foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 09, 2005 07:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 05, 2005 09:26
Postitusi: 80
Asukoht: Eesti
Mul mure gupidega. Üks gupi akvaariumis on täiesti nälginud välimusega, kuigi süüa annan iga päev. Ta on selline hästi kokku t´õmbunud ja värv on ka muutunud(on läinud tumedamaks) Mida ma tegema peaksin? Äkki ta ära tõstma, et teised ei haigestuks? Kuidas ravaida?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 09, 2005 08:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 19, 2005 09:26
Postitusi: 50
Asukoht: Tartu
Võib-olla peaksid muutma toitu? :roll:
Targemad vast oskavad aidata:)
Aga, et värv hakkaks tagasi tulema siis on kohe eraldi toit : Tetra Pro Colour, minu gupid küll hakkasid taas värvuma;)

_________________
140 l. Gupid, Molly'd, Mõõksabad, Hiina vetikasööja, Minoorid, maimud ja palju taimi:)





5 koera
2 nümfi
viirpapagoi
2 chinchillat
2 merisiga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 09, 2005 09:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 05, 2005 09:26
Postitusi: 80
Asukoht: Eesti
jah aga nad on akvaariumi põhjas ja hingeldavad. ja emase gupiga on veel selline lugu, et ta ei söö. võtab toidu suhu ja viskab välja. äkki on ikka mingi haigus? ma ei tahaks uskuda et probleem ainult toidus on


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 09, 2005 10:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 31, 2005 05:55
Postitusi: 27
Asukoht: Haapsalu
Minul sama lugu, nälgind olemisega ja ennemal ajal kippusid uimed kah kokku kleepuma, aga kui seda manatera haiguse pähe costapuriga ravisin, siis kadus kleepumine ära, aga need kalad, kes olid juba kõhnaks jäänud surid ikka ära. Praegu on mul kaks kala kõhnaks ja väikseks jäänud. Ei oska kohe üldse öelda, mis viga on. Võibolla peaks paastule panema? Samas tegin ühele nendest kunagi ka soolavanni, aga see ei aidanud, soolases vees tundis end paremini, aga kui tagasi panin, suri ära ikkagi. Mul kipub see haigus tulema väikeste isendite kallale. Teised kalad paistavad väga terved olevat. mina pole veel rohtu leidnud, võib olla on asi vees.

_________________
45l Gupid, Minoorid, 2 Antsu ja paar Õuntigu +palju väikeseid teolapsi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 09, 2005 11:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 18, 2005 04:04
Postitusi: 328
Asukoht: Tartu
Soovitan soojalt, loe artikleid ja uuri internetist juurde.

PS: adminnid võiksid selle teema Haiguste alla liigutada...

_________________
:/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 10, 2005 12:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 05, 2005 09:26
Postitusi: 80
Asukoht: Eesti
mul juba kaks gupit surnud :cry:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 10, 2005 02:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Mina paneksin kohe igaks juhuks Sera Ectopur´i nimelist ravimit - see selline ohutu valge pulber, mida ka bakteriaalsete ja seenhaiguste profülaktika raviks (nagu soolagi) soovitatakse ning kui siin keegi targemat nõu anda ei oska, konsulteeriks akvaristikakaupluse müüjaga või tuhniks internetis - ingliskeelsed saidid on hästi head selle koha pealt. Minul on toosama Ectopur aidanud mitme asja vastu.
P.S. kas kalal on peale tumenemise veel mingeid väliseid märke - täpid, laigud, haavandid vmt?
Kalade kõhnumine ja kahvatumine on ka näiteks kalatuberkuloosi märk (kuid see ei pea olema tuberkuloos). Selle haiguse vastu on vaid paar ravimit. Küsi igaks juhuks akvakauplustest.
Kalade eraldamisest sul ilmselt enam kasu pole, sest haigus on kogu akvaariumisse levinud. Pead ravima kogu akvat.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 10, 2005 03:26 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
Tsiteeri:
Sera Ectopur´i nimelist ravimit - see selline ohutu valge pulber


et siis mitte nagu sool, vaid suisa ongi sool, kui ei usu võib paki pealt lugeda, kui ikka ei usu võib suisa maitsta.

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 10, 2005 09:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Laias laastus jah, ainult väike erinevus neil on:

Hariliku soola koostis (kahanevas järjestuses):
a) naatriumkloriid
b) kaaliumkloriid
c) magneesiumsulfaat.
Ectopur`i koostis (samuti kahanevas järjestuses):
a) naatriumperboraat
b) naatriumboraat
c) naatriumkloriid

Meresoola koostist ei tea täpselt, peaks ka huvi pärast kiikama.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 11, 2005 01:32 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
et siis süvahuvi on tervitatav aga valdav koostis olla endiselt naatriumkloriid, ehk tavaline lauasool...

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 11, 2005 03:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Väike vahe on: tavalisel soolal on valdavaks koostiseks naatriumkloriid, Ectopur`il aga naatriumperboraat, seejärel naatriumboraat ja naatriumkloriidi osakaal on kõige väiksem. Sellest ka see mõningane vahe. Kuid usun samuti, et nad mõlemad ajavad enam-vähem ühtmoodi asja ära. Lihtsalt Ectopur on ses suhtes kindlam, et tal puuduvad igasugused kahjulikud lisandid, mis kaladele saatuslikuks saada võivad. Seetõttu - kui raha vähe ja toda Ectopur`i osta ei raatsi, ajab läbi ka tavaline sool, ainult et siis ilma igasuguste lisanditeta sool, kõige kindlamad on JÄMESOOL või MERESOOL - peensoolades jt sellistes võib olla teisi ühendeid lisatud.


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver