foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Veebr 12, 2016 11:31 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Jagan siin oma taimemasssivi laiali kahe akvaariumi vahel.
On kellelgi kogemust, et kui on tilluke akva(16L) ja mõni taim, mis kasvab pinnases, hakkab see akvas puhtust hoidmast segama? Ühest nurgast ma pm ei sifooniks kui sinna taime jätan.
Mul on ka võimalus sinna ainult kardhein ujuma jätta ja vb natuke mingit tüüpi mossi, aga olen praegu märganud, et väikses akvas hakkab igasugune vetika jms kräpp väga kergesti kuhjuma või oli see minu kehva väetamise tagajärg millalgi. Nii et kuidas on lugu elustaimedega pisikeses akvas?


Viimati muutis kaiak, Laupäev Veebr 13, 2016 09:24, muudetud 1 kord kokku.

Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 13, 2016 12:10 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 15, 2008 12:03
Postitusi: 301
Asukoht: Tallinn, Ussimäe Tee
Minu 10L nanos on vallisneriat, sammalt, pinnakaid ja vesikuuske. Sees elavad neoonid, krevetid ja teod.
Kooslus super, taimed kasvavad kenasti ja klaasid on kuid puhtad ja pole magnetir näinud.
Ehk... nii pisikeses saab taime edukalt kasvatada. Ahjaa, anubias on ka sees.

_________________
180L


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 14, 2016 04:25 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Väga huvitav...
Jätsin oma taimekese sisse selle jutu peale.
Tundub, et Sul on see "heavily planted" akvaariumivariant, millest kirjutatakse.
Mul on vast see probleem, et minu akvaariumit valitseb üksinda Bettaemand ja tema meil taimset ei söö ja vetikat tekib nii põhja kividele kui taimedele veidi. Valgustust pole väga vähe, nende paari taime jaoks on üks väike proze, peaks nagu piisama Õunatigu tahtis mul nii pisikesest akvast jalga lasta, teda panna ei saa, ehk uurin, et kas krevetid saavad bettaga hakkama.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 15, 2016 08:10 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
20L...valgustus suvaline 8W Osram Lumilux "cool white" :?
Filtrit pole, ainult mullitaja, suuremad taimed lõikan maha kui aeg käes, pinnast ei sifooni üldse - enne veevahetust võtan sealt kannu vett täis ja kallan "hajutatult" tagasi - kogu sodi hakkab hõljuma , järgnev= kohene 60%-ne veevahetus eemaldab u. 50% sodist.

nii ta "tiksub"...pole probleeme......aga probleemid muidugi tulevad. Seal elab u. 30 noort gupit. :wink: Üheltmaalt on vaja nad kinni püüda = sellisel kujul ei ole see mõeldav, :lol:


Attachments:
SAM_7662.jpg
SAM_7662.jpg [ 135.7 KB | Vaadatud 157 korda ]
Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 16, 2016 05:11 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Väga lahe. Ilus taimemassiiv. Pean endale valgustust juurde hankima kui tahan seal kaa sellist teed minna.


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver