foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 08, 2016 09:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 30, 2011 02:22
Postitusi: 28
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Akvaarium mul 5 aastat, viimased paar kuu hakkasid akva seinad muutuma roheliseks, iga nädal vahetan pool akvat, nädala pärast ikka sama teema. Keetsin kive, nädala pärast rohelised, lambid vahetatud kuu aega tagasi, ei muutnud midagi, vahetasin söefiltri, elusaid taimi pole.Vesi kogu aeg üks ja sama, kaladega kõik korras. Temperatuur 24-26, õhk eraldi,vesi voolavus ok, sama nagu kogu aeg, Kõik on sama, aga nüüd muutub roheliseks kõik, kivid, seinad, dekoratsioonid, vesi.palun abi


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 08, 2016 10:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Apr 20, 2014 11:44
Postitusi: 166
Pildid: 0
Asukoht: Põhja-Tallinn
Mille jaoks on akvaariumis söefilter? Seda ju kasutatakse tavaliselt ravimijääkide eemaldamisel veest.
Saan õigesti aru, et keetsite kruusa läbi? Milleks? Kruusas pesitseb väga palju baktereid, mis on akvaariumi toimiseks vajalik.
Mitu liitrit akvaarium on? Mitu watti lambid on? Kui pikalt valgus põleb? Kas akvaariumi peale paistab päike? Kui palju kalu akvaariumis on?

_________________
Kalasupid


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 08, 2016 11:07 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
No.....kui KÕIK juba roheliseks "tõmbab" on OK :wink: = süsteem töötab :lol:


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 09, 2016 07:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Rohevetikas tekib ikka klaasidele ja kividele ja mujale. Kui akva peale otsene päikesevalgus ei paista, piisab korra nädalas puhastamise käigus klaaside nühkimisest. Puhastuse käigus ei peaks vahetama rohem kui 20% veest. Aitab ka valguse põlemise aja lühendamine.
Ilma elustaimedeta on raske vetikast vabaneda.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Juun 10, 2016 08:56 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Asi natuke segane, Teema on alafoorumis Vesi ja pealkiri ütleb, et vesi läheb roheliseks, postitus ütleb, et sisustus ja klaasid lähevad.

Mis siis läheb?


Üles
PostitusPostitatud: Reede Juun 10, 2016 02:57 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Felch kirjutas:
Puhastuse käigus ei peaks vahetama rohem kui 20% veest.

Sellele vaidleks küll vastu. Nii arvati veel kümmekond aastat tagasi, tänapäeval on tavaline et vahetatakse märksa suuremaid koguseid, kuni 80%-ni. Kui vahetada 50% või rohkem veest korra nädalas, siis see tagab et akvaariumis ei hakka miskit kumuleeruma - muudab ntx väetamise tublisti lihtsamaks ja hoiab ära vee kvaliteediga seotud muresid. 20% puhul see pole nii, ntx. ahvenatega tublisti üleasustatud akvas võib tõenäoliselt nitraatide näit üles minna vaatamata 20% veevahetustele. Enamus kaladest paistab suuri veevahetusi pigem nautivat. Et lugege palun kaasaegset akvaristika alast kirjandust.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Reede Juun 10, 2016 02:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Teemaalgatajalt uuriks aga, ega akvale otsest päikesevalgust peale ei paista? Ja kui pikalt valgustus põleb? Kui suur akva, milline valgustus, palju võimsust?

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 11, 2016 12:03 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Nähtavasti on ikka klaasid vetikasse kasvanud..............aga , jah Reinuga ühtmeelt veevahetuse suhtes = põhimõtteliselt, võiks ju .......noh, nagu "mägiojas" pidevalt värske kraam peale voolata = parim.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Juun 24, 2016 03:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 30, 2011 02:22
Postitusi: 28
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Akva on 125l, valgust panen põlema hommikul ja lülitan õhtul, põleb kuskil 14 tundi ööpäevas, olen hoidnud ka paar päeva valguseta, kui ilm päikseline. Tuba on päikseline, kuid otse päike ei paista. Pirnid päevavalgus ja sinine sai vahetatud paar kuud tagasi 28W mõlemad, sellised nagu olidki sees.
Siin küsitakse , et kumb roheline on siis. Vee vahetuse käigus , näen et roheline on just vesi, ja kuna ta on roheline, siis võimalik, et akva seinad ja dekoratsioon lähevad ka roheliseks. Kruusa keetsin läbi, kuna tahtsin saada lahti mingitest imelikutest teost. ma isegi ei tea kust nad tulid.
Mind paneb imestama see, et akva sama seisus toimis aastaid ja järsku midagi on seal muutunud. Kalu kokku 12tk. guramid, mollyd, scalaarused.
Iga nädal vahetan vett ja puhastan seinu, võtan dekoori välja ja puhastan. Võtan filtrid välja ja pesen läbi kraana all. Vett vahetan umbes 50l ja kolme-nelja päeva pärast vesi muutub ei ütle, et häguseks, kuid seinadele tekkib hull roheline sade.

Valge kruusa pidevalt roheline.
Olen täiega amatöör ja akva tavaline kasutaja, nii et olen tuksis, mis toimub. Äkki mu vastused annavad ülevaade.
Ah jaa...veel....sees kuskil pidevalt 29-30 kraadi sooja. Termomeeter muidu mul 24 peal seisab, praegu isegi 20 peal ja ta tõesti pole katki, kuid vesi? ei saa aru, kust see soojus tekkib


Üles
PostitusPostitatud: Reede Juun 24, 2016 03:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 30, 2011 02:22
Postitusi: 28
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
söefilter täiesti olemas vahetatud ka suht värskelt


Üles
PostitusPostitatud: Reede Juun 24, 2016 03:53 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
minu tagasihoidlikud soovitused mis ühtivad ka osaliselt felch.-i omadega:
1. Vähenda valgustusperioodi 14 tunnilt 8 tunnini ja tegelikult võiksid hoopis lambid ainult toitmise ajaks ja kuni akva ees oled- sisse lülitada - sest kuna sul taimi pole(kaladel suht suva kas lambid uute vastu vahetatud ja-56w oleks ju selle akva jaoks küll, et kasvatada taimi), siis pole see valgustus ju üldse oluline- liiatigi kui toas valge ehk siis päikesepoolne tuba...
2. Isiklikult kasutaks filtris nn. spets valget filtrimaterjali mis ka rohkem seda sodi välja filtreeriks ja kui olukord ikka väga hull siis mitte ei peseks filtri vatti -vaid vahetaks kogu aeg uue vastu ....- kas sul 2 sisefiltrit ? Söe kasutamine filtris rohelise vee puhul pole minu meelest eriti otstarbekas...
3. Peaksid tõsiselt mõtelma elustaimede soetamisele - rubriigis ära anda saad nn humanitaarabina...
PS! minulgi hetkel suur peotäis ootab äraviskamist
Milline põhjainnas ja milline fraktsioon? ega ometi mulla põhja pole - küsite et miks ma nii rumala küsimuse esitan - aga sp et olen kohanud juhust, kus akvas 1 elustaim ja akva mullapõhjaga....
Kui toas #-o (ei saa sinu jutust nüüd päris täpselt aru: sees-kas akvas või korteris) 30 sooja ja lambid põlevad 14 h siis vee temp peaks minu kogemuste järgi peaks olema küll tunduvalt rohkem kui 20 kraadi...ehk ikka 28-30....muidugi sõltub ka nüüd sellest kas on tegemist kinnise akva kaanega st et valgusest tulenev soojus jääb kaane alla või avatud ehk siis rippuv valgusti...
4. kontrolli- ega sa kaladele liiga palju süüa ei anna!! Millise toiduga kalu söödad, kas kuivtoit, või külmutatud ...Kui puuduvad taimed ja akvas kõrge temperatuur ning söömata toidujäägid ...
5. 50% veevahetust nädalas võiks jätkata minu arvetes
Milliseid kalu ja kui palju neid on st. et kas 2 või 8 skalaari jne...osa kalu ju suuremad reostajad kui teised...
Akva üldpilt ei teeks paha :idea:
Samas kui oled akvat 5a probleemivabalt pidanud, siis hetkel täiesti algajaks(nullist) kah nagu pidada ei saa ....
Ja veel keetes kruuusa läbi tapsid sa enamuse oma akva bakterite kolooniast, mis hoiavad süsteemi tasakaalus - et siis nagu restart...

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 26, 2016 02:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 30, 2011 02:22
Postitusi: 28
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
elustaim juba sees on, pistia ja java moss, ja elustaimi võiks kasvatada küll, kuid mu kalad pidevald nokkivad ja söövad neid. Mõttetu taimi ostmine. Mulda akvas pole. Valget lisafiltrit mis filtreerib suuremat sodi kasutan ka vahest, See saab mittu päevaga pruuniks ja korralikult. Akva sees vesi on 30kraadi, vaatamata sellele, et akvatermomeeter seisab praegu 20 kraadi peal.Filtre kokku mul 2 rohelist, 2 sinist, mingi kividega söefilter ja valge lisafilter.
See ongi imelik, et??? ei saa aru, mis toimub, vesi ja tagajärjel ka klaasid lähevad liiga ruttu roheliseks 3-4 päevaga peale 50% veevahetamist ja klaasi pesemiseks.
Üritan siis lampe vähem hoida lülitana.
Söödan helvestega, annan täpselt nii palju, et helbed ei kukku põhja. KÜlmutatud usse 1 brikette ka vahepeal, aga kuiv toidu ei saa.
Scalarus üks, guraami 2tk, 2 põhjakoristajat, 2 molly, 3 platty, barbus, 2 musta punase sabaga. Kõik suured kalad


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 21, 2016 10:11 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 06, 2012 01:51
Postitusi: 133
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Kuidas akval läheb?


Üles
 [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver