foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Vesilikud
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 09, 2010 07:02 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Veebr 15, 2010 02:29
Postitusi: 29
Asukoht: Tallinn
Hei,

nägin siin kellegi galeriis vesilikupoegade pilti - kuna minu idee pikemas perspektiivis on võimalikult kodumaist veekogu meenutav akvaarium, siis uuriks nende pidamise kohta ka - peaksid teised ju siiski kirjade järgi kahepaiksed olema? kuigi ise olen elu jooksul neid ka ainult vees näinud...

ja neile kes looduskaitsest rääkima hakkavad - arvasin ka et kõik vesilikud on kaitse all, aga tuleb välja et ainult harivesilik, tavaline "triiton" on siinmail väga levinud...

andke märku, kui kellelgi miskit kosta sel teemal..


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 09, 2010 07:32 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Minul näiteks on Cynops Orientalised ja Pleurodelis Waltlid. Nägid vist minu loomade pilte. Pipiplika tegeleb ka vesilikega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 09, 2010 08:56 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Veebr 15, 2010 02:29
Postitusi: 29
Asukoht: Tallinn
KRA, sinu omi jah :)

miks just need valisid mis sul on? nad ju ka võrdlemisi külma vett tahavad, oleks ju samahästi võinud kodumaise(d) (ka) võtta ? ;)

ja kuidas sa neid pead, on sul neile miski "maa" ka või kogu aeg vees?


Üles
 Teema pealkiri: Triitonid
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 09, 2010 09:40 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Valisin nad just sellepärat, et müüakse seaduslikult poes (200.- tükk). Ei hakka mina mööda raba jooksma ja vesilikke taga ajama. Pealegi pole ma mingi zooloog, et teha vahet liikidel, mida tohib ja mida mitte. Enamalt jaolt käib ikka jutt, et nad on looduskaitse all ja keelatud koju tassida.

Elavad nad 54-liitrises akvas (kokku kuus isendit). Vett on veidi alla poole. Sees on filter. Loomade lustiks on taimed, kuhu saab marja peita ja känd, kus saab pikutamas käia, kui isu tuleb. Rohkem on nad vees. Ideaalis tahaksid ehk jahedamat vett, aga lepivad selle temperatuuriga, mis akvas on. Soojapulka loomulikult pole. Kõik võimalikud augud on korralikult kinni pandud, et nad ei saaks välja ronida ja mööda korterit hulkuma minna.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 16, 2010 12:32 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 21, 2009 06:06
Postitusi: 40
Asukoht: Eesti
tahaks ka küsida nende kohta,et mis nad söövad ,kas mingit spets.poe sööke ainult?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 16, 2010 09:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 11, 2008 11:23
Postitusi: 135
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Minu vesilik sööb kõike seda mida kalad kes temaga koos elavad.Võid talle ka loomaliha või kanafileed pakkuda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 16, 2010 09:16 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 16, 2010 09:03
Postitusi: 1
Asukoht: Tallinn
Muideks ka tähnikvesilik (tavaline triiton) on täiesti kaitse all - III kategooria küll, aga ikkagi kaitse all (https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=760308). Isendi kaitse on sel juhu tegelikult seaduse silmis täiesti samaväärne II kategooria kaitse alla kuuluva harivesilikuga. Aga see lihtsalt märkuseks :)
Tähnikvesiliku loodusliku elukeskkonna ja toitumise kohta saab rohkem lugeda http://bio.edu.ee/loomad/2paiksed/TRIVUL.htm


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 28, 2010 07:30 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:48
Postitusi: 117
Asukoht: tallinn
Eesti loodusest ei tohi ühtegi looma koju vedada. Vahet pole, kas tegemist kaitstud või mitte, loomaga.
Vesilike osas üldiselt on aga lood nii, et mingi veest väljatuleku koht peab enamustel liikidel siiski olema. Erandiks on Axolotlid aga need just meie omi vesilikke väga ei meenuta. Ka hispaania ribivesilik (Pleurodeles waltl) ei vaja pidevalt kuiva maad ja meenutab ehk rohkem Eesti vesilikke, kuid on muidugi oluliselt suurem kui meie elukad.
Ja jälle pean meelde tuletama, et kaladega kokku vesilikud ei sobi! Kalad söövad ära vesiliku munad ja võivad ka loomadele viga teha ja ka vesilikud võivad väikesed kalad ära süüa. Üldjuhul neid koos ei peeta.
Söögiks aga sobivad suurepäraselt sääsevastsed ja ka igasugused muud pehmed putukad (kilgid, prussakad jne.) Väidetavalt võib neile ka mitteliigutavat sööki pakkuda, kuid minu kogemus näitab, et kui ei liigu, siis vesilik ka teda ei näe

_________________
Tegelikult võib ka muud kui kalu akvaariumi panna


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 28, 2010 08:10 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Veebr 15, 2010 02:29
Postitusi: 29
Asukoht: Tallinn
josefiina kirjutas:
Eesti loodusest ei tohi ühtegi looma koju vedada. Vahet pole, kas tegemist kaitstud või mitte, loomaga.


Tahad sa rääkida, miks sa sellisel arvamusel oled? Et troopikast mudaaukudest püütud (noh, algselt, nüüd ikka enamus levinumatest ilmselt lähemal paljundatud) värviliste kalade pidamine on ok, aga kohalike mitte?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 29, 2010 09:28 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
wing kirjutas:
josefiina kirjutas:
Eesti loodusest ei tohi ühtegi looma koju vedada. Vahet pole, kas tegemist kaitstud või mitte, loomaga.


Tahad sa rääkida, miks sa sellisel arvamusel oled? Et troopikast mudaaukudest püütud (noh, algselt, nüüd ikka enamus levinumatest ilmselt lähemal paljundatud) värviliste kalade pidamine on ok, aga kohalike mitte?


Oskamata siin mingitele seadustele viidata, arvan et josefiinal on põhimõtteliselt tegelikult õigus. Siin on mitu korda jutuks tulnud, et seaduse järgi justkui ei tohi kivegi rannast koju viia. Kala püüdmiseks on üldiselt luba vaja (isegi kui sa kala kätte ei saa :)), keegi ei küsi, kas sa sööd selle kala ära või viid koju akvaariumisse. Metsast puude maha võtmiseks on vist formaalselt luba vaja, isegi kui see on su enda mets. Seeni ja marju võib igaüks korjata, aga see on ka seadustes kirja pandud, et seda võib teha.
Mis välismaalt värviliste kalade püüdmisesse puutub, siis see on ka nii kohalike ja rahvusvaheliste reeglitega paika pandud. Ei soovita küll kellelgi seda omal käel harrastada :) (ma saan aru küll, et sa nii ei mõelnud).

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 29, 2010 05:33 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 14, 2009 01:12
Postitusi: 130
Asukoht: Valgamaa Otepää
kalastamseks ei ole luba vaja kui õng koosneb 1,5m toika, jõhv, kork, konks ja raskus (ehk tavaline käsiõng)
omast metsast metsa tegemiseks ei ole luba vaja kui teha 15 või oli 20 tihumeetrit aastas.(ja kes seda ikka mõõdab peab juba palju rohkem olema, et keegi üle mõõtma tuleks)

Aitäh =)

_________________
160L |kirsikrevetid, 2 antsu, , 1 SAE, 12 Barbus, 2 Botia

54L | kuldkala


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 29, 2010 06:05 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Mu jutu mõte oligi tegelikult selles, et üsna täpselt on tegelikult ära määratud, kes ,kust ,kui palju ja kuidas tohib võtta/koju kaasa viia.

Ja veel. Mina isiklikult ei arva, et kui inimene on omale selgeks teinud, kuidas näiteks triitonit kodus pidada ja siis kuskilt need triitonid omale loodusest koju toob, et siis sellega midagi väga hullu korda oleks saadetud. Kellelegi kaebama ei läheks ja ise ka ei sõimaks ega riidleks. Küll aga on ikkagi oluline kõigil teada, et tegelikult nii teha ei tohiks.

Olen ise teinud ja tõenäoliselt võin ka tulevikus teha. Kuigi ametist tulenevalt vähemalt mina saan seda mõistlikuse piires teadus- või õppeeesmärgiga ära põhjendada :D

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 29, 2010 09:06 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Veebr 15, 2010 02:29
Postitusi: 29
Asukoht: Tallinn
see jutt on praegu rohkem sellise "naised saunas rääkisid et tuttav taksojuht sai börsil mängides 25 kullli õlleraha" tüüpi.

ootaks josefiinalt konkreetseid viiteid, mille põhjal ta sellist asja nii kindlalt väidab.

kuni sinnani kasvatan oma ebastandardse püügivahendiga (traadist, marlist ja harjavarrest tehtud kahv - ei ole minuteada keelatud püügiriistade seas) püütud kala (koger, nüüdseks ca 3-4cm) edasi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 09, 2010 12:22 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Juul 08, 2010 09:46
Postitusi: 3
Asukoht: Lääne-viru, rakvere.
Kui suurt akvat vesiliku pidamiseks vaja?
Mida süüa anda? Sääsevastsed, kilgid, kalatoit?
Kuidas vahet teha emasel ja isasel?
Vaja filtrit-mullitajat vm asjandust ka?

Tänades, FW! 8)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 10, 2010 06:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Osadele Sinu küsimustele on juba ju vastus olemas. Loe eestpoolt!

Söögiks annan sääsevastseid ja tillukesi vihmausse. Kui vihmakad suured, siis parim variant on nood sügavkülma panna ja siis hiljem suupäraseks lõigata. Elusa vihmaussi lõikamine pole eriti lõbus. Vahest panen ka mingeid krõbinaid. Toidupoes müüdavaid krevette söövad ka. Võib pakkuda ka hakkliha, kuid see peaks looma mitte sea oma olema.

Filter võiks olla Su enda hooldamise kergendamiseks. Vesi ei rikne siis nii kiiresti. Muidu pole oluline. Samuti pole oluline mullitaja, sest nad käivad veepinnal õhku hingamas. Ja kindlasti pole vaja soojapulka! Neile meeldib jahedam vesi.

Kui trükid Googlesse sisse Cynops Orientalis või siis Pleurodeles Waltl saad piisavalt infot nende loomakeste kohta. Ka soo määramisest. Info seal loomulikult inglise keelne.

Neid sõbrakesi on väga lihtne ja kerge pidada. Vajavad suht vähe hoolt ja süüagi suurtele isenditele vaja anda vaid kaks kuni kolm korda nädalas.

Kui Sul loomakeste vastu huvi, siis ma vist veel mõne müügisobilikus suuruses isendi leian. Teised veel tillud ning peab ootama nende kasvamist.


Üles
 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver