foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kas panna filter või mitte
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 25, 2018 05:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Okt 21, 2004 08:31
Postitusi: 148
Asukoht: Tallinn
On mul üks pisike tilluke 27L akva, mis juba 4-5 aastat krevettide, torntigude ja taimedega toimetanud. Peale soenduspulga ja valgusti mingit tehnikat tal pole. Panin põhja ka kunagi mulda ja taimed mühisevad kasvada ka. Vahest läheb vesi natuke kehvemaks, siis teen natuke suurema veevahetuse suure 200L akvaga (liigutan vett akvade vahel - ehk sinna pisikesse kraani vett pole kunagi pannud).
Nüüd sa kodus tubadega ümber majandamist tehtud ja sai see akva väiksema poisi tuppa viidud. Suurema jaoks panin täna just ühe 40L püsti. Kuid sinna väiksesse muretsesin nüüd elu juurde - et oleks poisil oma kirjutuslaual vahest midagi muud ka vaadata - sai sinna üks betta muretsetud. Ja nüüd ma mõtlen - kas panna sinna ikka igaks juhuks pisike filter ka või mitte. Betta on ju põhimõtteliselt pinnalt hingaja ja pidigi looduslikult elama kraavides ja ka vahest täitsa lompides. Kui palju temal see hapniku sisaldus määrab vees. Krevetid on paari aastaga ilusti toime tulnud ja neil on seal taimede vahel ja kännu ning merekarbi vahel peitumisruumi kui palju (taimestiku osas pean seda aeg ajalt tõsiselt ratsima - muidu kasvaks vist täitsa täis).
Kunagi viskasin sealt filtri välja, kui krevetid tõin - sest tulemuseks oli krevetisupp - liiga võimas ja kiire filter tõmbas nad sisse. Seega kui midagi paneks, siis nii pisikest, kui võimalik.
Ehk mida teised arvavad - kas peaks pisikese filtri nüüd sinna juurde panema või mitte?

_________________
NetiKink - teie fotoga kruusid, T-särgid jne. Sooduskupong - AKVA annab -10% enamustest toodetest.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 25, 2018 10:33 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:17
Postitusi: 210
Pildid: 0
Ma sellele ei panustaks,et kasvanduse bettad nii vastupidavad on kui looduses elavad liigikaaslased. Samas kui juba krevetid ja tornid on ilusti hakkama saanud,siis ma ei hakkaks betta pärast filtrit lisama,pigem vahetaks tiba rohkem või sagedamini vett. Nii väikese akva puhul paar liitrit rohkem vahetada on kökimöki. Pigem ma vahetaks igapäev paar liitrit vett kui peseks ülepäeviti mingit mikrofiltrit.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 04, 2018 07:48 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:17
Postitusi: 210
Pildid: 0
Ei hakka uut teema tegema vast.

Sätin tasapisi väikest akvaariumit üles, maht 25l , vett tuleb vist kuskile 17l kanti umbes. Millise võimsusega küttepulk valida? Toas on 21kraadi,vesi võiks olla 25.

Ja filter, on vajalik või üldsegi mitte? Esialgu tulevad ainult taimed ,aga arvata võib,et ega kalad ka lisamata ei jää. Filtri vajalikkus vast oleneb natuke kaladest ka?
Kas nii tillukese filtri puhul keraamilised torukesed ja pallikesed tulevad kõnealla? Või valida mõõtmetelt väikseim filter sisuliselt vee ringiajamiseks ja aineid eemaldaks veevahetustega?

Kas mullaga tasub proovida? Natuke tahaks panna mulda paarile taimele alla,mitte üleni mullapõhja.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 04, 2018 08:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Okt 21, 2004 08:31
Postitusi: 148
Asukoht: Tallinn
Ntuke minu kogemustest.
Mullapõhi - alguses hea - taimed mühisesid jne. Nüüd jama :D Sifoonin järjest välja.
Termopulga kohta ei oska võimsust öelda - neil enamasti juures, mitme L sobivad.
Mina panin siiski pisikese filtri sisse - paari nädala tagant, kui vett vahetan - siis puhastan ka selle filtri shvammi ära. Tuleb vaadata, kuidas teda suunata, sest paraja keerise ta ikka sinna tahab tekitada, kui puhas ka on. Kuid üldjuhul suunan siis flöödi kuskile vastu seina.
Betta on rahul - vesi on ilus - ja eile viskasin paar guppit ka talle seltsi - teises akvas hakkas elu liiga palju sisse tulema :D Kuid õnneks mul ka 200L veel ka töös - sinna saab ka neid guppisid lõpuks panna - seal suured skalaarid jne - kes populatsiooni kontrolli all hoiaksid.

_________________
NetiKink - teie fotoga kruusid, T-särgid jne. Sooduskupong - AKVA annab -10% enamustest toodetest.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 04, 2018 09:05 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:17
Postitusi: 210
Pildid: 0
Miks mullapõhjaga jama tekkis?


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 04, 2018 09:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Okt 21, 2004 08:31
Postitusi: 148
Asukoht: Tallinn
Nüüd - kui sifoonin ja ka filter keerist tekitab - ajab pidevalt hõljumi ülesse. Sest ajaga pidin seda dzunglit seal ka piirama ja taimi välja juurides tuli muld lõpuks kruusa alt välja.
Varem ainult krevetid ja taimed - vett vahetasin üliharva (enamasti võtsin mõned liitrid välja ja siis teisest akvast paar liitrit tagasi) - siis ei olnud lugu.

_________________
NetiKink - teie fotoga kruusid, T-särgid jne. Sooduskupong - AKVA annab -10% enamustest toodetest.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 05, 2018 01:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Mullapõhjaga on nii, et võimaluse korral tasub järgida sama soovitust, mida Tropica jagab rikastatud pinnasesegu kasutamise puhul - taimed tuleb pealt maha lõigata, mitte välja tirida. Probleemi võib põhjustada ka liiga õhuke kruusakiht. Ise tirisin küll vahel ka taimi välja mullapõhjaga, aga siis lisasin probleemsele kohale kruusa ja veest filtreerisin sodi välja.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver