foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Nov 09, 2012 06:25 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Okt 02, 2012 03:55
Postitusi: 12
Asukoht: Vilsandi
Pinnaseks on mullapõhi 4cm ja liiv 3-4cm (ehituspoe kõige väiksema fraktsiooniga).

Vaatasin siis ükspäev põhja ja kuidagi künklik teine. Küljepeal vaadates oli näha, et mulla ja liiva vahele oli tekkinud 1-1,5cm õhuvahe. Egas midagi, sai pintsetid liivast läbi lükkatud ja see mulin mis seal tuli, pani vee niivõrd kõvasti loksuma, et läks teist isegi üle ääre. :o

Tegemist siis ilmselt CO2, mida mullapinnas ise toodab, aga tekkis küsimus, et ... kas teistel foorumikaaslastel on mullapõhajaga sama lugu või on tegu liiga väikse fraktsiooni ja paksu liivakihiga, et mull läbi ei tungi?

Tulevikus targem. :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 09, 2012 06:37 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Okt 14, 2012 09:23
Postitusi: 37
Asukoht: Tallinn
Ilmselt jah liiga peene teraga liiv ja/või paks liivakiht.
Mul on pisemas akvaariumis ca 2cm mullakihi peal 1.5cm kiht ~2mm teraga kruusa ja ei kipu punnitama, aeg-ajalt pisikesi mullikesi kerkib siit-sealt.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 11, 2012 01:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
need akvas elutsevad kasulikud bakterid moodustavad sinna liiva ja mulla vahele sellise kile see hoiabki seda gaasi seal all.
Minul tekkib aegajalt kah seda gaasi (ainult kruus ja manado segamini) aga mul tornid kes seda kobestavad ning mulle välja lasevad.
Kahjuks ei ole ise mullapõhjaga akvaariumis torne kasutanud seega ei oska soovitada.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver