foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Külmutatud toit
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 20, 2015 03:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Apr 25, 2015 09:10
Postitusi: 64
Pildid: 9
Asukoht: Pärnu
Eelmine nädal tuli ühes teises alateemas jutuks külmutatud toit. Kuidas teha kindlaks, et külmutatud toit (nt sääsevastsed) on korralik? Antud teemas oli juttu ka haisust. Kas tavaliselt peaks olema külmutatud toit lõhnatu või on see kemmergu hais normaalne, sest ega helvestoidul pole ju ka parim aroom?


Üles
 Teema pealkiri: Re: Külmutatud toit
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 25, 2015 12:58 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Ei tohi seal midagi haiseda. Kindlaks teha ,kas kraam on korralik on algul väga raske. Alles peale mingit perioodi .......ntx. aastast tarvitamist kalasöödana. Siis juba hakkad aru saama märkidest mis viitavad sellele et asi on vahepeal üles sulada lastud.

Üks on muidugi värvus. Tuleta meelde kas ikka meenutab korraliku partii oma.
Teiseks, kas suudad mingilgi määral silma järgi organisme eristada ,või on kõik nagu üks puder.
Kolomandaks,,,nad on alati külmutatud horisontaaltasapinnal. Kui nad on kausikestes "viltu" on nad üles sulada lastud.

Tuleb veel vaadata et pakend ei oleks kahjustatud, ega laseks kusagilt õhku sisse. Kontaktis õhuga lähevad nad isegi sügavkülmas suht kiiresti käest ära.

Säilivuskuupäev muidugi ka. Mul õnnestus paar aastat tagasi osta cyclopse mille säilivus oli lõppenud 9a. tagasi! 8) Vot see on tase 8)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Külmutatud toit
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 25, 2015 02:21 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
kui lasta kuubik toas yles sulada, siis tunned -kas haiseb või mitte - minul kogemus oli ühe partiiga - jube roiskumis hais, aga siis minul polnud diskuseid ja ma ka polnud teemasse süvenenud ja arvasin ka et küllap peavadki haisema aga [-X tegelikult ikka ei tohi küll....
tookord sõid igatahes kalad seda ,,haisvat ,, toitu isuga ja keegi ära küll ei surnud...kusjuures kuubikud olid visuaalselt igati korralikud.

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: Külmutatud toit
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 27, 2015 05:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Apr 25, 2015 09:10
Postitusi: 64
Pildid: 9
Asukoht: Pärnu
Tore, et lõpuks vastus tuli, sest nüüd lendavad need kuubikud kus kurat. Siiani on kõik, mis ma ostnud olen, haisenud. Rõõmsalt kaladele ka sisse söötnud, nendele meeldivad. Aga neile meeldib minu käsi ka, mis pole söödav... Tänud!


Üles
 Teema pealkiri: Re: Külmutatud toit
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 28, 2015 11:13 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tundub, et see pole päris nii must/valge teema. Tõesti, ka tavaline helvestoit pole just meeldiva lõhnaga (kuigi mu kassid arvavad teisti ja küsivad alati oma osa!). Püüdsin netist otsida aga hetkel ei leidnud ennast veenvat artiklit (tootjate reklaamid jätsin lugemata). Tundub siiski, et kõik pahalõhnaline toit pole veel ilmtingimata roiskuv.
Mõistagi on kalade tervis esmatähtis ja isegi ainult kahtluse korral saadaks isegi imeliku aine prügikasti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Külmutatud toit
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 29, 2015 09:51 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
......no siin teemas räägitakse ikkagi külmutatud "elustoidust".

Igaüks võib ju soovikorral kodus väikese katse korraldada. Minge kalapoodi, ostke elusaid sääsevastseid.
Kodus loputage mittevajalikust sodist ,nõrutage kuivaks, nuusutage, külmutage ära, nuusutage uuesti..............mingist raipehaisust ei maksa isegi unistada.

Samas päris lõhnatud ei ole nad kah. Kuna enamik sellist laadi toite on enne pakendamist desinfitseeritud võib tunda lähemalt nuusutades ebamäärast spetsiifilist lõhna. Ja arvatavasti on see ka põhjuseks miks kaladele need toidud ei meeldi samavõrd kui elusast peast.
.
...Erandiks siinkohjal on külmutatud arteemia. Kalad söövad seda ikka meeletu isuga. Ma usun et seda ei ole desinfitseeritud ,kuna ta tuleb väga soolasest keskkonnast, eeldub et sellest piisab.?


Üles
 Teema pealkiri: Re: Külmutatud toit
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 24, 2015 06:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 25, 2009 10:31
Postitusi: 506
Asukoht: Tallinn/Laagri
Pigem tingib kalade elustoidu eelistuse elustoiduga kaasnev elektriväli, mille tajumisel toiduahela kõrgematel tasemetel instinktid ärkavad.


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver