foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Gupid piinavad neoonkala :(
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 11, 2004 06:44 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Apr 08, 2004 10:43
Postitusi: 50
Asukoht: Tallinn
Just selline mure ongi. Emased gupid on hakanud mu ainsamat neoonkala ründama, kellega siiani rahus kuid elanud (neoonikas on üli rahulik ja häbelik, ei julge söömagi õieti minna, kardab kolki saada). Ning nüüd siis nädal otsa ja on emased gupid teda minu nähes sabast näksinud (pool saba nahka pandud). Paharetid sai ruttu ajutisse elukohta ringi tõstetud, sest tahaks ikka et neoonakala mul terveks jääks, aga nad järjest ründavad teda (need kes veel alles). Kas on võimalik, et ta saba veel paraneb ja miks gupid nii käituvad. Kui ma ostaks toribkond neoonkalasi juurde, kas siis ehk gupid jätaks selle vana neoonika rahule? Täitsa mures kohe :oops:

_________________
Väikse akva omanik - 70L
+ miniakva 11 L
2 gupit ja 2 põhjakoristajat (Megalechis thoracata)
1 neoonikas


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 11, 2004 09:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 29, 2004 01:42
Postitusi: 228
Asukoht: Tartu
Neoonid on parvekalad. Ehk on ta sellepärast nii arg, et teisi pole. :?
Ma võin Sulle 3 igati tervet neooni niisama ka juurde anda. :)

_________________
üliõpilaselu on kärpeid teinud:
37L metsa ja mõni gupi
112L gupisid ja üks väike mets
98L käivitamisel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 11, 2004 09:52 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Oeh jah... Esiteks oleks huvitav teada, kuidas su põhjakoristaja seal 11L miniakvaariumiga rahule jääb 20 cm pikkusena (muidugi kui ta üldse suudab kasvada seal).
Neoonist niipalju, et teatavasti on see parvekala ja üksik kala on nagunii hädas mis hädas. Ilmselt tema hädasolemine, mis võib ka vee kvaliteedist (ta on vee tingimuste suhtes suht tundlik liik) tingitud olla on ka kiusamise põhjuseks - näksima hakatakse ikka nõrka ja surevat kala tavaliselt.
Ma sinu asemel elaks nüüd neooni "minekule" rahulikult kaasa, siis äriksin kellegile põhjakoristaja ära ja siis uudistaks Gupide elu. Ma vist siiski ostaks Gupidele lisaks natike suurema akvaariumi ka :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 14, 2004 04:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 26, 2004 03:06
Postitusi: 40
Asukoht: rakvere
minul on 8 neooni ja 5 gupit koos poegadega ja nemad saavad küll väga sõbralikult läbi.

100l,mõõksabad,gupid,neoonin,ancistrus,õuna tigu,tavalised teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 14, 2004 05:17 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Jutt on ju 11L akvaariumist... Ja üksikust Neonist. Kahtlustada võib erinevaid asju, aga puudub ju ülevaade veevahetuste sagedusest ja paljust muust. Nii pisikeses asjas võib nii mõndagi juhtuda ilma suure ajakuluta :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 18, 2004 12:41 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Apr 08, 2004 10:43
Postitusi: 50
Asukoht: Tallinn
Huh, hull kiirus taga pole saanud mahti vastata.
Kogu jant sai alguse sellest, et ostsin uue 70L akva, põhjakoristaja kolis sinna üle, aga gupid ja neoonikas jäid esialgu pisikesse akvasse, veel sest ma polnud jõudnud kõiki taimi uude akvasse istutada ja seepärast ei tahtnud kogu seda kampa sinna jalgu.
Peale seda hakkasid kohe gupid neoonikad ründama (enne ei julgenud teda keegi puudutada, ta ujus koos põhjakaga kõrvuti, suured sõpsid nii öelda, kuid neoonika jaoks polnud uues akvas vesi veel nii heas koosluses, et neid sinna koos panna).
Nüüdseks olen tõstnud kõik gupid, va. ühe teise akvasse ringi ja neoonikas laseb rõõmsalt ringi (annab nüüd hoopis ise alles jäänud gupile kolki :roll: ), sööb isukalt ja ei tahaks küll tema "minekut".
See nädal on plaanis koju tuua pisike kogus neoonikaid, kuna uus akva on nüüd lõpuks valmis kõiki elanike vastu võtma ja loodan, et kui neid seal siis nüüd parveke saab olema, et gupid jätavad nad rahule.
Ahjaa, väikses akvas on vesi täiesti korras, iga kolme päeva tagant on puhastus ja isegi mustat vetikast mis kunagi seal möllas olen jagu saanud, ning arvan et seni kuni neoonika saba pole taastunud (ma loodan, et see ikka taastub) lasen tal seal akvas laiutada.

_________________
Väikse akva omanik - 70L
+ miniakva 11 L
2 gupit ja 2 põhjakoristajat (Megalechis thoracata)
1 neoonikas


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver