foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Platy poegade ootel ?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 03, 2012 01:38 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Sept 03, 2012 01:22
Postitusi: 4
Asukoht: Tallinn
Küsimus siis järgmine...
Kõigepealt siis seda, et olen absoluutselt roheline ja algaja ... kalad sai akvaariumis ostetud mõned nädalad tagasi :)
Akvaariumis kaks platyt - nagu nüüd aru olen saanud, siis üks isane ja teine emane ( poes miskit ei öeldud, sai valitud välimuse järgi, aga peale googeldamist siis natuke targem ;) ) Lisaks on akvaariumis ka kaks mollit, üks mõõksaba ja üks kukeke.
Tundub, et emana platy poegade ootel...paks, tagant, saba lähedalt tume ( seda siis ka eeldan tänu googeldamisele... )
Küsimus järgmine: mida pean tegema? Tõstma emase eraldi ? Ostma väiksema akva? Issi ujub muudkui emase ümber ja jube tige teiste suhtes - või õigemini just mõõksaba suhtes...
Kuna olen tõesti täiesti roheline kalade ja akvaariumite kohapelat üldse, siis ei oska kellegilt nõu ka küsida...pole ühelgi tuttaval akvaariumit... Niipalju tean, et nad eluspoegijad. Aga nende akva kaaslased ... pistaksid vist nende mainukesed kohe nahka ?

Ette tänades :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 03, 2012 02:43 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Sept 03, 2012 01:22
Postitusi: 4
Asukoht: Tallinn
No niii....elevus kui suur ... :D

Esimene kalabeebi ...
Tõstsin ta siis nüüd eraldi pisikesse purki...
Mis ma tegema pean ? Ruttu pisikese uue akvaariumi muretsema nende jaoks? kaua ta purgis vastu peab ? ( ilma õhuta ju ja ... soojuseta ja ...)
Teine kalabeebi oli ka, aga teda ei leia üles hetkel...
Süüa ei osanud ka miskit panna, kui et kurgi tükikese ... Oeh.... Igasuguse nõu ande eest tänulik ! :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 03, 2012 10:33 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 25, 2011 12:03
Postitusi: 36
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe
Põhimõtteliselt on poes müügil sellised võrgust lõksud, millega saad tited suurtest eraldada, jäävad samasse akvaariumisse ja pole ka teist akvaariumit vaja osta. Olen seda isegi vahest kasutanud.
Edu :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 03, 2012 11:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 26, 2009 11:48
Postitusi: 153
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn - Liivalaia
Tegelikult ei vaja eluspoegijad paljunemiseks ja järelkasvu kasvatamiseks mingeid eritingimusi. Kui akvaariumis on suuremaid kalu,siis mingi osa läheb niikuinii neile nahavahele, elljuäämisvõimaluste suurendamiseks oleks hea tihedam taimestik, samblad, peiduvõimalused, nii toimib kokkuvõtteks looduslik valik - tugevamad ja targemad jäävad ellu.
Kui aga elevus suur ja soov võimalikult palju kalu päästa ja üles kasvatada, siis pigem soovitaksin ka poesmüüdavaid maimulõkse.
Maimulõksu saab ka plastkarbist või suuremast kahvast teha, oma esimesed gupimaimud kasvatasin näiteks ühes suures-suures kahvas üles.
Purkide ja muude anumatega jännates on vee kvaliteedi ja temperatuuri hoidmisega parajalt jamamist, pigem hoiaksin neid ikka samas akvas, lihtsalt teistest eraldatuna.

_________________
500;200;110;70;2x35;2x25;8 L-Vikerkalad, Erinevad sägad, Axolotlid, Bettad, Gupid, L181, L104


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 03, 2012 10:07 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Sept 03, 2012 01:22
Postitusi: 4
Asukoht: Tallinn
Tänan soovituste eest !!! :)
Maimud ilusti titelõksus ;)
Küsimus : mida peale kurgi neile süüa anda ? Kas nad söövad tavalist toitu ka või miskit muud ?
Tänud ette juba ! :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 03, 2012 10:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kujutan ette mis elevust tunned! Oi, see on vinge! Mäletan veel!

Üldiselt oleks kõige parem ja rammusam söök ise hautatud arteemia (munadest - müüakse akvapoodides, "Kalakeses" peaks seda olema). Täna juhtusin Lauteri tänava OÜ "Leigivisse". Seal oli täiesti olemas abivahend arteemia kasvatamiseks. Hind oli vist kusagil tiba alla 8 või 7 euro. Olen seda proovinud ja täiesti tasub osta. Ainult selles komplektis kaasasolev toidu (munade) pakk on minu jaoks lahja väärtusega. Pigem ikka osta puhast arteemia muna ilma soolata ("Kalakesest"). Sinna lisad siis ise pärast soola ja ikka meresoola. Seegi oleks vast Sulle huvitav kogemus. (Arteemia kasvatamisest on siin foorumis kusagil ka suht pikalt juttu. Kui jänni jääd, siis kirjuta mulle privasse.)

Kurki mo meelest plati tited ei taha. Pigem siis pudista näpu vahel hästi peeneks helbeid. Müüakse ka spetstoitu - nimi ei tule meelde. Äkki oli Nowo Tom. Firmat ka ei mäleta enam, kuna ikkagi suht kiiresti orienteerusin ümber arteemia munade hautamisele.

Veel - mis lõks Sul on? Teeksin maha tolle kapronist, sest minul omaaegu kippusid tited nonde "liistude" vahele kinni jääma ning surma saama. Pigem eelistaksin plastikust haudejaama. Kallimatel on seal vahel veel "põrand", et saad mammi ülakorrusele panna ja tited siis ujuvad alumisele korrusele - sest ka emakala sööb rõõmuga oma tittesid! Mõnel varjandil on ka veel olemas "katus" kaitsmaks, et keegi pealtpoolt sisse ei kargaks.

Ja kui Sul on plastikust lõks, siis soovitaksin vähemalt paar korda päevas seal n.-ö. vett "tuulutada". Seega siis peaksid ettevaatlikult loksutama lõksu akvas üles-alla, et vesi seal korralikult vahetuks. Vaata, et tited pragudesse kinni ei jääks! Pigem võiks Sul olla kaks lõksu, sest vahepeal tuleb toda ka pesta.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 08, 2012 08:53 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Sept 03, 2012 01:22
Postitusi: 4
Asukoht: Tallinn
Tänan, KRA, väga põhjaliku juhenduse eest !
Paraku muidugi pean tunnistama, et kuna nii kiire on olnud, siis arteemiani jõudnud pole :oops:, kuigi plaanis ikka veel on, loodetavasti jõuans elleni :) Elukaaslane tõi kuivtoidu pisikestele - vipan baby - Tundub et kosuvad :)

Titelõksuga on nii, et selleks selline läbipaistev plast kabike, mis tehtud sõelaks ( nõelaga seest väljapoole, et ei jääks teravaid nurki sisse ). Kuna oli ruttu vaja, siis poodi ei jõudnud ja siit samas foorumist kuskilt lugesin õpetust :) Kuna toimib, siis ei ole hakanud välja vahetama . Alguses päris naljakas oli vaadata, kuidas teised uudistamas käisid :D Kukeke siiani enamuse ajast tiirleb ümber selle... ;)

Aga seda peab tunnistama, et uskumatult ilus ja põnev kogu see asi :)!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 09, 2012 11:57 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Nägin mõned päevad tagasi Lauteri tänava poes abivahendeid arteemia hautamiseks. Alla 8 €. Mina kunagi kasutasin ja ütleks, et päris hea. Kaasas on seal pakikene ka artemiamune ja juba koos soolaga, kuid nende väärtus oli minu arvates kehv. Kui, siis ikka osta näiteks "Kalakesest" paljaid mune ja siis ise soola juurde lisada.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver