foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 24 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 28, 2008 11:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 16, 2008 02:51
Postitusi: 470
Asukoht: Tartu
Nii, nägin siis ühes Tartu poes väga ilusat kala, kes nägi välja umbes nagu see gupi, ainult et ta oli gupydest eraldi, nende kõrvalakvaariumis koos teiste kaladega . Teate äkki kellega tegu, kas võib sellise gupiga sarnane olla, või on ikka gupy? Ja veel, kui see ongi gupy, või gupy sarnane väike kala, kas ma võiks ta juba enda 10l akvasse ära võtta, enne kui suurema akva saan ? Sest tõesti väga ilus kala, tahaks enda tulevasse akvasse teda, ja Tartus pole varem sellist kala näinud.

Aitähh ! :)

_________________
125l - 1x harjasnina, 1x õunatigu, 6x molly, 1x isane betta, 3x emane betta


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 28, 2008 01:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 11, 2008 09:11
Postitusi: 313
Asukoht: saaremaa
umbes samsugune nagu pildil?siis peaks ta küll ikkka gupi olema.ja tõesti väga ilus kala!

_________________
ei tegele enam aktiivselt akvaristikaga.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 28, 2008 02:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 16, 2008 02:51
Postitusi: 470
Asukoht: Tartu
Ma loodan jah, et see gupi on :D . Uimed olid tegelikult natuke tumedamad valged, mitte nii läbipaistvad, ja ümaramad. Aga tahaks siis teisele küsimusele ka vastust, et kas siis võiks ta juba võtta enda 10l akvasse? Või hakkab tema teisi / teised teda kiusama vms ?

_________________
125l - 1x harjasnina, 1x õunatigu, 6x molly, 1x isane betta, 3x emane betta


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 28, 2008 08:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 16, 2008 02:51
Postitusi: 470
Asukoht: Tartu
Käisin täna veel vaatamas, tegelikult ei olnud tal sellist kõhtu ees nagu gupyl , nagu peenikesem ja ovaalsem oli. Seal oli akvaariumi kohal ka 3 ladinakeelset nime kirjas .

hyphessobrycon callistus minoor - see ta ilmselt ei ole
hemigrammus ocellifer - selle moodi ka ta eriti ei ole
nanostomus beckfordi - see juba natuke sarnasem , aga teised pildid googles polnud eriti sarnased

Et kas keegi sellistest kaladest siis teab midagi ? :)

_________________
125l - 1x harjasnina, 1x õunatigu, 6x molly, 1x isane betta, 3x emane betta


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 28, 2008 08:15 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
Ja mida sellest kaupluses teenindav müüja arvas ?
Kas poes suu lahti ei käi ?
Miks me peaks mingeid sherlock holmse siin mängima ja mingitele tobedatele uurimustele oma aega kulutama ?
Tee parem oma suu õiges kohas lahti :evil:
Ja kui sul kasutajaga evelinsepp vaja kogemusi/oletusi vahetada -kasutage selleks muid suhtluskanaleid a`la msn ,irc vms...

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 28, 2008 08:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 16, 2008 02:51
Postitusi: 470
Asukoht: Tartu
tommike kirjutas:
Ja mida sellest kaupluses teenindav müüja arvas ?
Kas poes suu lahti ei käi ?
Miks me peaks mingeid sherlock holmse siin mängima ja mingitele tobedatele uurimustele oma aega kulutama ?
Tee parem oma suu õiges kohas lahti :evil:
Ja kui sul kasutajaga evelinsepp vaja kogemusi/oletusi vahetada -kasutage selleks muid suhtluskanaleid a`la msn ,irc vms...


Issand jumal, seal poes oli mingi 2 müüjat, ja mõlemad tegelesid klientidega, ja ega neid kliente mingi paar tükki ei olnud, ma ei saa ju müüjat kassatagant ära tirida et küsida mis kala see on.

_________________
125l - 1x harjasnina, 1x õunatigu, 6x molly, 1x isane betta, 3x emane betta


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 28, 2008 08:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 11, 2008 09:11
Postitusi: 313
Asukoht: saaremaa
ära seda kala küll oma 10 l veel võta ikka alles siis kui juba suurem akvaaarium olemas ja natuke aega juba käinud.

ja tommike,nii palju kui mina olen poest kalade kohta küsinud siis ei tea nad sellest kalast eriti midagi peale nime.ja kui käid poes siis mida ütlevad sulle sellised nimed nagu rumminina ja õllekõht ja vetikasöödik?
ja suhtlemise koha pealt:msn-i mul polegi ega taha ka!

_________________
ei tegele enam aktiivselt akvaristikaga.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 28, 2008 11:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 16, 2008 02:51
Postitusi: 470
Asukoht: Tartu
evelinsepp kirjutas:
ära seda kala küll oma 10 l veel võta ikka alles siis kui juba suurem akvaaarium olemas ja natuke aega juba käinud.

ja tommike,nii palju kui mina olen poest kalade kohta küsinud siis ei tea nad sellest kalast eriti midagi peale nime.ja kui käid poes siis mida ütlevad sulle sellised nimed nagu rumminina ja õllekõht ja vetikasöödik?
ja suhtlemise koha pealt:msn-i mul polegi ega taha ka!


Eks ma siis pean lootma, et seda kala ära ei osteta :) .

_________________
125l - 1x harjasnina, 1x õunatigu, 6x molly, 1x isane betta, 3x emane betta


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 28, 2008 11:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Rahu, ainult rahu, nagu ütles Karlsson... :)
Foorum ju selleks ongi, et küsida. Võib juhtuda, et mõni tihti kordunud küss või siis veidi lihtsameelen päring ajavad hinge täis küll---aga seda ei tasu samuti väga isiklikult võtta.
Ma ei tea, kuidas see juhtunud on aga seni olen küll sattunud müüjatele, kes akvaariumist teavad. Igal juhul on mõtet küsida. Sa oled ju samuti klient. Äärmisel juhul aitab pildi tegemine (kui võimalik). Aga igasugu nurgatagustest kauplustest, kus kalu õllekõhtudeks ja rummininadeks nimetatakse (päris originaalne tegelikult ;) )...no mina ei läheks küll sealt midagi ostama.
Teema algataja piltidel nägin miskipärast vaid õunatigusid. Isaste gupide uhke saba on küll asi, mida ära ei vaheta kuid emase gupi ja mingi hallika mõõksaba võib teatud juhtudel ehk ära vahetada küll. Nii et kirjelda oma kala lähemalt.
10l purki ei tasu teda kindlasti piinlema võtta!

PS. Sry, ei osanud õigele lingile vajutada. Ilus kala aga see, et ta oli teistest eraldi...ega see hoopis betta olnud? Ega vist...


Viimati muutis Felch, Pühapäev Dets 28, 2008 11:20, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 28, 2008 11:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 16, 2008 02:51
Postitusi: 470
Asukoht: Tartu
Felch kirjutas:
Rahu, ainult rahu, nagu ütles Karlsson... :)
Foorum ju selleks ongi, et küsida. Võib juhtuda, et mõni tihti kordunud küss või siis veidi lihtsameelen päring ajavad hinge täis küll---aga seda ei tasu samuti väga isiklikult võtta.
Ma ei tea, kuidas see juhtunud on aga seni olen küll sattunud müüjatele, kes akvaariumist teavad. Igal juhul on mõtet küsida. Sa oled ju samuti klient. Äärmisel juhul aitab pildi tegemine (kui võimalik). Aga igasugu nurgatagustest kauplustest, kus kalu õllekõhtudeks ja rummininadeks nimetatakse (päris originaalne tegelikult ;) )...no mina ei läheks küll sealt midagi ostama.
Teema algataja piltidel nägin miskipärast vaid õunatigusid. Isaste gupide uhke saba on küll asi, mida ära ei vaheta kuid emase gupi ja mingi hallika mõõksaba võib teatud juhtudel ehk ära vahetada küll. Nii et kirjelda oma kala lähemalt.
10l purki ei tasu teda kindlasti piinlema võtta!


Ei mul hetkel ei olegi kalu, vist väljendasin ennast ebaselgelt :D. Ma mõtlesin, et kui 1 kala on varem võetud, ja teised kalad hiljem, et kas siis võib probleeme tekkida, nt et varem võetud kala hakkab rivaalitsema või midagi :D.

_________________
125l - 1x harjasnina, 1x õunatigu, 6x molly, 1x isane betta, 3x emane betta


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 28, 2008 11:26 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
On tõsi, et koos ostetud noored kalad kohanevad üksteisega paremini. Aga kasvades tekivad ikka bossid ja ka need, kes tappa saavad. Samast liigist kalade puhul eriti. Kui asi väga hulluks läheb, tuleb lihtsalt mõni kala ära anda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 28, 2008 11:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
rumminina siis ...
http://letmegooglethatforyou.com/?q=rummy+nose
väga atraktiivne parvekala

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 29, 2008 12:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 16, 2008 02:51
Postitusi: 470
Asukoht: Tartu
Felch kirjutas:
PS. Sry, ei osanud õigele lingile vajutada. Ilus kala aga see, et ta oli teistest eraldi...ega see hoopis betta olnud? Ega vist...


Ei, ta päris eraldi polnud, koos nende hyphessobrycon callistus minooridega. Eks ma homme käin sealt poest läbi ja proovin uurida mis kalake see on ;). Muidu, kui see kellegile midagi ütleb ( on ju sellised kalad kes ujuvad nt eriti põhjas või meelsamini keskmises veekihis ) siis see kalake ujus ainult pinna lähedal. Oli selline ilus hele-hele kollakas valge, mingid väiksed tumedad täpidesed olid peal ( muster, mitte haigus ) . Eks ma siis loodan, et kui ma uue akva saan, ta veel ikka poes alles on ;). Tegelikult teda oli üpris raske märgata seal, teisi kalu oli palju ja tema selline pisike seal. Betta ta kindlasti ei olnud ;) .

_________________
125l - 1x harjasnina, 1x õunatigu, 6x molly, 1x isane betta, 3x emane betta


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 29, 2008 12:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 11, 2008 09:11
Postitusi: 313
Asukoht: saaremaa
usun et ikka gupi(väga ilus isend pealekauba!)





rummininad nägid seal poes küll samasugused välja nagu googles piltidelgi. aga need õllekõhud ja vetikasöödikud(vist SAED) on minu jaoks küll täiesti tundmatud.

_________________
ei tegele enam aktiivselt akvaristikaga.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 29, 2008 04:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 16, 2008 02:51
Postitusi: 470
Asukoht: Tartu
Haa, oli hoopiski Daanio :D . Kahju muidu, et ta parvekala on, saan ju neoonid selle tulevase akvaga kaasa, siis daaniod enam ei mahu :/.

P.S. Käisin pärast lõunak. käimist ka sõbra keskuse loomapoes, ja seal oli uusi kalu tulnud, eriti jäid silma krevetid , emased tapluskalad ja balloon mollyd :wink: . Soovitan vaatama minna sinna !

_________________
125l - 1x harjasnina, 1x õunatigu, 6x molly, 1x isane betta, 3x emane betta


Üles
 [ 24 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver