foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Gupide ümberasustamine
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 11, 2013 07:49 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 11, 2013 07:35
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn
Tere mul on 7 liitriline akvaarium.Aga kuna gupisid on nii palju siis otsustasin osta platmasist 20 või 10 liitrise akvaariumi.Kas see oleks mõistlik.Ma võin mudugi sinna filtri ka osta.Kas see oleks mõistlik.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 11, 2013 08:15 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Selles loos ei ole mitte midagi mõistlikku! Osta filter ja minimaalselt 40L akvaarium.(parem 80L)


Viimati muutis Jüri T, Pühapäev Aug 11, 2013 08:16, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 11, 2013 08:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Ergo, kui sa seda nüüd ikka tõsiselt kirjutasid (7l akva) siis oleks sul vaja järgnevat: uue akva suurus liitrites (kui ei tea saab arvutada; akva pikkus, kõrgus, laius), valgustus, filter, põhjakruus, taimed, kalade liigid (kui pole ainult guppy'd) ja kalade arv akvas. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 11, 2013 09:42 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kullake, 7-liitrisest ümberorienteerumine 20-liitrisele on prakitilisetl ei mingi muutus. Mõleamad akvad oma suurusega rohkem taimede või krevettide kasvatamiseks. Aga see on Sinust kangesti kena, kui võid lõpuks ka filtri akvasse osta. Kas siis selle 7-liitrises polnudki? Ja samas oli gupisid palju.

Korja raha ja soovituslikult osta üks vähemalt 199-liitrine, pigem ehk 240-ne.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 12, 2013 12:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Apr 01, 2013 07:28
Postitusi: 67
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn/Pärnu
7L on küll juba ekstreemne, aga ka 30L akvas saab mitu gupipere normaalselt ära elatud ja täismõõtugi kasvada (kui mure on rahas näiteks ja pole võimalik siin 350L akvat kohe osta).
Ka mul ei olnud päris alguses filtrit ega midagi tarka - klaaskast, kunsttaimed ja kruus. Sõbrannal olid kalad, mul oli pisike akva mingist ajast olemas, pistsin nad sinna sisse ja voila. Elasid vägagi toredat elu, ei ühtegi haigust selle aja sees ega muidu lambikaid suremisi, gupid olid hoopis suuremadki kui sõbranna omad, kes said lahedamas 60L vees sulistada 8)
Nüüd olen targem ja ei rahvasta nii üle, aga ma ei näe küll oma algusaastate puhul, et see jube halb kogemus kaladele oleks olnud :roll:

_________________
Plätud, antsud, õunakad, gupid paremates vetes mollid, mõõgud, betta
30L džungel
112L küpsemas


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 12, 2013 08:10 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kusjuures olen ise oma silmaga näinud vist umbes 15-liitrist (äkki oli ka väiksem) ümmargust mulliakvat, kus juba aastaid elasid oma kümme gupit (kribalad küll olid). Polnud seal taimi, filtrit, soojapulka ega mullitajat. Praegugi ei mahu pähe, kuidas see võimalik on. Aga näe, on! Ennem seda elasid kalad purakas dekoratiivses veiniklaasis (mis ju tegelikult võrdväärne nende praeguse elukohaga). See läks kogemata katki, kui pessu viimiseks pihku võeti. Mulliakvasse viisin kodust paar väiksemakasvulist taime ja ühtlasi tegin ka kaasavõetud reagentidega testi. Ja siiani ei usu, et vesi oli jonksus! Aga oli! Nii et - kõik on võimalik.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 12, 2013 11:15 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Mitte mingit saladust , vett on võimalik vahetada igas mõõdus olmes , vastavalt vajadusele.


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver