foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 28, 2016 02:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 09, 2015 12:07
Postitusi: 78
Asukoht: Viimsi
Kas muidu Eesti loodusest korjatud juurikaid või oksi võib ka akvasse panna? Muidugi puhtaks tehtuna, mitte otse maast korjatuna. Mõtlen siin igasugu variante uue akva jaoks välja. Tahaks mingit kändu või pikemat juurikat, kuhu külge Java Moss kasvama panna. Praegu on kaks väiksemat juurikat Kalakesest ostetud, aga tahaks midagi, mis kõrgusesse ka läheb.

Tänan vastuste eest!


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 28, 2016 08:53 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Okaspuid pole proovinud......isegi ei tea miks :? , aga kõik ülejäänud juurikad olen alati loodusest toonud, "mürgiseid" pole tuvastanud.

Viimasel pildil mu albumis on toomingas :wink:


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 28, 2016 09:04 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
..siin ta on, toimib :wink:


Attachments:
SAM_5247.jpg
SAM_5247.jpg [ 154.73 KB | Vaadatud 256 korda ]
Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 31, 2016 09:27 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 05, 2014 07:39
Postitusi: 80
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn viimsi
kas võtsite soost. Voi kust ja kuidas neid ette valmistada?

_________________
Haruldased imisägad
22tk l201


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 31, 2016 09:59 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Hea oleks võtta jah kusagilt vee alt, ammu surnud juur. Aga ei, ma võtsin jõe äärest. Torm oli ühe toominga ümber lükanud , jube mugav oli.....saagida.
Kodus panin likku, kuniks enam pruuni ei erita. Iga päev kraanist kuum vesi peale - aitasin veidi veekeetjagagi kaasa. Sinna 2 nädala kanti võttis.
Noh, see vee pruuniks värvumine on 1 asi, aga ära tuleb ta ju suretada ja mahlad välja ajada, muidu hakkab jubedialt hallitama.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 31, 2016 10:02 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 05, 2014 07:39
Postitusi: 80
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn viimsi
agakui metsas on aasta tagasi kukunud puu ja sellega sama teha siis peaks ju sobima?

_________________
Haruldased imisägad
22tk l201


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 31, 2016 10:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 09, 2015 12:07
Postitusi: 78
Asukoht: Viimsi
Tõesti lahe. Eks peab ka väikese jalutuskäigu tegema ja silmad lahti hoidma. Okaspuid ma ise katsetada ei julge. Tundub nagu kuidagi vale, võib-olla minus asi. Aga see toomingas on väga ilus. Üldse ilus pilt. Kas lisad ka CO2te oma akvasse?


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 01, 2016 10:49 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Ei lisa mingit "ülearust" keemiat ega CO2, ei ole kunagi lisanud ega ei hakkagi. Kui piisavalt kalu ,on taimekasvu nende ja vastavate veevahetustega võimalik reguleerida (pinnast ei sifooni).

To: noorakvarist, Kuivalt maalt tavaliselt surnud puitu ei võeta, kuna vamm võib sees olla - pehkima läheb. Selline akvasse ei sobi. Vee all seisab surnud puit sajandeid ilma et mädaks läheks, see on parim variant.
Saab elusat puitu ka kasutada, aga seda tuleb nagu ütlesin vähe kõvemini töödelda, muidu läheb veel kasvama (ntx. paju) :lol:


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 01, 2016 03:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Apr 25, 2015 09:10
Postitusi: 64
Pildid: 9
Asukoht: Pärnu
Mina tahtsin ka veel lisada, et imetlen seda pilti, sest taimed näevad nii terved ja elujõulised välja. Kalad on ka väga ilusad! Ausalt öeldes see viimane lause pani ka huvi tundma, et kuidas on võimalik ilma põhja sifoonimata säilitada selline olukord? Minul küll põhi üpris rokane kui seda ei puhasta.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 01, 2016 04:32 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
.....ei no kui asi päris hulluks läheb ,siis ikka tõmban mõne sogahunniku välja. Point oli selles et ma sifooni pinnase sisse ei suru.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 01, 2016 10:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 09, 2015 12:07
Postitusi: 78
Asukoht: Viimsi
Mina ka ei šifooni väga agaralt. Mul sisefilter, kui veevahetust teen, siis selle ala šifoonin ikka ära, kus filter oli, sest seal on ikka silmaga näha mustus. Ülejäänud akvaarium on täiesti puhta välimusega. Pean mainima, et mul on 45% musta värvi kruusa, värviline merekruusa riba keskel ja siis 45% valget kruusa. Klaasi äärest ka šifoonin, muidu on kivide vahele kogunenud "manna" kõik näha. Pind on puhas.


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver