foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 29 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 22, 2008 04:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 16, 2007 10:18
Postitusi: 207
Asukoht: kodus
/article_view. ... fldAuto=15
vaata, kas sarnaneb seal mõne haigustunnustega?
Kõige pädevam on su küsimustele vastama Maria!

_________________
algus 22.12.07, 280L .Asukad:Ancistrus, Pelvicachromis pulcher, Hemichromis Bimaculatus, Crossocheilus siamensised,Labidochromis caeruleus, Metriaclima estherae, Melanochromis Cyaneorhabdos, Convict Cichlid ja taimed.
60L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 22, 2008 05:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 24, 2006 03:59
Postitusi: 122
Asukoht: raplamaa
Isased gupid stressavad minu meelest üsna kõvasti ja kui satuvad uuena tesite isastega ühte akvasse võib see uus õnnetuke lihtsalt ka terrori all olla ja ta ei julge ja ei saa ome peidikust välja tulla.
Mul endal on niimoodi nädalaga uus ilus isane lihtsalt "välja söödud", ainult saba ribasid leidsin ja sel hetkel olid mul akvas ainult gupid.
Vaata kas saad ta mõneks ajaks mingi läbipaistva saltikarbiga või kilekotiga vette hõljuma panna nii, et teised ligi ei saa, aga et nad üksteist ka näeksid. Kui vanad olijad enam tema vastu huvi ei tunne võid uuesti välja lasta. Nii pidi aitama. Aga see kalade psühholoogia on ka kontrollimatu värk minu meelest.

_________________
180 l 2 SAEd, , 2 corydoras aeneus, 2 guraamit, parv gupisid, 2 antsu, 4 otot , 2 pelvicachromis taeniatust, 2 botia lohachata/almorhae


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 22, 2008 07:36 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 08, 2008 05:41
Postitusi: 39
Asukoht: planeet Maa
Kas sa mõtled et panna ta kinnisesse salatikarpi või kilekoti ja akvasse !? Muideks, see mu esimene akvaarium ja kalad tulid kolmekesi, kaks isast ja emane. Algul oli praeguse imeliku käitumisega isane kõige ilusam ja uhkem ja aktaavisem, nüüdseks on ta üli ebaaktiivne ja sabal on paar lõhekest, (nägin kui teised, vist teine isane, teda näksis ... :| ) Muidu on nii et ta lihtsalt istub seal põhjas ja keegi ei pane teda tähelegi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 22, 2008 07:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 24, 2006 03:59
Postitusi: 122
Asukoht: raplamaa
Vaata , kala ostes kilekottidel ka selline koomiks peal teionekord, et algul panna kott kinniselt akvasse ja kalad vahivad natuke aega teineteist ja siis kui enam erilist huvi üles ei näita, nii poole kuni mõne aja pärast, alles siis võiks mõelda nende kokkulaskmisele.
Karpi saad ka panna ja kaane peale siis hõljub nagu paat. Kui sa vett ääreni ei pane siis ujub paar tundi küll ja hapnikku jätkub ka selleks ajaks.

_________________
180 l 2 SAEd, , 2 corydoras aeneus, 2 guraamit, parv gupisid, 2 antsu, 4 otot , 2 pelvicachromis taeniatust, 2 botia lohachata/almorhae


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 22, 2008 08:41 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 08, 2008 05:41
Postitusi: 39
Asukoht: planeet Maa
Ma millegi pärast julgen arvata, et asi pole päris midagi sellist... Kas kõhukinnisusega kala on ka loid ja võib istuda põhjas ?? (avastasin et gupil on vahepeal väljaheiteribad järgi ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 22, 2008 09:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 24, 2006 03:59
Postitusi: 122
Asukoht: raplamaa
kui ta sul ikka pealtnäha terve(ei mingeid valgeid katte jne.) siis lihtsalt ilmselt kohaneb alles :)
Võid ka veel uurida kas tal uimed terved või on keegi neid nokkimise käigus vigastanud ja tal on hetkel lihtsalt raske ujuda. Siis hakkavad ujudes kergelt vänderdama.
Anna talle lihtsalt aega akvaga harjuda :)

_________________
180 l 2 SAEd, , 2 corydoras aeneus, 2 guraamit, parv gupisid, 2 antsu, 4 otot , 2 pelvicachromis taeniatust, 2 botia lohachata/almorhae


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 22, 2008 09:08 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 08, 2008 05:41
Postitusi: 39
Asukoht: planeet Maa
äkki ootan lihtsalt näiteks kuni on nädal imeliku käitumise algusest ja vaatan, äkki läheb korda ? (muidu teised on talle sabasse paar pisikest lõhet näksind)

võibolla on ta lihtsalt stressis ja sellest ka kõht kinni.... aga kui kalal on kõhukinnisus tingitud stressist, siis kas see läheb ise üle või peaks tallegi 4 tunnise mõrusoola vanni tegema ?!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 22, 2008 09:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 24, 2006 03:59
Postitusi: 122
Asukoht: raplamaa
Minu gupidel tihti "juhe " taga, aga see läheb ikka ise üle. Hea oleks kui neil ka mingit taime nokkida on. Aga taimed sul vist akvas olemas.

_________________
180 l 2 SAEd, , 2 corydoras aeneus, 2 guraamit, parv gupisid, 2 antsu, 4 otot , 2 pelvicachromis taeniatust, 2 botia lohachata/almorhae


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 22, 2008 09:27 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 08, 2008 05:41
Postitusi: 39
Asukoht: planeet Maa
Jah kahte liiki, bacopa monnieri- seda nad näksivad vahepeal ja hygrophila difformis. Et siis jääbki oodata muutusi (loodetavasti paremuse poole muidugi :)) ?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 22, 2008 10:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juun 17, 2007 10:36
Postitusi: 139
Asukoht: Harjumaa , Kuusalu v, Kiiu 42-6
See peaks olema ikka isane ;) aga pole kindel .
Minul istuvad ka vahel varjus , aga siis ma lähen akva juurde , koputan õrnalt vastu klaasi ja ta ujub ära :D

_________________
112l .
Elukohaks :
Mollidele ,
Guraamidele ,
Mõõksabadele,
Tigudele ,
Taimedele ka :)


Üles
 Teema pealkiri: nii ...
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 22, 2008 11:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 29, 2007 11:18
Postitusi: 90
Asukoht: tallinn
aga minul just sarnane lugu mõõksabadega .panin paar nädalat tagasi suure 250 akva käima ja tõstsin kõik kalad suurde -siis väiksemast(70 liitrit).on siis mul 2 emast ja 1 isane mõõksaba .keegi neist suures ertutses hakkas kohe sünnitama ....ja teine konutab nurgas.aga see isane ei taha teda rahule jätta ...tollel ikka need meeste asjad hingel :)
kokkuvõtteks -usun et kala on stressis.panin vitamiini ja on juba parem ,kui mõned päevad tagasi. :)Proovid ka äkki vitamiini-stressi vastu hea.

_________________
250 liitrit vett.Ujujad-skalaarid 2 tk ,2 neoon mõõgut,4 barbust ,1 pleco ,ants ja paar põhjakat.6-7 erinevat taime .
Pille


Viimati muutis pillepan, Kolmapäev Jaan 23, 2008 01:42, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 23, 2008 01:35 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 22, 2008 11:20
Postitusi: 1
Asukoht: Tartu
võib vabalt olla, et ta on lihtsalt vana ja hakkab seetõttu kalademaale minema. gupide eluiga on üsna lühike, kui ma õieti mäletan, siis väga heades tingimustes kuni kaks aastat. nii et kui gupisid pead, pead sellega leppima/harjuma, et aeg-ajalt mõni ilus ja suur isend lihtsalt vaikselt hääbub: jääb järjest uimasemaks, kuni ei taha suurt enam üldse liigutada ja kukub kusagile upakile. emased jäävad enne surma tavaliselt silmatorkavalt kõhnaks, isaste puhul seda nii väga ei märka. mõni sureb mõne tunniga, mõni taarub mitu päeva mööda akvaariumi ringi. kui uimaseks jääb noor isend, siis tasub kindlasti kahtlustada mõnd paha haigust, sest loomulikku surma surevad ikka ainult suured ja vanad gupid.

sellega tuleb ka harjuda, et teised gupid hakkavad surijat näksima juba siis, kui too veel päris surnud ei ole: midagi pole teha, gupi on kõigesööja! kui õigel ajal jaole ei saa, siis leiad ühel hetkel akvaariumist ainult paljaks näritud luud. ma ise leian, et on humaanne surija teistest eraldada, just selle näksimise pärast. teine võimalus on kalu veidi rohkem toita, sest täis kõhuga nad hingevaakuvast liigikaaslasest suurt välja ei tee. aga eks ole meie 5-aastase gupipidamise jooksul ka kadunukese luid leitud.

vana on ta sul arvatavasti küll, sest kõige uhkemad, suuremad ja värvilisemad sabad on just vanadel isastel. kui sa nad just äsja ostsid, siis sa ju tegelikult ei tea, kui vanad nad on. seetõttu ei soovita osta väga suure sabaga gupisid. pigem valida mõni ilusat värvi, kuid väiksema sabaga, sest see elab kauem. pealegi kasvab saba neil päris kiiresti.

sinu gupi tundub päris kindlasti isane olevat. kui kahtled, siis kontrolli kõhuuime: isastel on see pikk ja terav. gupid võivad ju sugu ka vahetada, kui vajalikuks peavad :)

gupide lühikese eluea korvab nende erakordne sigivus. tegelikult on see hästi vahva, sest igast maimust kasvab omaette kunstiteos, teist täpselt samasugust ei ole ega tule. kui viitsimist on, siis saab kodus suisa tõuaretusega tegelda :) eduka poegimise eelduseks on muidugi see, et sul on akvaariumis kive, roikaid, tihedaid taimi vms, mille alla ja vahele vastsündinud maimud peitu saavad pugeda. kes peitu ei poe, süüakse lihtsalt ära. maimud tulevad peidust välja siis, kui nad juba nii suured on, et suurtele suhu ei mahu. kui akvaariumi asustus hakkab juba kalasuppi meenutama, siis on tagumine aeg peidukad akvaariumist välja tõsta. need saab ju hiljem jälle tagasi panna, kui titeisu peale tuleb :)

oih, sattusin hoogu :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 23, 2008 10:59 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 06, 2008 08:31
Postitusi: 40
Asukoht: Tallinn
aidata ei oska aga ka mul oli kolm päeva nii ja neljanda hommikuks kahjuks surnud :( .lähen ka täna vitamiine küsima.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 23, 2008 07:31 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 08, 2008 05:41
Postitusi: 39
Asukoht: planeet Maa
Mull, suurtänu selle väikse hoogu sattumise eest :)


Aga kõigile teadmiseks, täna hommikuks lahkus Iludus kalade paradiisi. Viie päevase kogemusega akvarist mina kaotas siis esimese oma kaladest ... Kurb !


Alles on mul siis nüüd vaid gupide paarike, ja emase kõht paisub vähehaaval.


Üles
 [ 29 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver