foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Õunakad ei ela kaua
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 26, 2018 04:45 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 22, 2017 02:17
Postitusi: 25
Mure järgmine. Akvaarium 110l. Seal on päristaimed. Elanikeks on antsud, krevetid, gupid ja õunakad. Miskipärast õunakad surevad. Elavad ca kuu aega ja siis jäävad ühekohale seisma ja mingiaeg surnud ja koda tühi. Teises akvas sama vesi ja elanikeks samuti antsud, gupid, krevetid ja killerid. Seal kõik okei. Killerid isegi paljunevad ja aktiivsed.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Õunakad ei ela kaua
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 26, 2018 08:16 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:17
Postitusi: 210
Pildid: 0
Olen sama probleemiga kokku puutunud,minul liikusid teod mõne päeva,seejärel tõmbasid koja ukse kinni ja nii jäigi. Ei osanud midagi arvata, ülemäärast no3 no2 ei olnud,ka vaske mitte, vana hea kare Tartu vesi(hea koja ehitamiseks),kiusajaid ka ei olnud, loobusin õunakatest.

Tea kas õunakad on üleüldiselt viletsamaks jäänud...või vee kvaliteedi suhtes rohkem nõudma hakanud.
15aastat tagasi elasid kenasti üsna kesistes tingimustes ja munesid ka hullumoodi(veetestidest polnud mul siis aimugi) Nüüd viimased aastad ei ole mul ükski õunakas mune poetanud(jah ikka vähemalt paarikaupa pidasin).

Teogurud võiksid sõna võtta , tahaks ise ka selgust saada.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Õunakad ei ela kaua
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 27, 2018 09:48 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mul umbes sama jant. Mõnes akvas kasvavad ja teises jälle mitte. Tornikatel on savi. Teod üldiselt ei taha kõrget pH-d (vask sai juba mainitud) ja kaltsiumi on neile vaja kodade ehitamiseks. Viimase vähesus ei tohiks tekitada nende surma, vaid kojad kasvavad äbarikud. Üldiselt peaks tigu keskmiselt 3 aastat elama.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Õunakad ei ela kaua
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 28, 2018 12:01 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 23, 2016 08:02
Postitusi: 89
Pildid: 8
Asukoht: Elva
Järsku sureb nälga. Meieoma on nii jobu et kui mõnda kala liiga ligidal näeb siis tõmbab kerra ja ei liiguta enam. Vahel paneme eraldi purki, seal sööb nii palju et jagub mitmeks päevaks.

_________________
360 & 51


Üles
 Teema pealkiri: Re: Õunakad ei ela kaua
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 08, 2018 10:43 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Nälga suremist ei oskaks mina küll kahtlustada. Ikka on vees kaladest jäänud söögiriismeid.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Õunakad ei ela kaua
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 08, 2019 02:08 
Akvarist

Liitunud: Reede Juul 13, 2018 08:07
Postitusi: 112
Pildid: 0
Mul olid ka õunakad nad elasid küll kauem kui mõni päev nad elasid suisa üle 1 kuu.
Minu omad kindlasti nälga ei surnud vahel kui kalu toitsin siis ronisid mööda taimi üles ja näppasid kalade toitu ja kui antsule kurgi panin olid õunakad ikka esimesed sööjad.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Õunakad ei ela kaua
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 10, 2019 01:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Minu kogemus on, et õunatigusid kaladega akvaariumis ei maksa kasvatada kuna tõesti jäävad nälga. 25-27 kraadises vees tahab õunakas vaata, et rohkem süüa kui täiskasvanud ancistrus ja kalade ülejääkidest neile ei piisa. Krevettide ja vähkidega koos olevad õunateod elasid mul aasta ja osad isegi üle selle. Kaladega koos olevad teod jäid üsna ruttu nõrgaks ja tõmbusid kotta ja kui ma neid ümber ei tõstnud teise akavasse kus kalu ei olnud siis õige pea surid.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver