foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 15 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 11, 2016 02:31 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Mul on kaks küsimust
Kui suured molly maimud ei jää enam sisefiltrisse kinni? Oleneb sisefiltri võimsusest jah? Aga ehk oskab keegi enamvähem öelda
Mul on pakiga ostetud sool, mis muidu mõeldud toidumaitsestamiseks, peale kirjutatud "Meresool", st kas võin seda nagu juhendis öeldud - 1tl 20 L veele lisada või võiks olla mingi spets sool loomapoest?


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 11, 2016 02:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Miks soola soovid kuhugi lisada?

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 11, 2016 05:30 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Tead ma lugesin siitsamast Eluspoegijate alt teemat "Eluspoegijate paljunemine (K&V)"
Ja seal kirjutas nii

K: Eluspoegijad ei paljune/maimud ei jää ellu.
V: Viga on kas veekeemias või selles, et maimud süüakse kohe peale sündi ära. Keemia koha pealt, soovitan lihtsalt natuke aega oodata. Kõigi maimude ellujäämiseks soovitan kasutada spetsiaalset sünnituslõksu. Kui tegemist on mollidega, võib üldakvaariumist eraldi väiksesse sünnitusakvaariumi veele veidi meresoola lisada. (~1tl/ 20l)

Seal küll ei juhendata, et kuidas see sool peaks lisatama- võib kõik ühe korraga panna või kuidas.

Peale selle olen sattunud mollyde kohta lugema, et nad tahaksid ideaalis kergelt soolast vett(brackish water) aga suures akvas ei saa ma seda juba teiste kalade pärast lisada.

Aga pole siis väga üldlevinud praktika või kuidas?


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 11, 2016 07:59 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Soola kasutamine ei ole väga üldlevinud praktika, kuid siiski kasutatakse. Molly'd on riimveelised kalad, mis tähendab, et nad eelistavad veidi soolast vett. Soola lisamisel on ka muid häid omadusi(siiski ainult nende kalade puhul kes soola taluvad) - vähendab parasiitide ja paljude haiguste teket. On tal ju mõningane desinfitseeriv toime.
Kõigepealt kalad sisse. Soola peaks lisama järkjärgult, mõõda akvavee hulgale vastav kogus soola ja lahusta see vees(mitte akvaariumis), siis hakka seda natukehaaval akvaariumisse lisama, pidades umbes tunniseid vahesi. Jätka niikaua kuniks kogu soolalahus on otsas. Ei ole midagi kui öö vahele tuleb, järgmine päev jätkad vajadusel

Maimude filtrisse sattumise kohapealt olen siitsamast foorumist lugenud, et tasub filtri sissetõmbe osa ümber panna tavaline nailonsuka või marli jupp niikauaks kuniks maimud suuremad. Muidugi peab jälgima, et see ei ummistuks.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 12, 2016 02:04 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Aitäh info eest. Otsin oma nailonsukad üles. Soolapakki uurisin ja leidsin säilitusaine,
E535, mis on paakumisvastane aine, guugeldasin ja siin mainitakse, et ehkki sisaldab tsüaniidi veidi siis loetakse pm ohutuks
http://www.theaquariumwiki.com/Salt
aga ega väga ei kiirusta pärast seda just sealt pakist kõige pisemaid soolama


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 12, 2016 10:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Minu kogemused on näidanud, et mustad mollid paljunevad suurepäraselt ka magedas vees ja pojad kasvavad ilusti suureks :)

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 12, 2016 11:47 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
No selge, kõige lihtsam lahendus on kõige parem, ei ole vaja asju keerulisemaks teha.
Tahtsin selle välja selgitada, sest jään vist nii mõnekski ajaks mollyde pidajaks ja mõnel tegelasel on veel kõhuke paksem, nii et ehk tuleb lähiajal poegi juurde.
Aitäh vastamast-arutlemast teile :)


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 12, 2016 02:23 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Soolast veel niipalju, et lisada tohib siis ainult jodeerimata soola :idea:


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 12, 2016 06:43 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Kõik meresoolad sisaldavad joodi, ja kaladele see kahjulik ei ole, otse vastupidi.

Veel niipalju, et 1tl. 20 liitri kohta lisatuna on olematu kogus ja see ei muuda mitte midagi. Osad mollid elavad tõesti riimvees ja ka ookeanivees rannavööndis, kus ei olegi jõesuudmeid läheduses...............ühesõnaga riimvesi = sinna 1tl. ühe liitri kanti, ja veits peale ka :wink:

vot nii............ja see kogus juba tõesti suudab paljusid seeni ja baktereid kahjustada, pikemas perspektiivis ka välja suretada.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 12, 2016 08:09 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Panin neile hoopis kalavitamiini nüüd :)


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 12, 2016 08:35 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Jüri T kirjutas:
Kõik meresoolad sisaldavad joodi, ja kaladele see kahjulik ei ole, otse vastupidi.

Võibolla väljendusin pisut ebatäpselt, aga jodeeritud soola all pidasin silmas peensoola, milles jood on lisand. Sellise lisandiga soola ei tohiks akvaariumis kasutada. Meresoolas on ta loomulikul teel olemas ja seepärast ka ohutum.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 12, 2016 09:07 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Ok.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 13, 2016 06:54 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Sept 28, 2015 07:09
Postitusi: 48
Asukoht: Oru /Tallinn
Ehk on sobiv teema küsimaks kogemust. Nimelt mul millegi pärast kaovad ära kuskile guppide ja dalmaatsia mollide maimud. Samas kollased mollid kasvavad 100% kõik.
3 kala sünnitasid samal nädalal, panin kõik maimud krevetikasse ja alles ainult kollased mollid. Kahel korral enne olen ka Dalmaatslasi ja guppisid pannud eraldi väiksesse akvasse ja kõik on haihtunud kuskile. Kaovad esimesel nädalal ära.
Filtris ei ole, välja pole hüpanud (akval kaas) ja ühtegi laipa ka ei oska kuskil näha. Ühtegi ideed ei ole :(

_________________
160l Mollyd, Guppid, Neonid, Bettad, Ancistrus dolichopterus ja loor, õunakad, Helenad, Faunus sp


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 13, 2016 08:42 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Müstika :lol:

Proovi akval tihedamalt silm peal hoida. Omaenda silm on "kuningas".

Minu jaoks on alati olnud, ja jääb, visuaalne vaatlus kõikide kogemuste - tarkuste alustalaks nr. 1 :wink:


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 13, 2016 09:42 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Sept 28, 2015 07:09
Postitusi: 48
Asukoht: Oru /Tallinn
No seda minagi, täiesti maagia värk.
Ma üldiselt ikka iga päev imetlen kaks kolm korda sõbrakesi ja pole midagi täheldanud.

Kui guppi tited olid maimupoksis siis kahtlustasin, et äkki päeval kalpsab mõni suur kala sisse ja sööb tited ära ja hüppab välja. Aga krevetikas, teised maimud ju ei söö ometigi väiksemaid maime? Ja krevetid ju ometigi ei saa ka neid ära süüa?

_________________
160l Mollyd, Guppid, Neonid, Bettad, Ancistrus dolichopterus ja loor, õunakad, Helenad, Faunus sp


Üles
 [ 15 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver