foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Minu taimed on vist haiged.
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 15, 2012 06:15 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 27, 2011 03:52
Postitusi: 6
Asukoht: Tartu
Tere,

Mul on väike 16.5 liitrine akvaarium kus elevad neli gupit (ja nüüd hiljuti nende mõned pojad, kelle ära söömisest nad ei paista huvitatud olevat ning kes suuremaks kasvadeks uut kodu vajavad). Akvaarium koos taimedega oli kingitus sõbralt, seega kahjuks ma ei tea, mis taimed on. Üks on roheline, ümaramate lehtedega ja nendel lehtedel jooksevad piki triibud paar tükki. Nagu sooned. Teine on roosade varte ja lehtedega, lehed pealt rohekamad.

Alguses olid nad mul niisama, nii et ainult kivid olid põhjas, kuid nähes et nad hakkavad niruks muutuma, ostsin neile spetsiaalse põhja (JBL manado), pesin selle ära ja panin neile põhja. Lisaks ostsin ka JBL Nano Ferropol 24, mida panen iga hommik 2 tilka (1 tilk 10 l kohta). Akva vett vahetades olen kasutanud ka Tetra Algu Mini. Vett vahetan korra nädalas mingi 1/4 veest. Filtrit pesen ka korra nädalas, ta muidu hakkab protestima.

Igastahes, taimed näevad nirud välja. Roheline on sutsu korralikum, tal vaid mõned pruunid laigud peal, lehed paistavad siiski tugevad olevat. Roosal taimel tuleb iga päev lehti küljest, ja varred lähevad ka katki (täna üks vars oli muutunud alt läbipaistvaks ja tuli lihtsalt lahti). Lehed on auklikud, õrnad, kaotavad roosat värvust.

Mida ma valesti teen? Kuidas ma asja parandada saaks?

(vaatan kas saan kuskile profiili alla pilte lisada - olen uus selles foorumis ja akva värgis üldse)

Aitäh kui keegi aidata oskab.

A ja mu lamp on 6700K. Peale oli kirjutatud 8W=33W. Mingi phillipsi suur kera on, kaane katsin täna ka foolimiga, et see peegeldaks valgust.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 15, 2012 09:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Ütleks, et sul pole seal makroelemente (NPK) mida taimed vajavad.
Ferropol annab ainult mikroelemente ja Manado ei sisalda midagi.
Selle Manado asemel oleksid võinud ostaFlourite

Pilte lisa kuhugi mujale nt nagi.ee

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 15, 2012 09:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 29, 2011 06:05
Postitusi: 61
Asukoht: rae vald harjumaa
missmwuah kirjutas:
Lisaks ostsin ka JBL Nano Ferropol 24, mida panen iga hommik 2 tilka (1 tilk 10 l kohta).

Kogus on vast normaalne kui sul just niipalju vett ka on kui maht sel akval. Minu 35 liitrises on tegelikult vaid 28 liitrit vett näiteks. Igaks juhuks ütlen, et tasub vaadata toodetel alati tootjamaa keeles juhendeid - saksakeelses toote infos JBL Ferropol 24 kohta on kirjas erinev kogus saksa keeles ja teistes keeltes.

Oma albumi foorumis leiad kui üleval banneri all olevate heledama sinise peal valge kirjaga pealkirjade juures leiad lingi FOTOALBUMID ja seal loetelus on link: Kasutajate isiklikud albumid » Sinu isklik album - klikid selle lahti ja seal all on nupp Lisa pilt.

Taimede heaolupärast oma akvas olen isa ke natuke murelik, jään huviga arutelu jälgima.

Edu!

_________________
35L start 7.12.11 | suurem uuendus 11.11.12 | Ancistrus, 4 Neon Tetrat(Paracheirodon innesi), Krevetid (Neocaridina Heteropoda var.red) ei tea kui mitu :), 2 Neritina snail(sp zebra, onion), paras ports taimi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 15, 2012 11:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 04, 2007 12:48
Postitusi: 251
Asukoht: Tartu
Mitu tundi päevas lamp põleb?

_________________
4x Melanotaenia Boesemani, 3x M. Lacustris, 3x M. Parkinsoni, 2x M. Herbertaxelrodi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 16, 2012 01:34 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 27, 2011 03:52
Postitusi: 6
Asukoht: Tartu
Kuskil 12h. Hommikul kui ärkan panen põlema, õhtul kui magama kustutan ära.

Üritan homme siia pilte ka saada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 16, 2012 11:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Kui hakkad makrosi lisama siis vähenda valgustust 8h-le sest muidu tekkib vetikapuhang. hiljem (kui taimed juba ilusti kasvavad) tõsta 10h

Mis seis sul praegu nende vetikatega on?

soovitav oleks teha veeteste siis saad täpselt teada mida sul ei ole

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 16, 2012 11:50 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 27, 2011 03:52
Postitusi: 6
Asukoht: Tartu
vetikaid ei paista olevat üldse. klaasile mingi valge jama tekib, aga selle puhastan magnetiga ära. veepuhastajasse (mingi mini) tekib pruun löga, tundub nagu mingi vetikas, aga kui ma korra nädalas seda pesen siis on okei. Põhjas valged kivid ja roheliseks muutumist ei märka. ehk siis mulle ei tundu, et mul vetikaid väga oleks..


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver