foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Nõuanne gupyde kohta
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 16, 2013 06:47 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 02, 2012 01:17
Postitusi: 7
Asukoht: Tartu
Tere, selline mure, et sain aasta tagasi gupyd. Nad olid väiksed, nüüd peale aasta möödumist pole neil sabad värvilised. Kasvanud on küll, aga saba on läbipaistev ja valguse käes on mingi õrn rohekas helk. Mida teha? Toidan poest ostetud helvetoiduga ja muud pole andnud. Kas asi on toidu kesisuses? või võib olla asi selles, et mul on 12l akvaarium? palun abi :) [/b]


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 16, 2013 10:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 25, 2006 12:41
Postitusi: 168
Asukoht: Mere ääres. Seal, kus lõpeb asfalt.
Ilmselt oled saanud endale emased guppyd. Emased ongi hallid ja tagasihoidlikud. Isased seevastu pisemad ja värvikirevad. :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 16, 2013 09:15 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Emase saba peaks ju ikka värviline olema ja värviliseks jäämagi? Kere on tal hall. Isased on üle terve kere värvilised.

Kui mitu gupit ja mis sugu seal 12-liitrises on? See suht pisike. Oled tubli, kui oled suutnud seal vett balanksis hoida (et veenäidud korras).

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 16, 2013 09:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 25, 2006 12:41
Postitusi: 168
Asukoht: Mere ääres. Seal, kus lõpeb asfalt.
On ka üleni halle guppysid :)

KRA kirjutas:
Emase saba peaks ju ikka värviline olema ja värviliseks jäämagi? Kere on tal hall. Isased on üle terve kere värvilised.

Kui mitu gupit ja mis sugu seal 12-liitrises on? See suht pisike. Oled tubli, kui oled suutnud seal vett balanksis hoida (et veenäidud korras).
[/url]


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 16, 2013 09:32 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Sain aru teema algatajast, et tema gupidel olid alguses sabad ikkagi värvilised, et ei olnud üleni hallid gupid (kirjutas ju, et "pole enam värvilised" - või kuidas seda siis mõista?). Seega ei teinud ma ka juttu üleni hallidest gupidest. Või sain ma millestki valesti aru?

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 16, 2013 09:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 25, 2006 12:41
Postitusi: 168
Asukoht: Mere ääres. Seal, kus lõpeb asfalt.
Kirjas oli,
Tsiteeri:
Nad olid väiksed, nüüd peale aasta möödumist pole neil sabad värvilised
. Ehk mina loen siit välja, et teemaalgataja ootas, et gupid muutuvad värviliseks, samas seda pole juhtunud. Mitte et nad juba olid värvilised ja enam ei ole...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 16, 2013 10:10 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mulle jäi küll mulje, et aasta tagasi ostetud gupidel olid sabad värvilised ja enam pole. Muidu poleks ju muret! Kahtlustatakse, et äkki toidetakse vale söögiga, et värv kadunud.

Ilmselt seda lauset võib mitmeti mõista. Las Miu ise võtab sõna ja paneb asjad paika.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: gupid
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 17, 2013 11:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 12, 2011 04:02
Postitusi: 88
Asukoht: Tartu
aga äkki on gupid raugaikka jäänud?
gupide eluiga ei ole ju ka eriti pikk....


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 18, 2013 03:00 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 02, 2012 01:17
Postitusi: 7
Asukoht: Tartu
Ikka nii, et sain guppyd ja neil pole sabad siiani värvilised. Ma võtsin hiljuti juurde kolm guppyt. 2 isast ja 1 emase. Emane on palju suurem, kui kõik mu guppyd kokku. Tema on hall ja sabal samuti mingi väike helk, nagu hakkaks minema värviliseks, aga teised kaks on suurte värviliste sabadega. Need teised kaks sarnanevad just nende guppydega, kelle aasta tagasi sain. Mõtlen just suuruse poolest. Kui mul oleks kõik emased, siis nad oleks suuremad ka, vastupidi, arvan, et tegemist on isastega ja need kellelt ma guppyd sain, tal polnud halle guppysi, ainult värvilised. Mainin ka ära, et tegemist on aasta vanade guppydega, vanad nad küll olla ei saanud. Sain nad pisikeste maimudena ja nüüd on nad mul kasvanud ja arenenud, nii palju kui on.
Mul on taimed olemas, süüa annan korralikult, hoian isegi lampi pool päeva vähemalt, see aitab temperatuurile ka kaasa. Neil guppydel on sabal mõned mustad täpid ja siis edasi mingi väike rohekas helk. Nad ju peaks aasta aja jooksul juba välja arenenud olema?
Äkki oskab keegi soovitada kuidas paremini akvaariumivee kvaliteeti säilitada ja paremat toitu anda, mis aitaks nende arengule kaasa? Ma pole akvaariumile filtrit ega midagi sellist juurde ostnud, sest mulle soovitati, et nii väiksel akvaariumil pole vaja. Mis te arvate?
Ma pean ise tunnistama, et ma olen üpris algaja ja ei tea kaladest eriti palju.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 18, 2013 09:38 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 17, 2008 09:44
Postitusi: 208
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Olgu akva kuitahes väike mingi filtri moodi asi peaks seal olema mis vett liigutab ning kuna tegu siiski soojavee kaladega siis mingitmoodi peaks ka vee temperatuuri üleval hoidma (~25 kraadi C juures).
Üks variantidest miks kalad värvi kaotavad on põhjustatud stressist st neil ei ole seal akvas hea olla. Teine põhjus võib olla selles, et kui nad on sündinud koduakvas siis ongi väga tõenäoline, et nad on "üksluiselt hallid", mille algpõhjust võid küsida kalade aretajatelt.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 18, 2013 02:15 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 02, 2012 01:17
Postitusi: 7
Asukoht: Tartu
Aga kui veekvaliteet paraneb, kas siis on lootust, et sabad lähevad värviliseks?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 18, 2013 04:28 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 17, 2008 09:44
Postitusi: 208
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Eks vee kvaliteedi paranedes lähevad nad ikka natuke värvilisemaks aga nagu ma su jutust aru sain siis said nad kellegi käest ehk siis tõenäoliselt koduakvas sündinud - sellisel juhul ei aita miskit => nad ongi loomult sellised hallikad ning põhjus peitub geneetikas (aretusprotsessi iseärasused)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 18, 2013 09:04 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 02, 2012 01:17
Postitusi: 7
Asukoht: Tartu
Noja, aga sellel inimesel on kõik kalad värvilised, siis ei tohiks ju koduakvas aretamine põhjuseks olla.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 19, 2013 01:44 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 17, 2010 04:15
Postitusi: 40
Asukoht: Harjumaa/Saami
Vaata seda uime, mis neil kõhu all päraku juures on. Emastel on see lai, kolmnurkne, isastel kitsas. Kui su gupid on olnud väikses akvas ja jahedas vees, võivad emased ka olla tüki väiksemad kui nüüd juurdehangitu. Ka kehakuju on emastel teistsugune, ümarakõhuline. Kui võimalik, võiksid ka küsida sellelt, kellelt kalad said, kas tal vahest on värvitumaid isaseid sündinud - seda võib ka värviliste vanemate puhul ikka juhtuda. Kui asi aga stressis, paranevad värvid elutingimuste paranemisega küll. Abiks, kui saaksid mõne pildi teha. Kuidas neid oma albumisse panna, leiad nõu /404.html


Üles
 [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver