foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Sept 27, 2019 08:59 
Akvarist

Liitunud: Reede Juul 13, 2018 08:07
Postitusi: 112
Pildid: 0
Tere
Asjalood on nüüd nii, et ma sain endale tiine molli ja sai ostetud ka kast kuhu pojakesed panna. Seal kasti pakendi peal oli näha, et emase peaks sinna sisse panema.
Aga millal ma peaksin ta sinna panema? Millal on õige hetk?


Üles
PostitusPostitatud: Reede Sept 27, 2019 09:51 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:17
Postitusi: 210
Pildid: 0
Emaste gupidega on nii,et enne poegimist läheb neil see must täpp saba juures punaseks ja kõht läheb kandiliseks. Molli puhul ei teagi...kui on juba täitsa paks,siis paiguta ta poegimiskasti.
Tegelt on nii,et kui akvas on vähegi taimi,siis las poegib otse akvasse. Ja las looduslik valik teeb oma töö. Ehk siis targem jääb ellu,nõrgem langeb välja. Kui taimi üldse pole,siis pole maimudel lootustki ja see pole mingi akva kah.

A see ka ,et kui otse akvaariumisse poegitakse,siis peab filtrile soki peale tõmbama,et maimud filtrisse ei saaks imetud. Ja mitte päris jalasokk vaid niiöelda sokk,ehk siis võrgulaadne kate millest maimud läbi ei mahu aga vesi mahub. Ja seda sokki peab siis piisavalt tihti loputama või lausa vahetama,sest siuke suhteliselt tihe võrk võib päris kiiresti ummistuda. Ja mitte ainult vetikatest vaid siin tuleb pigem juba lima mängu.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Sept 27, 2019 10:56 
Akvarist

Liitunud: Reede Juul 13, 2018 08:07
Postitusi: 112
Pildid: 0
Ma pigem pooldaksin kasti varjanti. Mulle meeldiks kui maimud oleksid ikkagi silma all.
Kuid see emane molli on uus elanik mu akvaarjumis ta on veel sellest uuest kohast närvis seega ma ei tahaks minna teda kahvaga taga ajama ja kasti panema.
Kuigi ta on juba üpris ümmargune ja kuidagi uimane ja hojab rohkem taimede poole.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 29, 2019 05:39 
Akvarist

Liitunud: Reede Juul 13, 2018 08:07
Postitusi: 112
Pildid: 0
Ma panin oma molli eile poegimis kasti
praegu pole mingeid muutusi väga näha olnud. Algul oli ta päris närvis ja ehmatas iga liigutuse peale nüüd on ta juba rahunenud.
Mul tekkis küsimus, et kui palju ma peaksin talle süüa andma?


Üles
PostitusPostitatud: Reede Nov 01, 2019 11:16 
Akvarist

Liitunud: Reede Juul 13, 2018 08:07
Postitusi: 112
Pildid: 0
Nüüd on juba üpris palju aega möödas ma võtsin ta juba ammu karbist välja, sest ta tundus stressis olevat mõne päeva pärast oli ta kõhnemaks muutunud aga pojakesi polnud kuskil näha nii, et ma lasin sell lihtsalt olla
nüüd aga tundub, et ta on jälle paksemaks läin
Ma vabandan pildi kvaliteeti pärast teda oli väga raske pildistada.
Manus:
PSX_20191101_221444.jpg
PSX_20191101_221444.jpg [ 27.04 KB | Vaadatud 120 korda ]


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 02, 2019 08:19 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma laseks kalal rahulikult akvas toimetada. Ka Sul üldse on vaja poegi juurde saada?
Sul on ju see pisike 54-liitrine? Mina arvaks, et too pildil olev kala tittesid ei oota.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 02, 2019 11:30 
Akvarist

Liitunud: Reede Juul 13, 2018 08:07
Postitusi: 112
Pildid: 0
Nojah mul on pisike akvaarium tõesti.
Ta oli lihtsalt alguses ka ümmargune ja siis läks kõhnemaks aga pojakesi näha polnud ja nüüd on ta jälle ümmargune.(akvaariumis on teist sorti isane molli ka)
Kas tal olid ikkagi pojad aga need söödi ära? Või peaks mõnda haigust kahtlustama?
Võib olla ma reakeerin lihtsalt liiga üle :(


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 03, 2019 03:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Lase kalal rahus olla. Ja katsu sinna tillukesse tuua vaid ühest soost kalu.
Ma ei oska kosta, kas ta vahepeal sai tittesid ja kas need ära söödi kuna pole ju ka pilti eelmisest korrast.
Kala kõhualune peaks minema tumedaks, kui tal seal mari. Kui Sul on akvas pinnal ujuvaid taimi, siis tited saavad sinna varjule minna.
Mingit titelõksu Sul vaja pole kasutada. Tekitad vaid kalale stressi ja nagunii on parem, juhul kui tuleb poegi, et keegi nad ära sööb.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Jaan 10, 2020 08:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Apr 20, 2014 11:44
Postitusi: 166
Pildid: 0
Asukoht: Põhja-Tallinn
Lisaks veel, et pildil olev kala ei paista üldse molli olevat. Pigem meenutab platyt.
Nüüd maimulõksudest:
Üleni plastikust variandid ei kõlba kuhugi - paljudel juhtudel emane hakkab rabelema ja vigastab seal ennast. Lisaks on need tavaliselt päris väiksed kastid.
Head variandid on võrguga kastikesed. Sinna tuleks panna palju hulpivaid taimi, näiteks räni-kardheina. Ja alles siis võiks viimasel vindil tiine emase sinna sisse panna. Tuleks tal kõht täis sööta, näiteks punaste sääsevastsetega. Kasuks tuleb tavaliselt väike veevahetus KERGELT soojema veega. Ja üldiselt hommikuks on pojad ka olemas. Maimud saavad taimede vahele peitu minna, muidu ema sööb nad lihtsalt ära.

_________________
Kalasupid


Üles
PostitusPostitatud: Reede Jaan 10, 2020 07:45 
Akvarist

Liitunud: Reede Juul 13, 2018 08:07
Postitusi: 112
Pildid: 0
Aitäh vastuste eest!
Mul on siiski üks küsimus veel
kui kaua platyd (ma arvasin ise ka et ta on platy kuid poemüüja väitis et on molli) tiined on?


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 11, 2020 10:00 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:17
Postitusi: 210
Pildid: 0
Jaa,need võrguga lõksud on head,nendes maimukesi majutades peab seal aegajalt vett segama,see võrk on tihe ja seetõttu ummistub vetikate või lima tõttu.
Võib juhtuda,et maimud jäävad võrgu ja raami vahele kinni,et seda tasub ka kontrollida aegajalt,mul on õnnestunud mõnigi maimuke päästa sealt raamivahelt.


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver