foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 07, 2014 10:24 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Aug 21, 2014 02:14
Postitusi: 26
Asukoht: Tallinn
Kas see on tavaline, et sinised moskvad teistele liiga teevad? Soetasin just kaks isendit paar päeva tagasi ja tänaseks on pooltel gupidel sabad katki, kaasaarvatud neil endil. Mis teha? :(


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 07, 2014 02:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Haa, haa! Ma alguses mõtlesin pealkirja ja sisu lugedes et tegemist on mingi uue sotsiaalpoliitika nurgakesega. Minule assotseerub Moskva ainult "punase moskvaga"! :lol:

Kui olin pisut järele mõtelnud, siis sain aru et "sinine moskva" on tegelikult Blue Moscow Guppy. See on vist see kala keda legendi järgi aretasid WW II ajal Moskva akvaristid. 1950 dekaadis sai kogu maailm nendest ilusatest kaladest teada ja osa. Veel pajatatakse sedagi et ainult Venemaa akvaristid suudavad eristada ehtsat ja võltsi Blue Moscow Guppy't. Muu maailma akvaristid ei pidavat sellest teemast jagama mitte muhvigi. Aga see selleks.

Ma ei saanud hetkel täpselt aru millised kalaliigid on sul suures 500L akvas?

Sabade kitkumine võis ka sellest tekkida et panid akvasse 2 uut isast guppyt mis tekitas vanade ja uute isaste guppyde vahel rivaalitsemise. Kokku sattus isaste guppyde punt kes hakkas omavahel muskleid eksponeerima. Või siis kalad muutustest stressis ja sabad hakkavad narmendama. Sa võiksid nendest kaladest mõned fotod üles panna, siis saaksid akvaristid koheselt ütelda kas tegu on löömingus või mõnes muus faktoris. Siin foorumis on piisavalt guppyde spetsialiste kes on aastaid kui mitte rohkemgi nendega tegelenud.

Vahest aitab sellestki kui tood akvase mõne uue kalaliigi ja kogu akva fauna hakkab destruktiivselt käituma. Mul oli selline fataalne juhus vikerkalade ja glofishide kombinatsiooniga. Viimaseid hakati esimeste läbi vaikselt maha nottima. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Viimati muutis ertserts, Esmaspäev Sept 08, 2014 11:54, muudetud 1 kord kokku.

Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 08, 2014 10:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Kui jälgimisel pole näha, et kalad omavahel tülitsevad, siis võib narmendavate uimede põhjuseid olla veel.

Vahel võib uimede narmendamist tekitada vee koostise järsk muutumine (uutel kaladel liiga vähe aega lastud harjuda oma akva vee koostisega) või vee ebasobiv koostis. Testi igaks juhuks vett, kas nitraatide tase on normis, ega pole NH4/NO2 jälgi vees? mis on ph? gupidel oleks parem aluseline, st 7.0 või rohkem). Kh ja Gh võiksid ka olla väh.4 ühikut.

Kui vesi korras, siis ega narmendavatel uimedel pole mingeid valgeid/hallikaid täppe-laike? Kui jah, siis võib tegu olla uimemädanikuga ning kohene ravi vajalik.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 08, 2014 01:32 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Aug 21, 2014 02:14
Postitusi: 26
Asukoht: Tallinn
Väga teemakohane pealkiri küll :) :)
Aga jah, sinised on agressiivsed, ujuvad teistel järgi ja ründavad. Panin nad praegu poegimiskasti kinni. Siin mõned pildid, ehk oskab keegi nõu anda, kas tegemist uimemädanikuga.
Testriba järgi on vee näitajad korras, (ph7,2) iseasi kui usaldusväärne see on. Eile tegin ka igaks juhuks vee vahetuse ja lisasin eSHa 2000.
Lisaks on mul hetkel akvaariumis 6 kääbus guraamit, 4 põhjakoristajat ja umbes 20 gupit.


Attachments:
photo.JPG
photo.JPG [ 35.87 KB | Vaadatud 229 korda ]
photo2.JPG
photo2.JPG [ 31.85 KB | Vaadatud 229 korda ]
photo1.JPG
photo1.JPG [ 106.77 KB | Vaadatud 229 korda ]
Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 08, 2014 04:23 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Aug 21, 2014 02:14
Postitusi: 26
Asukoht: Tallinn
Ka on mul äsja toodud kaks punast guraamit, kes kahekesi end akvaariumi nurgas peidavad. Suht vähe liiguvad ringi. Pole ise guraamide spets, ehk keegi asjatundja oskab öelda, kas nende puhul on see ok, et omaette hoiavad. Mulle tundub, et nad pole ka päris nii kirevad, kui varem näinud olen. Äkki on haiged?? Panen igaks juhuks pildi ka.


Attachments:
photo3.JPG
photo3.JPG [ 101.89 KB | Vaadatud 219 korda ]
Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 09, 2014 01:27 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
See nimetatud punane guraami on tegelikult Kääbusguraam ehk Colisa Lalia. Selle järgi oskad ehk rohkem infor otsida

Näiteks siit

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 09, 2014 10:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Guraamid, nii palju kui kirjandusest loetud, on loomult arad kalad, kes vajavad "julgestuseks" suuremat omataoliste kampa. Osta võimalusel (kui akva maht võimaldab) mõned guraamid juurde. Soovitatakse min.6 isendit.

Värvimuutus (kahvatus) võib olla ka stressist, mis on tingitud ilmselt nii keskkonna muutusest kui ka sellest, et neid koos liiga vähe (enamik akvaariumikalu on parvekalad, kes vajavad väh. 6-kaupa pidamist, et end hästi tunda).

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 09, 2014 10:39 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Aug 21, 2014 02:14
Postitusi: 26
Asukoht: Tallinn
Mul guraamisid kokku ongi 6. Aga annan neile veel aega kohanemiseks, ehk lähevad julgemaks.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 09, 2014 10:48 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 24, 2014 10:55
Postitusi: 10
Mul on umbes sama teemaga probleem. Nimelt on mul emane ja isane guppy, isasele meeldib emast näkitseda ja pidevalt taga ajada. Emasel silmanähtavaid vigastusi ei ole aga kardan, et ehk läheb emane liiga stressi... Alguses mõtlesin, et paaritumise pärast selline käitumine aga ei tundu ainult see olevat. Ehk keegi tark oskab aidata.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 10, 2014 10:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Gupide omavahelisel tagaajamisel võivad veel põhjusteks olla:
Emaste gupide puudumine või vähesus - kuigi üldiselt peaksid isased gupid omavahel hästi läbi saama, tuleb ette erandeid. Emaseid peaks olema 2-3 ühe isase kohta, siis kaob isaste agressiivsus reeglina.
Üleasustus, st liiga palju kalu liiga väikses akvas
Liiga vähe taimestikku ja varjekohti.

karvapea kirjutas:
Väga teemakohane pealkiri küll :) :)
Siin mõned pildid, ehk oskab keegi nõu anda, kas tegemist uimemädanikuga.
Testriba järgi on vee näitajad korras, (ph7,2) iseasi kui usaldusväärne see on. Eile tegin ka igaks juhuks vee vahetuse ja lisasin eSHa 2000..


Ei näe hästi pildilt. Uimemädaniku tunnused on:

Piimjad/valkjad piirkonnad sabal ja uimedel, eriti äärtes
Mustjad v.pruunikad ääred uimedel/sabal
Narmendavad/räbaldunud uimede-sabade servad
Põletikulised uimed/sabad, uimekiired punetavad
Uimed/saba justkui mädanevad ja hävivad selle tagajärjel.

Soovitaks osta nitraatide (NO3) test (selline korralik, tilgatest) ja testida selle abil nitraatide taset vees. NO3 tase võiks olla akvas alati alla 20 ühiku.

GaidiK kirjutas:
Mul on umbes sama teemaga probleem. Nimelt on mul emane ja isane guppy, isasele meeldib emast näkitseda ja pidevalt taga ajada. Emasel silmanähtavaid vigastusi ei ole aga kardan, et ehk läheb emane liiga stressi... Alguses mõtlesin, et paaritumise pärast selline käitumine aga ei tundu ainult see olevat. Ehk keegi tark oskab aidata.


Gupidel soovitatakse pidada ühe isase kohta 2-3 emast. Siis ei häiri isane pidevalt üht emast, vaid tegeleb nende kõigiga ning kõik emased saavad vahepeal tüütust kosilasest puhata. Võrdsel arvul emaste-isaste gupide puhul võib juhtuda ka, et lõpuks muutub emane isase suhtes väga agressiivseks ning võib isast ka vigastada.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver