foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Maimude püüdmine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 29, 2016 12:10 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 08, 2016 09:41
Postitusi: 9
Asukoht: Rae vald
Tere,

Ostsin kaks Platyt nädal tagasi, eile märkasin akvaariumis maime, ilmselt oli üks neist tiine. Kuna akva on alles uus siis pole veel korralikku taimestiku kuhu neil varjuda. Praegu kükitavad kännujuurika all. Palju neid ei ole ilmselt enamus ära söödud juba. Probleem selles, et tahaks vaesekesed ära päästa aga millega neid hea oleks püüda? Kui ma nad sinna jätan siis süüakse nad mingi hetk ära ja isegi kui ei sööda siis ilmselt pole seal all piisavalt toitu nii, et jäävad nälga. Kahvast pole kasu, nad veel väikesed.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Maimude püüdmine
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 30, 2016 08:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Apr 20, 2014 11:44
Postitusi: 166
Pildid: 0
Asukoht: Põhja-Tallinn
Mina olen kõik eluspoegijate maimud kahvaga kinni püüdnud. Kuidas nad selleks liiga väikesed on?

_________________
Kalasupid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Maimude püüdmine
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 30, 2016 09:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Nälga nad ka ei tohiks jääda kuna suuremate kalade toitmisel pudiseb ka neile midagi. Pigem lihtsalt on oht saada söödnuks...

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Maimude püüdmine
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 30, 2016 02:09 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 08, 2016 09:41
Postitusi: 9
Asukoht: Rae vald
Kahvaga proovisin aga nad nii väiksed ja kiired, et lähevad kruusa sisse ja isegi koos kruusaga ma ei saanud neid kätte, eks proovin veel. Proovisin ka sifooniga aga ujusid vastuvoolu ja ainult voolikuga sain ainult kruusa kätte. Ööseks panin ka internetist leitud lõksu üles mis tehtud plastik pudelist aga sinna polnud ka keegi läinud. Ilmselt lähen ja ostan Java Mossi siis suuremad võimalused neil ellu jääda.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Maimude püüdmine
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 30, 2016 06:23 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
no mingi väiksema ehk siis tihedama kahvaga peaks ikka kätte saama, kui mina eluspegijate kaladega tegelesin polnudki poes kalakahva müügil....tol kaugel ajastul tegin ise kahva traadist ja naiste kapronsukast- ja sai kõik maimud sellega kinni püütud, nüüd moodsad ajad ja poes igasugu kahvad saadaval... :idea: püüdmise ajaks võid ju korraks filtrid ja õhukompressorid seisma jätta

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: Maimude püüdmine
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 31, 2016 10:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mina püüdsin omi tittesid köögi kapron minisõelaga. Umbes 6 cm läbimõõt. Suuremates poodides peaks köögitarvikute osakonnast saada olema.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Maimude püüdmine
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 31, 2016 10:43 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 08, 2016 09:41
Postitusi: 9
Asukoht: Rae vald
Mul ka see sõel olemas ja mõtlesin isegi proovida aga täna käisin ja ostsin sammalt ja kinnitasin kividele ning kännule. Paari nädala pärast peaks olema natuke turvalisem elu juba. Aegajalt panen süstlaga vees purustatud helbeid neile kännu alla ja siis peaksid kõhud ka täis olema. Täna nägin taskulambiga, et vähemalt 5 neid on. Eks ma vaatan paljud suureks saavad, juurde tuleb neid niikuinii.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Maimude püüdmine
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 03, 2016 12:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma nüüd ei mõika ja omadega sassis - minu elussünnitajate tited olid ikka ülemises kihis. Päris veepinnal. Mul olid seal pinnataimed ja mutike sättis end alati poegimine sinna rohelise vahele. Kuidas Sul siis need tited nüüd nii põhjapinnal on, et kivisid ja kändusid taimedega katad? Platid pole ju ka mu meelest põhjakalad. Ikka pigem keskmine või ülemine akvakiht nende ujumismaa.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Maimude püüdmine
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 03, 2016 08:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Apr 20, 2014 11:44
Postitusi: 166
Pildid: 0
Asukoht: Põhja-Tallinn
KRA, kui veepinnal pole kuskile peituda, poevad eluspoegijate maimud ka põhjakruusa vahedesse.

_________________
Kalasupid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Maimude püüdmine
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 03, 2016 08:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Kusjuures oma kogemustest olen täheldanud seda, et platy ja mõõksaba maimud peidavad ennast ja elutsevad ka põhjakihis (kui ei ole palju akvaariumi ülemises kihis taimi) erinevalt gupi maimudest, kes eelistavad siiski rohkem akvaariumi ülemist kihti.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Maimude püüdmine
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 04, 2016 10:35 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 08, 2016 09:41
Postitusi: 9
Asukoht: Rae vald
Kuna akvaarium alles 2,5 nädalat tagasi sisse seatud siis mul ülemine kiht on täitsa tühi. Seetõttu elavadki praegu kännu all praos aga tunnevad ennast hästi kui söögiaeg on siis ikka aktiivselt tulevad välja ja söövad, vanemad tegutsevad veepiiri lähedal ja seetõttu on neil aega süüa seda mis allapoole kukub. Praegu ei proovi neid kinni ka hakata püüdma, kuskil 5-6 on elus ja terved hetkel.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Maimude püüdmine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 05, 2016 10:05 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
No näe, sain ka tänu teile targemaks :) Mul omal ajal ikka hulpis mingi taim ülakihis ja ei oleks tulnud selle pealegi, et eluspoegija titt end põhjakihis peidab. Rohkem nagu ahvenlaste käitumine.

Miksikene - Sul päris värske akva. Ma hoiaksin vee kvaliteedil silma peal. Tilgatestid ikka.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver