foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kas guppid hoiavad parve?
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 02, 2014 09:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
1. Kas guppid hoiavad parve?
Mul on kavas akvaariumidesse (60L [temp. 24oC, sees cory`d] ja 250L [27oC, sees vikerkalad) moodustada väikestes kaladest parv. Aga vesi ei ole mul just kõige parem: pH 7,8 – 8,2 ning väga kare (salvkaev paekivi otsas ja näitajad aasta jooksul kõiguvad). Seega iga kala seal vastu ei pea. Pealegi 60L akvat hooldab 11 aastane laps, seega seal peab olema igati elujõulised tegelased.
Endler paistab välimuselt ja näitajatelt sobilik, kas Endler parve hoiab? Poodides tundub, et guppyd ujuvad akvas hajusalt, mitte parvena)
2. Või oskab keegi soovitada mingit muud väiksemat (<5cm) parvekala, kellele sobib suht karm vesi.

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 02, 2014 03:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Guppy'de kohta ütelda täpselt ei oska.

Kuid näiteks 180L akvas ei hoia parvena kokku ei rasborad, tetrad ega vikerkalad. Kalade liikumine on akvas täiesti kaootiline, "figaro siin ja seal". Sama lugu on ka oto'de ja corydoras'tega. Ju siis tõesti on nii et kui akva on väike (180L on väike) ja kalad tunnevad end nähtavas kauguses turvaliselt siis mingit grupi moodustumist ei toimugi.

Ainukesed kes meie akvas on pidevalt pundis püsinud on pinnavee kalad kirveskõhud (hatchetfish). Nemad püsisid tõesti koos nagu sügisesed rändlinnud. Huvitav oli veel see et kirveskõhud vahetasid pidevalt ujudes teatud aja tagant oma esimesi "eesujujaid".

Omal ajal sai võetud grupiti kalu ja naiivselt loodetud et akvas hakkavad nüüd ringi ujuma hane- ja marsireas spets kalade hordid, reaalus aga osutus paraku teiseks. :lol:

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 02, 2014 07:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Selle marsireaga on vist jah raskusi. Ainsad, kes mul endal pea-aegu parve on hoidnud on Danio kyathit`d, kes akvas hanereas alati ujusid. Nüüd on nad vanakesed ja järgi vaid 3 ja üldjuhul hoiavad omakeskis.
Aga tänud kaasamõtlemast!

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 02, 2014 09:31 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Gupid ei ole jah erilised parvekalad. Isased kleebivad küll pidevalt emastele külge, aga see pole see. Isased isastele ,emased emastele hakkavad liigse läheduse puhul ruttu närvidele käima.
Üldiselt selliste veenäitajate puhul soovitaks mollyt. Nemad armastavad sellist vett.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 04, 2014 02:45 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Head uut aastat
Tead ega need poe gupid just kõige vastupidavamad ka pole.Tavaliselt on nad kaugelt toodud ja tihti samuti õrnad.Minu 250 liitrises sebivad nad ilusti ringi,see ,et nad hajusalt ujuvad ei peaks just eriti häiriv olema.Paljunevad ka üsna hästi,seega on varsti kitsas kui just mõnda suuremat kala neid harvendamas pole.
Mollidest mina küll loobusin,sest nad olid ikka liiga vastupidavad ja paljunesid ülikülluslikult :lol: . 250 liitrine jäi kitsaks ja olin sunnitud emase ära andma.

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 04, 2014 07:35 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Mollid on tegelikult jubedad nõrgukesed- pean silmas erinevaid nakkusi.
Alati esimesed kes igasugu punne ja vinne täis lähevad ning siplema kukuvad.
Kui nad paljunevad hästi ja igati normis on, on akvaarium "puhas".

Ma alles nüüd märkasin et teemaalgataja mõlgutas ka "endler" gupidest.
Arvan et ka nemad sobivad. Kõik autoriteetsed poecilia wingei kasvatajad - sealhulgas ka AdrianHD- kinnitavad et tegu on väga vastupidava kalaga.

Aga noh, tetrad on parvekalad, ja vastupidavad, ja hoiavad parve, aga ainult hästi suures akvaariumis.


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver