foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 09, 2004 07:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 25, 2004 06:20
Postitusi: 156
Asukoht: Viljandimaa, Mõisaküla
Ehk siis,kui pikad/vanad nad peaks olema,et täiskasvanute juurde võiks lubada ilma,et peaks kartma nahkapistmist suuremate poolt?

_________________
108 L,molly-2,kribensis-5,melanotaenia affinis,ancistrus,puffer-2,õunateod,elustaimed
60 L,corydoras paleatus-3,corydoras aeneus-2, platy-12,õunateod,elustaimed
38 L,tanichthys albonubes-4,OTO-3,elustaimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 09, 2004 11:04 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 24, 2004 08:45
Postitusi: 262
Asukoht: Tartu
Maimud peaksid olema nii suured, et ei mahu teistele
suhu ja ei tunduks söödana...
Tegelikult on nii, et maimuakvas üleskasvatatud maimud
peavad olema tunduvalt suuremad, et mitte
söögina näida kui need, kes
põhiakvas taimede vahel üles kasvavad. Nad ju ei oska ennast
kaitsta...
Vast nii 1,5-2 cm pikkused, aga sõltub täiesti teistest kaladest ja
taimestikust.
Ja omadest kogemustest võib öelda, et enne pisikeste akvasse
laskmist tuleb teistel kõhud kõvasti täis sööta, valgust vähemaks
võtta ja kui maimud akvas, siis päris öö teha... Siis leiavad maimud
mõne varjulisema paiga, kus kasvada ja passida...
Mõni kipub ikka kõhutäiteks minema.

_________________
340l ja 100l troopilisi kalu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 10, 2004 01:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 25, 2004 06:20
Postitusi: 156
Asukoht: Viljandimaa, Mõisaküla
Tänud!

_________________
108 L,molly-2,kribensis-5,melanotaenia affinis,ancistrus,puffer-2,õunateod,elustaimed
60 L,corydoras paleatus-3,corydoras aeneus-2, platy-12,õunateod,elustaimed
38 L,tanichthys albonubes-4,OTO-3,elustaimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 10, 2004 02:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 01, 2004 03:23
Postitusi: 33
Asukoht: Tartu
eks sellega on vist sedamoodi, et see sõltub ka sellest palju sul akvas ruumi on ;). minu molli sünnitas esimesel päeval kohe üsna mitu maimu, jätsin nad kõik suurde akvasse teiste kalade juurde. tänaseks on neist alles kuus, hetkel umbes 2-2,5 cm isendit. kui nad kõik suureks kasvavad on mul akva kohe üleasustatud ja pean hakkama mõtlema mida nendega peale hakata ;).

_________________
115 l, Eheim 2213 kanisterfilter, valgus 2*18 wt. Kalad: 2 mollyt (+7 pisikest), 12 neooni, 2 platyt ja 1 ancistrus. 2 õunatigu kah.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 21, 2004 12:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 25, 2004 06:20
Postitusi: 156
Asukoht: Viljandimaa, Mõisaküla
No mul oli selline juhus,et sõbranna andis oma mollilapsed mulle hoiule ja paistab,et tagasi neid ei taheta....Nüüd istuvad nad mul veel ohutus 40-ses,aga tahaks 108 L-sesse ümber istutada,sest tütre betta ootab oma kodu tühjendamist,seni luurab kavala näoga 108-ses ringi...vaga vesi,sügav põhi :twisted: .Kõige suuremad tegelased on suures akvas aga kuldguraamid(2) ja need on siiani vaid isekeskis suhelnud,teised kalad on neile õhk.Et mul aga 2 mollikest on,oleks nende kaotamine kurb.Sellest ka minu mure.Lapsukesed juba venitavad peaaegu 2 cm ära :) Paistab,et nad on barbuste kõrval oma iseloomuga mu südame võitnud ja ülerahvastamist sul,Andre,küll karta ei ole :D

_________________
108 L,molly-2,kribensis-5,melanotaenia affinis,ancistrus,puffer-2,õunateod,elustaimed
60 L,corydoras paleatus-3,corydoras aeneus-2, platy-12,õunateod,elustaimed
38 L,tanichthys albonubes-4,OTO-3,elustaimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 21, 2004 12:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 01, 2004 03:23
Postitusi: 33
Asukoht: Tartu
:). Mollyd on toredad tõepoolest. Paraku on minu suhe nendega üsna keeruline. Plusspoolele jääb loomulikult järelkasvu ootamatu "teke", miinuspoolel on seevastu pidevad haigused ja kõrge suremus. Peale viimast põhjaliku ravi ptüi-ptüi-ptüi tundub olukord siiski paranenud olevat.
Aga tegelikult ei tahtnud ma üldsegi sellest rääkida :). Mina tõstsin nimelt samuti betta paar päeva tagasi pisikesest purgist "suurde" akvasse. Esimese hooga tundus küll, et võib jamaks minna - nii kui mõni teine kala betta juurde tuli ajas ta end puhevile. Aga praegu tundub, et kõik on kenasti korras ja ka betta tunneb ennast paremini kui kunagi varem - ta näeb isegi parem välja :).

_________________
115 l, Eheim 2213 kanisterfilter, valgus 2*18 wt. Kalad: 2 mollyt (+7 pisikest), 12 neooni, 2 platyt ja 1 ancistrus. 2 õunatigu kah.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 21, 2004 01:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Guraamid võivad su kahele mollipojale suureks ohuks olla... :(
Guraamid, makropoodid on suhteliselt maiad väikeste kalapoegade peale.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 11, 2005 02:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 13, 2004 09:57
Postitusi: 521
Asukoht: Saue
Võid nad ümber tõsta,sest siin targemad räägivad,et ega nad rohkem suurt kasvagi,mul oli ka mure,et miks molli nii väike on,nüüd tuleb välja,et vist täiskasvanu juba :shock:

_________________
126L barbuseid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 11, 2005 06:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 25, 2004 06:20
Postitusi: 156
Asukoht: Viljandimaa, Mõisaküla
Noh,minul nad kasvavad küll veel hoolega edasi ja nende vanemad olid ka ca 6 cm pikkused.Aga arvestades platylaste pealetungi,pean vist nad nüüd küll suurte juurde panema. :wink:

_________________
108 L,molly-2,kribensis-5,melanotaenia affinis,ancistrus,puffer-2,õunateod,elustaimed
60 L,corydoras paleatus-3,corydoras aeneus-2, platy-12,õunateod,elustaimed
38 L,tanichthys albonubes-4,OTO-3,elustaimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 19, 2005 06:40 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 09:30
Postitusi: 3
Asukoht: tartu
kui molli poegib, kas siis tuleb vanemad maimukeste juurest ära tõsta või kuidas lood on?

_________________
kuld on ka see, mis ei hiilga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 20, 2005 12:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Võiksid küll, sest kõik mis kätte saadakse ja kõrist alla läheb pistetakse nahka... :)

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 20, 2005 12:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 13, 2004 09:57
Postitusi: 521
Asukoht: Saue
Minu mõõksaba poegis ka eile.Kõik kes jõudsid sündida suures akvas on nüüdseks ilmselt juba ära seeditud teiste kalade poolt.Asutus igaks elujuhtumiks on muutunud parajaks tihnikuks,panin siis mamma sinna edasi poegima ja jätsin ta sinna kogu ööks,need 3 maimu keda nägin eile õhtul olid ka hommikul alles,kuna siukses padrikus pole kellegil neil ilmselt võimalik leida :wink:
Palju neid maime seal tegelikult on pole mul aimugi 8-[

_________________
126L barbuseid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 20, 2005 09:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 16, 2004 10:38
Postitusi: 140
Asukoht: Järvamaa
Maimu suurus polegi nii tähtis kui tema käitumine. Osad ukerdavad kuskil paigal ja satuvad kiiresti skalaari vms suurema kala kõhtu. Ka 2cm-sena. Aga mõni on nii nutikas, et sünnib suures akvaariumis, elab kuskil peidus ja jääbki elama. Alguses suured üritavad teda püüda, aga kui ta kogu aeg eest ära pääseb, siis loobuvad.
Mul praegu üks gupi maim ülbitseb skalaaridega. Need vaatavad küll ühe, küll teise silmaga, aga pisike lipsab alati enne samblatuusti sisse või taimevarte vahele, kui suured ta kätte saavad. Maimukastist ümber kolitud tited on palju suuremad, aga mõni neist on põhjas kenasti paigal olnud ja lausa oodanud suurte lõugade vahele sattumist.
Kaks ancistruse maimu on isegi minu jaoks liiga kavalad. Üks on filtris, teine suures akvaariumis ja kumbagi ei saa ma kätte.

_________________
400 l platidoras costatus, thoracatum, SAE, kollane ancistrus, japonica krevett, kuhlii loach, molli, kuldguraam, gupi, skalaar, hemigrammus, õunateod, tornteod
180 l ancistrus, thoracatum, SAE, hiina vetikasööja, neolamprologus brichardi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 08, 2005 10:45 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 04, 2005 11:51
Postitusi: 791
Asukoht: Tallinn Mustamäe
minul on nüüd sama probleem, et ei julge oma maime puurist välaja lasta, kuna mul sellised kaks kuldkala kellele mahuks vist täispikkuses neoon kah suhu kui hästi tahaks. puur hakkab juba vist nende kasvu piirama, tahaks neid juba suuresemasse ruumi lasta, aga ei julge. mida siis teha, kas kõige õigem oleks nendest õgarditest loobuda, või oleks veel variante.
taimi mul eriti ei ole.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 10, 2005 11:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 13, 2004 12:16
Postitusi: 47
Asukoht: Tallinn
Avastasin eile õhtul, et minu mõõgumamma emaks saanud :D ning skalaar lausa särab, et jahti pidada saanud. Nägin ise ainult üht maimukest ning täna hommikul ei suutnud teda enam näha. Kas ta alles ning vaguralt rohu sees peidus või juba kellegi kõhus? Eks siis hiljem näha. Molli maimud said kõik toiduks :cry: kuid siis polnud akvas ka rohtu nii palju, et end varjata. Ehk mõõgubeebil läheb paremini :lol:


Üles
 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver