Akvaariumis olid suht. algusest peale kaks noort musta mollit. Üks neist on igati vinks-vonks, teine haigestus ja ujus paar nädalat tagasi kalade taevasse (kahtlustan, et dropsy).
Eile nägin poes kena dalmaatsia-mollit (või kuidas neid valgeid, mustade täppidega isendeid nimetatakse) ja tekkis muidugi soov see iludus meile koju tuua. Klassikuid tsiteerides, kahtluseid ei ole, aga kõhklused hakkasid vaevama. Kas ja kuidas hakkab uustulnuk olemasoleva molliga läbi saama. Milliseks võivad kujuneda peredraamad ja kas antud kooslus võib kalade jaoks olla hea või mitte.
Praegune must molli tundub olevat isane. Vaadake pilti ja aidake määrata palun.
(Tagantjärele mõeldes oli tema praeguseks surnud sõber samuti isane. Aga läbi said normaalselt)Valge-mustatäpiline kosilane tundub poes mobiiliga tehtud udupildi järgi olevat emane ja vist tiba vanem ka. Küsisin müüjalt, kui suureks ta kasvab, müüja ütles, et see ongi täiskasvanu suurus.
Seriouslyfish.com väidab, et ühe isase kohta peaks olema mitu emast, ainsa daami väsitab isane väga ära. Kas seda soovitust peaks võtma pigem soovituslikult või tõsiselt? Kas praegune üksik isane rõõmustaks kaaslase üle või hakkaks võimalik intensiivne suguelu hoopiski kalade tervise peale?
Maimude üleskasvatamisest ja solgutamisest ma ei ole väga huvitatud, seega jääksid tited pigem looduse hooleks.
Akva on novembri algusest alates toiminud 180l Juwel Rio. sisemine originaalfilter, pump 600l/h.
Valgustus 45W Juwel HeliaLux LED (5625lm) programmiga sujuvalt dimmitav
Temperatuur 25...26 kraadi. Põhjas on 30kg 2-4mm fraktsiooniga ümaramat kruusa.
Praegu elavad seal 3x Ancistrus, 5x viker(kaare)kala, 2x skalaari, 1x must molli, 2x platit, 3x klaassäga, 4x SAE, 2x Otocinclus.
Rohelist piisavalt (Anubiased, Cryptodoryned, erinevad Ludwigiad, Vallisneriad, Echinodorus, Micrososorum, Hygrophila, Rotala, Nymphoides).
Pildid ka. Olemasolev asukas:
Manus:
IMG_3847.jpg [ 162.81 KB | Vaadatud 129 korda ] Võimalik kalapoe-pruut:
Manus:
IMG_3824.jpg [ 95.92 KB | Vaadatud 129 korda ]