foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 15, 2015 08:13 
Akvarist

Liitunud: Reede Apr 12, 2013 11:47
Postitusi: 8
Pildid: 0
Asukoht: Ahvenamaa
Ostsin eelmisel reedel endale 3 gupit, kaks emast ja ühe isase nagu loomapoes soovitati. Nüüd märkasin, et üks emastest ,kes on teistest poole suurem, kiusab ülejäänud kahte. Ajab neid taga ja togib. Vist on ka isase saba näksanud, pole kindel aga natukene sakiline on.
Akvaarium on 14L, üks elustaim on mille taha pisemad ennast peidavad. Vahepeal saavad nagu ilusasti koos ujutud aga mingi hetk tuleb sellel emasel nagu mingi hoog peale ja lihtsalt kimab sisse teistele. Mis ma teha saan?
Tegu on mu esimese akvaariumiga. Tean küll et väike aga hetkel ei näe pöhjust suurema muretsemiseks. Köikvöimalik abi on teretulnud.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 15, 2015 09:32 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Sinu akvaarium on väike, kuhu ei ole võimalik paigutada piisavalt varjumiskohti ja tihedamaid taimi. Sellest tulenevalt on kalad stressis ja nagu loomade/kalade maailmas tavaks, suurem valitseb teiste üle. Soovitan guppy'd ära anda ja võtta sinna akvaariumisse Betta Splendens ja paar tigu või siis krevette.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 09, 2017 11:49 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 08, 2017 07:53
Postitusi: 3
Olen siin väga uus aga mul selline mure mul on 7 kala Xiphophorus maculatus -eid ja üks isane nende seast on kõigi enda liigikaaslaste suhtes agressiivne. Gupide ja neoonkala emaste isenditega püüab isegi kurameerida. Akvaarium 100 l kalu ca 35 .

Ei hakanud uut teemat tegema. Mida teha ja kuidas käituda või mis. Akvaarium olnud 1 aasta ja neli kuud.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 05, 2017 08:23 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 06, 2012 01:51
Postitusi: 133
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
35 kala 100l kohta tundub ulme. Isegi 35 tillukest neooni oleks ulme. Ehk siis overkill. Liiga palju.
Eluspoegijate puhul ma olen kohanud agressiivsust tiinuse puhul. Tiined eluspoegijad kipuvad märatsema küll. Tüüpiliselt nad mõtisklevad ühes nurgas ja kui keegi liiga lähedale satub, ägestuvad.

Teie puhul võib kalakese rahulolematuse põhjus olla just ülerahvastatus ja sellest tulenev ruumikitsikuse taju ja kehvad veeparameetrid .


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver