foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Uued Mollyd
PostitusPostitatud: Reede Juun 17, 2016 09:21 
Akvarist

Liitunud: Reede Juun 03, 2016 01:39
Postitusi: 8
Pildid: 1
Tere

Ostsin eile akvaariumisse 2 emast Mollyt. tegin kõik nii nagu loomapoes öeldi, et hoidsin neid kotiga veidi aega akvaariumis ja lisasin vähehaaval kotti oma akvaariumist vett. Lisasin ka stressivastaseid tilku, mida poes nimetati "must be" tooteks, aga mure tekkis ikkagi :(

Kui nad akvaariumisse tõstsin, läksid nad põhja- seisavad seal ühes asendis paigal, ei liigu, ei tule sööma, ega huvitu ümbritsevast- on see normaalne ja nad lihtsalt kohanevad või peaksin selles nägema ohumärki?

Akvaariumis neid ees ootamas hetkel 7 väikest Guppyt, muid kalu hetkel ei ole. Kuna poes olid kõik isased otsa saanud jäime ootele, et kui garantiini periood saab läbi- tuleb veel üks isane ja võib olla ka üks emane Molly.

Akvaarium lastele ja 30 liitrine.
Teises toas veel 70 liitrine akvaarium Guppyde ja vähkidega :)

Olen üsna uus akvaariumipidaja ja hetkel on üks mure teise järel vaid olnud :cry:


Üles
 Teema pealkiri: Re: Uued Mollyd
PostitusPostitatud: Reede Juun 17, 2016 09:58 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
alustame algusest:
http://akvarist.eu//alustame/planeerimine
kalakonserve ei ole mõtet tekitada, igale kalale on omad vajalikud liitrid olemas kalaliiki tutvustavates materjalides.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Uued Mollyd
PostitusPostitatud: Reede Juun 17, 2016 10:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Apr 20, 2014 11:44
Postitusi: 166
Pildid: 0
Asukoht: Põhja-Tallinn
Selline käitumine alguses viitab tõepoolest kohanemisele. Kuid siiski 30 liitrit on mollide jaoks ikka tibatillu. Eriti kui seal veel teised kalad ka sees on.

_________________
Kalasupid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Uued Mollyd
PostitusPostitatud: Reede Juun 17, 2016 10:40 
Akvarist

Liitunud: Reede Juun 03, 2016 01:39
Postitusi: 8
Pildid: 1
Tööjuures turvanõuded ei luba antud faili avada. Kodus vaatan kindlasti üle, kuid usun, et see on seesama fail, mida olen juba lugenud :)

Nagu öeldud, on hetkel Guppy lapsed seal sellepärast, et oleks mingigi liikumine akvaariumis- hiljem kolivad nad emmede- isside juurde tagasi.

Akvaariumi sain tuttavalt ja umbes pakun mõõdu- ei saa pead anda, on see õige või mitte, aga Mollyd on seal põhjas ikka pisikesed ja konservist on asi kaugel.

Hiljem on plaan laste elutuppa teha spetsiaalmõõdus akvaarium- sinna saan kalu ümber kolida, kui asustus tihedaks läheb :)

Kõik muud küsimused hiljem- hetkel soovisin vaid ühte vastust- kas mul on põhjus muretseda uute elanike pärast :)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Uued Mollyd
PostitusPostitatud: Reede Juun 17, 2016 02:03 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Ma ei jääks selle juurde kindlaks, et kohandumine. See on üks võimalus, aga ei pruugi olla. Seega, et välistada teised võimalused, anna veel infot!
Akvaariumi mõõdud pane siia kirja Pikkus, Kõrgus(pinnasest veepiirini), Laius. Küll igaüks oskab arvutada, palju liitreid tuleb.
Mina omalt poolt küsiks, kas sul akvaariumis ka mingeid seadmeid on - filter, soojenduspulk?
Mis on hetkel akvaariumivee temperatuur ja kui tihti teed veevahetusi.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Uued Mollyd
PostitusPostitatud: Reede Juun 17, 2016 07:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kristilill - ega need küsimused pole Sulle meelepaha tekitamiseks. Ikka selleks, et kiiremini ja paremini aidata. Kui tited tillud, siis mingi aeg saavad ka 30-liitrises hakkama. Aga minu praktika näitab, et nii väikses akvas on suhteliselt raske vee kvaliteeti normis hoida. Ma olin sellega omal ajal ikka väga hädas.

Eluspoegijatega veel see häda, et kipuvad kangesti palju sigima ja mingil hetkel on Sul seal kalauputus. Täiesti vabalt võid pidada ka kõiki emaseid. Isane ei ole kohustuslik, aga samas on väga äge jälgida poegimist. Mäletan veel neid aegu.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Uued Mollyd
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 18, 2016 11:08 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Mitte keegi ei vaidle vastu, et see on stress. Uude keskkonda kolimise all tuleb arvesse võtta ka kehva kvaliteediga vesi, Kas see on nii, püüamegi siin praegu teada saada, kui teemaalgataja valgustaks meid esitatud küsimuste vastustega.

Ette tänades


Üles
 Teema pealkiri: Re: Uued Mollyd
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 19, 2016 06:27 
Akvarist

Liitunud: Reede Juun 03, 2016 01:39
Postitusi: 8
Pildid: 1
Akvaarium 25x40 ja veepiirini kõrgust 26 cm. Hetkel veel filtrit ega veesoojendit ostnud ei ole- kalapoes öeldi, et Mollyde puhul ei ole need väga olulised :?

Vesi on toasoe- ei ole kodus ka täpset temperatuuri millegagi mõõta :(

Aga seis endine.. kalad istuvad vaid põhjas- ei uju suurt ringi, ei söö ega huvitu millestki.

Akvaariumis 2 taime, nende all kükitavadki peidus. Nüüd märkasin kehal üksikuid musti täppe- pisikesi.. ei märganud, et need oleks seal ostes olnud.

Võtsin Guppyd ära ja panin teise akvaariumisse.

Vee vahetusega selline asi, et kui vesi enam ilus-selge ei ole, vahetan pool veest- seda teise akvaariumi puhul, aga selles vahetasin täna osa vett kui võtsin ära Guppyd.

Vesi paistab iseenesest puhas- lisasin ka sressirohtu, mis kaasa anti, aga probleem kaladega püsib :(


Üles
 Teema pealkiri: Re: Uued Mollyd
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 19, 2016 09:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 05:35
Postitusi: 96
Pildid: 0
Asukoht: Tartu vald
Mollyd vajavad kindlasti õhku ja akvasse ka filtrit. Kui minu mollyde akvas vahel oma laiskusest filter vait jääb, siis peagi kalad uimased. Üldiselt olen märganud, et mollyd konutavad põhjas mul siis, kui hakkavad hinge heitma.

_________________
200 l barbuste, corydoraste ja ancistrustega
45 l marble lyra mollid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Uued Mollyd
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 20, 2016 02:15 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Filter peaks ikka kindlasti olema. Seisev vesi kipub kiiresti roiskuma. Ja see, et vesi ilus klaar on ja läbi paistab, et tähenda veel, et tema parameetrid normis oleksid. Seda näitavad ikka testid.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Uued Mollyd
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 20, 2016 10:51 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Tänan teemaalgatajat info eest.
Akvaarium sisaldab siis sul 25x40x26cm=26000cm3 ehk siis 26L vett
Filtri puudumine on hetlel ilmselt kõige suuremaks probleemiks. Kuniks filtrit ei ole, peaksid korrapäraselt vett vahetama(mitte kord nädalas, vaid tihedamini), et vee kvaliteeti tasemel hoida. Aga seda ei tohiks teha suurte kogustena - vähe, aga tihti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Uued Mollyd
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 20, 2016 03:52 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kuniks pole filtrit, siis peaks tõesti vast ehk isegi igapäevaselt väikestes kogustes vett värskendama. Mullitajagi paneks vee natukenegi liikuma ja õhutama.

Mis pood see küll niisugune oli, kus arvati, et nii pisikesse akvasse pole filtrit vaja?

Veel hakkas mind huvitama, mis toode see "must be" on? Minul on aastaid kasutusel JBL-i Acclimol. Ostan seda tiikidele mõeldut, sest saab suurtes kanistrites ja tuleb palju odavam. Seal on sees joodi, mis ravib haavu ja aitab ka stressi vastu. Lisaks tugevdab immuunsust. Kui Su "must be" on vitamiin, siis võiksid seda kalasöögile (helbed) tilgutada ja natuke seista lasta.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Uued Mollyd
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 04, 2016 06:34 
Akvarist

Liitunud: Reede Juun 03, 2016 01:39
Postitusi: 8
Pildid: 1
Olen nüüd jube kauaks eemale jäänud :)
No puhkus ja suvi jne..

Ühesõnaga, ostsin filtri, hapniku ja kalad hulga aktiivsemad.. pinnale väga ei tule, aga ujuvat usinasti ringi.

Toode, mida Pärnu kalastuspoest soovitati oli "SERA aquatan water conditioner"- ei tea kas sellest miskit tolku on, aga lisan igal osalisel veevahetusel ettenähtud milliliitrid :)

Hetkel kõik toimib.. olen rahul, lapsed akvaariumi üle rõõmsad ja oma pea kuuajase meie juures olekuga ei ole veel otsi andnud kumbki- ehk jääbki nii ;)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Uued Mollyd
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 07, 2016 11:34 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Tundub Su jutust, et kõik jonksus :)

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver