foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Taimed ei kasva
PostitusPostitatud: Reede Dets 02, 2016 09:06 
Akvarist

Liitunud: Reede Okt 09, 2015 10:31
Postitusi: 44
Pildid: 0
mure selline.... poes vaatan ilus taim. ostan , kärbin juuri ja istutan. minu akvas nad ei kasva, tekivad augud servad ja varred muutuvad kõduks ja taim ei kasva ültse.. mis ma valesti teen? väetist ja co ei kasuta, lamp põleb 8 tundi ja pinnas on pruun laava= müüja soovitas!


Üles
 Teema pealkiri: Re: Taimed ei kasva
PostitusPostitatud: Reede Dets 02, 2016 09:42 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
tere, selle teadmisega, et lamp põleb 8t pole midagi peale hakata #-o ...pead ikka põhjalikult akva elu-olu lahti seletama
kui suur akva, millised ja kui võimas valgusti, kui vana akva-st kas on alles äsja käivitatud akvaga, temperatuur, kui palju ja millised kalad....

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: Taimed ei kasva
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 03, 2016 09:33 
Akvarist

Liitunud: Reede Okt 09, 2015 10:31
Postitusi: 44
Pildid: 0
akva on rio180 ,2x45 torud (juwel daylight ja juwel nature). akva on käinud augusti kuust. oman kändu ja juurikat. kaladest 3mollit, 4 antsu, 12 barbust, 5 õunatigu ka. kasutan välifiltrit jbl 901. temp. 27-28 C. vett vahetan kord nädalas 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Taimed ei kasva
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 03, 2016 10:46 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 06, 2015 09:41
Postitusi: 90
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Tere. Ma küll kõva taimede kasvataja ei ole aga midagi taimede kasvattusest ikkagi tean. Esimeseks ütleks et laava pinnas minuteada ei ole parim pinnas. Minuteada seda kasutatakse pinnase esimeseks kihiks kiis kui kavatsettakse pinnasügavust teha rohkem kui 5 cm. Et siis see laava pinnas on rohkem kui väetiste koguja. Laava pinnase peale paks tegelikult panema mingit liiva taolist asja.

Samuti siis kui teie ei ole pannud toite pinnast akvariumisse siis peatte sisse kandma kas või minimaalselt väetist.(vähem kiu on ettenähtud tootja poot)
Kuid minu sovitus teile olek selline. Kui te tahate kasvattada ilusaid ja vähe rohkem nõudlike taimi, siis peatte muretsema endale test labori näiteks JBL PRO SKAPE TEST LAB, uurima rohkem taimede kasvattusest akvas(taimede nõudeid) Sest taimede kasvatus ei põhine ainult valguse peal vaid taime kasvatuses on kolm põhiasja mis peavad olema omavahel kooskõlas nendeks on 1-Valgus 2-Mikroelemendid 3-Makroelemendid(Kalium,Fosfaadid,Nitradid)Vabandan kui tekstis on plju kirjavigu.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Taimed ei kasva
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 04, 2016 12:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
lisaks veel eelkirjutajale : kolmas põhikomponent-CO2, mis vaja eelneva kahega kombineerida, et kasvatadA nõudlikke taimi-ehk siis kokkuvõtteks: :idea: valgus-toitained:mikro.makro-CO2- peavad olema tasakaalus

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: Taimed ei kasva
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 04, 2016 01:54 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 06, 2015 09:41
Postitusi: 90
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Olen sellega täiesti nõus.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Taimed ei kasva
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 04, 2016 05:54 
Akvarist

Liitunud: Reede Okt 09, 2015 10:31
Postitusi: 44
Pildid: 0
mida siis teha, et need tasakaalus oleksid?


Üles
 Teema pealkiri: Re: Taimed ei kasva
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 04, 2016 07:51 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 06, 2015 09:41
Postitusi: 90
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Tahaks ikkagi rohkem teada sellst mida sa tahad akvast saada. Kas tahad et akvas oleks üks või kaks taimi või tahad istutada terve akvaarium neid täis. Juhul kui palju taimi ei soovi akvasse istutada siis võid osta lemmiklooma poest akvaariumi taime väetist tablettide näol ja ja panna neid taime juure alla. Kuigi see on ka nii ja naa tegu ehk hakkab kasvama. Üld juhul ilma testidetta arvan et keegi sulle midagi väga tarka ei oska soovitada.
Kui vettika probleemi pole siis võib oletada et taimed lihtsalt jäävad nälga. Minu isiklik arvamus on see et vees on Kaliumi puudus kuid mina võin eksida.

Kui sa tahad konkreetsed vastust oma küsimusele siis vastan nii. Kui rahakott lubab siis muretse endale akvaariumi testid, CO2 süsteem ja hakka väetama. Teine vareant on selline et võid ehkupeale proovida taime väetamise tablette.

Ise katsun 60 liitrises akvas ilma testideta hakkama saada. Kuid ikkagi kasutan DYI CO2 süsteemi ja ehkupeale väetan. Tahaks mainida et minujaoks see pole lihtne. Niimodi või lihtsalt tekkitada endale veelgi rohkem probleeme milleks on kalade surm vettikas.


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver