised ühevärvilised hallid - ei ole ühtegi värvilist näha.
Mõõksabade maimudel koheselt näha värv.

_________________
325 liitrine akvaarium käivitatud 16.09.2006.
JBL PROFI 500 välisfilter, Jäger soojendaja, Fun3 sisefilter, valgustus 144 W.
23.09.06 on elanikeks 2 õunatigu ja 3 antsu.
26.09.06 on uued kalad veel: 8 mõõksaba, 5 SAE-d ja 1 Pterygoplichthys gibbiceps


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 21, 2006 01:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Isased gupid hakkavad värvuma nn. puberdeedi eas, algul hakkavad tekkima mõned helkivad laigud, sabale hakkavad tekkima laigud, saba hakkab kasvama. Emastel tuleb sabale värvus tunduvalt hiljem.
Kuskilt lugesin, et isased annavad oma värvuse edasi tütardele ja emased annavad oma värvuse edasi poegadele, kuid ei mäleta kust seda lugesin ning kui palju see tegelikkusele vastab.
Samuti pärineb kirjandusest see, et emased gupid eelistavad punaste ja oranzide sabadega isaseid, et mida rohkem punast või oranzi värvust on isasel, seda popim on ta emaste seas, kuna see värvus ja selle intensiivsus on tingitud toidust, mis tähendab seda, et need isased, kes on nn. punast värvi, need on head toidu otsijad ning nad pärandavad need omadused tulevastele poegadele üle.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 21, 2006 01:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 14, 2005 08:30
Postitusi: 91
Asukoht: Paide, Aiavilja tänaval
Siis peaks minu emastel küll olema pidu laialt - 2 isa erksa punase värvusega - 1 isa aga selline kollakas.
Emad on hallid aga sabad veidi kirjud. Eks varsti oskan öelda milliseid siis poegade hulgas leidub.

_________________
325 liitrine akvaarium käivitatud 16.09.2006.
JBL PROFI 500 välisfilter, Jäger soojendaja, Fun3 sisefilter, valgustus 144 W.
23.09.06 on elanikeks 2 õunatigu ja 3 antsu.
26.09.06 on uued kalad veel: 8 mõõksaba, 5 SAE-d ja 1 Pterygoplichthys gibbiceps


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 17, 2007 03:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 16, 2007 09:12
Postitusi: 10
Asukoht: Tallinn
minul oli akvas 2 sorti krantsgupisid ja mul ei tulnud neid värve ka juurde, ükskõik, kui palju nad ka sünnitasid. alati olid pojad vanemate moodi. võibolla ainult 1 täpp oli teises kohas, aga põhivärv oli sama, ma eeldan et värvus tuli issilt :lol:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 17, 2007 06:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 13, 2005 09:59
Postitusi: 964
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
tex soovitan uut verd sisse tuua(kas mõni uus isane v emane) siis võivad ka pojad natuke teised tulla...kuna kui ühe sama perekonna gupid omavahel paarituvad siis tulevad maimud ka natuke üxluised ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 24, 2007 11:46 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Okt 16, 2007 10:07
Postitusi: 2
Asukoht: Tartu
Mul oli hulgim tavalisi hallikat värvi rohekas-kollase sabaga guppisid. Algul olid ka kõik maimud sama värvi ja siis nii peale viiendat pesakonda hakkasid hallide sekka tulema ka värvilisi maime. Paljud olid sellist sinakat värvi, küljel tumedam punakas täpp mille keskel omakorda erksinine ring ja sabal umbes sama värvikombinatsioonidega muster. Nüüd ongi nii, et kuigi enamus maime on igavalt hallikad, siis järjest sagedamini satub nende hulka ka ilusaid värvilisi tegelasi. Kui ma varemalt palju maimud nö looduslikule valikule. Kirjud olen nüüd endale eraldi jätnud ja hallikad lähevad tavaliselt uutesse kodudesse.


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver