foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Guppy huvitav käitumine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 18, 2013 11:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 16, 2013 10:39
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn, Kopli
Tere!

Minu kenas akvaariumis on 6 kenat guppit, ühest nendest, kes on kõige suurem, on huvitav käitumeine. Ta vahetevahel vastu akva küljeseina liigub ülesse alla ja sügab ennast vast akva põhja ja meeldib üpris tihti üksi olla. Kõikidel teistel kaladel tundub kõik korras olevat ja päris õnnelikud ja mängivad üksteisega.
Kuni oli eelmises akvaariumis (450L) ühelt agresiivsemalt kalalt natukene peksa saanud ja kala saba närinud-

Akvaarium ise on taaskäivitatud akvaarium, mis nüüd on siis töötanud nii paar päeva alles.

Kõik testid on muidu korras (no3 ja NH4), Ph peale just veevahetus 7,6 muid teste pole jõudnud veel osta.
Akva maht 95L ja temp kõigud tasakesi 25-26c vahel .

Mul akvas ka mõni skalaar, ega need guppisi ei hirmuta. Olen lugenud et need kaks saavad koos väga kenasti elatud.

GUppy kellest jutt :

Pilt[/img]

_________________
95L akva 4 barbus tetrazona, 4 barbus nigrofasciatus, 2 ancistrus
2 Megalechis thoracata


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 19, 2013 12:38 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Väga vabandan, aga mulle jäi Su jutt segaseks.

Kes oli kus akvaariumis? Paistab, et tõstsid kalu ringi. Ja üks neist akvadest on siis see taaskäivitatud (95-ne?), mis on töötanud vaid paar päeva. Seal siis testid korras. Minu praktikas ongi alustavas akvas veenäidud esimesel paaril päeval korras. Balanksist välja läheb tiba hiljem, kui bakterkoloonia hakkab tekkima ja kaladki sees. Seal võib veel paljutki muutuda. Nokkida sai siis too kala 450-ses? Mina aga jälle taas surtskaks sisse JBL-i Acclimoli ja jälgiks kala, et asi hullemaks ei läheks.

Skalaar iseenesest gupit ei tohiks hirmutada. Minu omad vähemalt küll mitte.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 19, 2013 11:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 16, 2013 10:39
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn, Kopli
Tere!

Vabandust kui jutt segaseks jäi.
See guppy kes vahetevahel veidralt käitub on pärit suuremast akvaariumist, kes sai vist Jackilt natukene peksa.
Nüüd sai kala tõstetud ringi väiksemasse akvaariumisse (95L), mis paar päeva töötanud (tänu mõnedele asjaoludele ei saanud oodata, kuni akvaariumikoraalikult tööle saab, enne kui kalad sisse panna).
Ja olengi siis täheldanud, et kalakene vahetevahel üksi ja sügab vastu akva põhja ennast.

Praegusel hetkel testid mis on olemas on ainult NO3, NH4 ja PH, milles ainult PH siis paigast ära.

Kahjuks hetkel rahaliselt halb seis, nii et erilisi kalleid asju juurde osta pole võimalik ( NO2 testrif jne).

_________________
95L akva 4 barbus tetrazona, 4 barbus nigrofasciatus, 2 ancistrus
2 Megalechis thoracata


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 19, 2013 04:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 07, 2012 09:29
Postitusi: 32
Asukoht: Valga
See guppy ju varsti poegima hakkamas. Mul ka mammi kes oli paksuks pistetud hakkas nädal enne poegimist omaette olema ja põhjas oli ka ja kui õigesti mäletan siis käis ka mööda klaase.
Aga jumal teab mis veel võib olla :(

_________________
110 l. 2 pärlguraamit, 1 siniguraami, 1 punane guraami, 1 hõbesinine guraami, 2 daniot, harjasninad e. Antsud + 3 poega , 2 Saed ja tigu, elustaimestik. :-) Ootame uut akvaariumi, et parendada elutingimusi ;D


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver