foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Vesi hägune, maimud
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 02, 2016 06:19 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Tere!

Akvaarium on 84 liitrit, lisasin just hiljuti palju taimi, mida enne kaaliumpermanganaadis leotasin ja loputasin igatviisi. Mul on kaks filtrit akvaarimis - eheim 60 2008 ja mingi nimetu. Sest eheimist jäi väheks, veevool ei ole olnud väga tugev, vast on see osa minu probleemist. Kalu on nii 100% täituvusega. näidud korras nitritit 0, nitraate 12.5 mg-l

Mul selline kombineeritud probleem. Jätsin vist kurgitüki vette liiga kauaks ja nüüd vaatan, vesi hägune. Hakkasin siis vett vahetama ja avastasin oma esimesed maimud. Niipalju kui neid leidsin (ühe ka filtriu seest) panin akva sisse aukudega plasttopsi ja lülitasin filtrid välja, et kui keegi veel eksleb seal

Ja nüüd kaks probleemi - 1) kuidas veenduda, et ma leidsin kõik ellu jäänud maimud üles, et ma saaksin filtrid käima panna, on mingit kuldreeglit, et nt kaks päeva ja kõik kes näha ka elus.
2) kuidas vesi korda saada? Plaanin teha teise veevahetuse, aga mul on ka üks pisike krapsakas süsinikufiltriga sisefilter, mis aitaks aga imeks pisikesed surnuks kindlasti.
3) Kas mu vesi, millel näidud korras on sobilik pisikestele või peaksin neid kuidagi oma enda akvaariumis pidama? Ma saaksin nad panna16.5 l akvaariumisse, kus peaks siis vast vee panema täpselt sama, aga filter on seal jõuline, kuidas teda selle švammiasjaga nüüd kaetaksegi..


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vesi hägune, maimud
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 02, 2016 10:21 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Okt 18, 2015 12:38
Postitusi: 42
Pildid: 3
Kalakesest Easy Life Filter Medium

http://www.stoffelsinternational.com/im ... sie_02.pdf


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vesi hägune, maimud
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 03, 2016 11:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Mis maimudega tegemist? Võid proovida ka panna suka ümber filtri, ehk katta sisseimemise augud. Kas nõrgemaks ei saa filtri voolu keerata?

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vesi hägune, maimud
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 03, 2016 09:48 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
See easy life toode tundub päris kobe, mõtleb selle peale.
Tsiteeri:
Mis maimudega tegemist? Võid proovida ka panna suka ümber filtri, ehk katta sisseimemise augud. Kas nõrgemaks ei saa filtri voolu keerata?

Berta, see suka idee tundub super, ma ise poleks tulnud selle peale!
Uurin, et kuidas selle filtri tugevusega on. Mul on filtrid põdurakesed, nii et väga võimsa imemisega pole, aga maimu sai küll sisse võetud.
Molly maimud on, ei ole just nõelapead, aga tillud. Huvitav, et on see normaalne, et leidsin ainult 3 tk terve akva peale ja no ei ole rohkem. Mu kala võib olla esmakordne sünnitaja vist vms.
Pisikestest peaksin loobuma ilmselt mingi hetk, aga kuna see õige hetk ära anda ja kas ainult kolmele oleks tahtjaid? Mul enamik on dalmaatsia/dalmaatsia lyrentail, siis on üks valhge molly ja ka täpiline molly, kes on oranzikat karva, nii et võib arvata, et mingit tüüpil laigulised need väiksed võiksid olla.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vesi hägune, maimud
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 03, 2016 11:09 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Okt 18, 2015 12:38
Postitusi: 42
Pildid: 3
Suured kalad söövad ka maime.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vesi hägune, maimud
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 04, 2016 10:57 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Sept 28, 2015 07:09
Postitusi: 48
Asukoht: Oru /Tallinn
Ma panin emaskala maimukasti poegima ja pidin ise veidikeseks välja minema. Tagasi tulles selgus, et tegelt kõik, mis sündisid ta sõi ise ära :( Nii, et ainult 1 jäi.

Mul väikses akvas jäi ka kurk kogemata sisse ja vesi läks halliks. Keegi soovitas, et vaheta veits vett ja panna seda akva starteri baktereid sisse. Tõmbas järgmiseks hommikuks kenasti viisakaks nähtavuse.

_________________
160l Mollyd, Guppid, Neonid, Bettad, Ancistrus dolichopterus ja loor, õunakad, Helenad, Faunus sp


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vesi hägune, maimud
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 04, 2016 12:37 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Praegu on üpris selgeks läinud juba, huhh.
Mina sain nüüd kokkuvõttes selliste meetoditega hakkama - panin söefiltriga õhustaja, vahetasin vett - ca 20% ja 20% järgmisel päeval. Kursjuures isegi bakterit panin esimese hooga, aga see üksi mul ei toiminud.
imelik, et see pisike söefiltriga õhustaja tundub vee läbiajamisel kobedam kui vaksa suurem filter, see suurem hakkab vist otsi andma, ehkki tal on plasttoru jms, siis mulle seal tenam ei tule, ainult vett siis mingis koguses..
Pisikesed on akvas augulises plastämbris. Olen lugenud, et mollid eriti ei söö oma maime, aga ehk oligi mul näljane emme, kes ülejäänud ära sõi, nii et peab vast ikka ootama, kuni maimud enam suhu ei mahu.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vesi hägune, maimud
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 04, 2016 03:29 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Sept 28, 2015 07:09
Postitusi: 48
Asukoht: Oru /Tallinn
Ehk vajab korraliku puhastust ja hooldust. Kui ma suvel kalamajandusega toimetama hakaksin, ei maininud ka filtrimüüa poole sõnagagi, et tuleks igal svammipesemise korral võtta ka tiivik välja ja kõik torud voolikud jms vidinad harjaga läbi ajada.

_________________
160l Mollyd, Guppid, Neonid, Bettad, Ancistrus dolichopterus ja loor, õunakad, Helenad, Faunus sp


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vesi hägune, maimud
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 04, 2016 04:36 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Mhm, sellel filtril on üleval tipus kust ka vesi väljub selline väike tihe kapuutsike, kuhu mul pole õnnestunud millegiga pääseda. See on tõenäoliselt shitta täis, ära ta ka nagu ei käi ja isegi hambaork ei pääsenud vahele, sest seal see kõik paindub ja tahaks nagu "nurga tagant" puhastada, häästi tillut painduvat pudeliharja oleks vaja, ehk sebin kuskilt.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vesi hägune, maimud
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 04, 2016 05:05 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Sept 28, 2015 07:09
Postitusi: 48
Asukoht: Oru /Tallinn
Ehk jupp juhet läbi ajada ja seejärel suruõhuga läbi puhuda või nt kraaniall suurema survega veega loputada

_________________
160l Mollyd, Guppid, Neonid, Bettad, Ancistrus dolichopterus ja loor, õunakad, Helenad, Faunus sp


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vesi hägune, maimud
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 04, 2016 06:41 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Proovin miskit sarnast, ei tahaks veel head aega talle öelda. Isegi suruõhku saan kuskilt kasutada tegelt kui väga tahta.


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver