foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Botiad ja teod
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 19, 2015 10:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Okt 29, 2012 03:30
Postitusi: 155
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa, Märjamaa
Seoses sellega, et sain botiate omanikuks, on päevakorda kerkinud paar küsimust tigude kohta. Tundub, et botiad on pannud põntsu mu torntigudele ja siis sellistele punastele, ringselt keerduva kojaga tigudele. Viimaste koja läbimõõt 1-2cm ei ole neid sugugi seganud. Kas mu oletus, et botiad võivad ka õunakatele saatuslikuks saada, võib tõeks osutuda?
Teises akvas on puhta töö teinud Helenad. Kas Helenad hakkavad pikapeale ka teineteist eineks võtma, kui muid tigusid enam ei ole? Kuna Helenatega akvaarium on plaanis suuremasse ümber kolida, siis ilmselt oleks nad nutikas asustada skalaaride juurde?
Kui 400l on botiad ja 180l Helenad ja pikemas perspektiivis ongi mõte vaid need kaks akvaariumi jätta, kas siis on tark õunakate (ja muude tigude) ideele üldse kriips peale tõmmata?
:?:

_________________
180- 3skalaari
100l - 3sebrabotiat
400l-4antsu, 2tiigerbotiat, 2 oskarit


Üles
 Teema pealkiri: Re: Botiad ja teod
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 19, 2015 10:41 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 26, 2006 07:46
Postitusi: 20
Asukoht: Harjumaa
Minu kogemus on ,et botia paneb kõik nahka. Ka Helenad sööb ära kui võimalus. Helenad vast üksteist ei söö, mina olen pannud neile botiate tablette. Söövad ilusti seda.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Botiad ja teod
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 22, 2015 03:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Botiad pistavad tõesti nahka enamus tigusid. Teod on nende toit.

Killerteod (assassin snail) üksteist ei söö. Kui akva on prügitigudest otsakorral söövad need killerteod kaladest üle jäänud toiduraasukesi. Pealegi on killertigude elutsükkel lühike, tavaliselt 1-1.5-aastat. Kui sedagi.
Juhul kui soovid pidada tigusid oleks mõistlikum neid pidada eraldi akvas, seal kus pole botiaid.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri: Re: Botiad ja teod
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 18, 2016 04:57 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 11, 2012 11:26
Postitusi: 187
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa
Minul pole botiad veel ühestki killerist jagu saanud(teod üle loetud ja ühtegi tühja koda pole seni leidnud), kõik muud aga lähevad eineks- tornid ja sarvteod. Mina sinu asemel paneks killerid botiatega ühte akvaariumisse ja kõik teised teod keda pidada tahad teise akvaariumisse. Katsetasin ka suure õunateo kasvatamist- botiad said talle saatuslikuks, mõtlesin küll et nii suurt tigu ei puutu.

_________________
MAD- multiple aquarium disease


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver