Gupide omavahelisel tagaajamisel võivad veel põhjusteks olla:
Emaste gupide puudumine või vähesus - kuigi üldiselt peaksid isased gupid omavahel hästi läbi saama, tuleb ette erandeid. Emaseid peaks olema 2-3 ühe isase kohta, siis kaob isaste agressiivsus reeglina.
Üleasustus, st liiga palju kalu liiga väikses akvas
Liiga vähe taimestikku ja varjekohti.
karvapea kirjutas:
Väga teemakohane pealkiri küll
Siin mõned pildid, ehk oskab keegi nõu anda, kas tegemist uimemädanikuga.
Testriba järgi on vee näitajad korras, (ph7,2) iseasi kui usaldusväärne see on. Eile tegin ka igaks juhuks vee vahetuse ja lisasin eSHa 2000..
Ei näe hästi pildilt. Uimemädaniku tunnused on:
Piimjad/valkjad piirkonnad sabal ja uimedel, eriti äärtes
Mustjad v.pruunikad ääred uimedel/sabal
Narmendavad/räbaldunud uimede-sabade servad
Põletikulised uimed/sabad, uimekiired punetavad
Uimed/saba justkui mädanevad ja hävivad selle tagajärjel.
Soovitaks osta nitraatide (NO3) test (selline korralik, tilgatest) ja testida selle abil nitraatide taset vees. NO3 tase võiks olla akvas alati alla 20 ühiku.
GaidiK kirjutas:
Mul on umbes sama teemaga probleem. Nimelt on mul emane ja isane guppy, isasele meeldib emast näkitseda ja pidevalt taga ajada. Emasel silmanähtavaid vigastusi ei ole aga kardan, et ehk läheb emane liiga stressi... Alguses mõtlesin, et paaritumise pärast selline käitumine aga ei tundu ainult see olevat. Ehk keegi tark oskab aidata.
Gupidel soovitatakse pidada ühe isase kohta 2-3 emast. Siis ei häiri isane pidevalt üht emast, vaid tegeleb nende kõigiga ning kõik emased saavad vahepeal tüütust kosilasest puhata. Võrdsel arvul emaste-isaste gupide puhul võib juhtuda ka, et lõpuks muutub emane isase suhtes väga agressiivseks ning võib isast ka vigastada.