foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Veebr 09, 2018 02:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 22, 2004 03:58
Postitusi: 231
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Veits kummaline küsimus, aga äkki keegi kommenteerib :-)
Seoses uue akvaariumi soetamisega sai soetatud ka uus välisfilter (Eheim prof4+600, aga see ei tohiks olla oluline). Uue filtri ühendasin hetkelt vanasse akvaariumisse järjestikku vana filtriga (nii oli voolikutega lihtsam manageerida), et seal bakterikooslus areneks, aga kui kaua peaks teda seal hoidma, et bakterid oleks valmis "iseseisvat elu elema"? :D
Akvaariumi kolimisel plaanin kaasa võtta max hulga vana vett, aga kuna uus on >2x suurem, siis isegi 50% vanast veest tähendab et uues saab olema 75% värsket vett.
Mu enda arvates lollikindlam variant on muidugi "kolida" 2x, nädalase vahega ja mõlemal korral võtta 50% vana vett kaasa, siis saaks uues olema 50% vana vett.

_________________
Reisid korraldab: http://reisikorraldaja.ee/


Üles
PostitusPostitatud: Reede Veebr 09, 2018 02:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Kas vanast filtrist osaliselt filtrimaterjali ei anna uude ümber tõsta. Ise olen edukalt uue filtri käivitanud umbes 25% vana filtri sisuga.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
PostitusPostitatud: Reede Veebr 09, 2018 05:11 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Ma arvan ka et pigem tuleks manipuleerida vana akvaariumi filtrimaterjalidega või pinnasega, mis tegelikult on efektiivsemad, kui vee vedamine


Üles
PostitusPostitatud: Reede Veebr 09, 2018 05:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 22, 2004 03:58
Postitusi: 231
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Veega opereerimine pigem selleks, et kaladel kohandumine lihtsam oleks. Mustamäel on järvevesi ja Nõmmel puurkaevust. Filtrimaterjali poolitamist võib isegi mõelda, kahjuks uus ja vana filter totaalselt erinevad, aga vanas on osa keraamilisi torukesi, mida saaks poolitada.
Pinnast ära vedama ei hakka, kuna vana akvaarium jääb samuti töösse, ainult osa taimi ja 100% kaladest tigudest plaanisin kaasa võtta.

_________________
Reisid korraldab: http://reisikorraldaja.ee/


Üles
PostitusPostitatud: Reede Veebr 09, 2018 08:42 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Ma pidasingi silmas väikest osa pinnasest või filtrimeediast(liiter kruusa või üks svammidest nt). Äravõetud osa saab asendada uuega, millesse bakterid üsna kiiresti kolivad.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 10, 2018 04:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma vahepeal käivitasin ühe 50-liitrise akva. Et kiiremini asi liikuma saada, siis kogu vee võtsin käimasolevast 240-liitrisest. Soovitati mul just põhjakruusast see sodi välja sifoonida ja stardiks panna. Bakterit võib ka alati lisada. Filtriks sai üks mõnda aega seisnud sisefilter, baktereid seal enam loomulikult polnud. Ikka taimed sisse ja mõni tigu ja neile süüa ka. Siiski võttis see käivitamine julgelt terve kuu või tiba rohkemgi enne, kui sain sinna kalad sisse panna. NO2 viskas ikka nii punaseks, et vahepeal paar korda vahetasin tiba vettki, sest tigude pärast hakkas hirm. Paistab, et tilgatestid peaksid varuks olema. Hiljem, kui akva juba mõnda aega normaalselt töötas hankisin 50-sele väikse välisfiltri ja olid paralleelselt sisefiltriga mul vist kaks nädalat mõlemad töös.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver