foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 21 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kes sööb taime otsi?
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 15, 2012 06:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Peale Pogostemon stellata (Eusteralis) hankimist avastasin, et keegi on taime lehti järanud :evil:
Kahtlustasin õuntigu kuna lehed olid augulised ja õunakas istus seal otsas.
Seega läksid õunad asumisele.
Taim hakkas juba kasvama aga märkasin, et uued lehed on ikka kuidagi pooleks näritud.
Üks hetk avastasin, et hoplosternum thoracatum tuuseldab selle taime otsades :shock:
Kas on võimalik, et see kala sööb seda taime?

Pilt enne ümberkorraldust taime uued lehtede otsad on ära näritud.
Pilt

Peale eelmise nädala ümberkorraldusi on taime tipud täitsa kadunud.
:(

Pilt

Oskab keegi kommenteerida?

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 15, 2012 07:27 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:shock: täiesti uskumatu lugu....ainult rootsud järgi :shock: ei oska nagu kedagi kahtlustadagi kui pole akvat jälginud....thorocatumid ei peaks minu meelest taimi järama - :wink: aga kas sa neile põhjakatele tablette annad söögiks`? Nojah enam pole ju midagi jälgida kah.....Aga ma nagu seaks kahtlusalusteks ka neid vetikaõgijaid SAE-sid.
Muide minu väikese 2-3cm noore harjasnina lemmiktegevus on ka neid stellata latvu lutsutada...

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 15, 2012 08:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Kas see taim on sul hilja-aegu istutatud?
Mulle tundub rohkem, et taimel on kohanemisega raskusi või midagi sellist, kuna kui keegi teda sööks ei läheks alles jäänud lehed kollaseks ja vetikaid täis.
Kuna mul lõhub vähk akvaariumis taimi, kuid alles jäänud lehed on ikka ilusad ja taim ajab vapralt uusi kasve.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 15, 2012 09:38 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 04, 2009 10:42
Postitusi: 160
Pildid: 0
Asukoht: kuressaare
pakuks,et tegemist on toitainete puudusega.Olen sellist pilti oma akvaariumis näinud.Kui olen paar nädalat komandeeringus olnud ja sel ajal väetist ei lisatud oli pilt sama,mitte just nii hull aga enamvähem sama.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 16, 2012 12:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Nagu mainisin sai nädalake tagasi kogu akva sisu ümber tehtud nn pehme restart. Selle käigus sai taim ka ümberistutatud.
Kas tõsti pahandas ta mu ümberistutamise peale?
Tegelt olen seda varem kah ümber istutanud siis ei teinud sellest väljagi

Toitainete puudust ei tahaks uskuda kuna lisan EI meetodil väetist.
Igaksjuhuks ostsin veel JBL savikuule ja panin juure alla

Esimesel pildil oli valgustus 2x30w mingi "originaal" torud ning seda võis talle vähe olla.
Teisel pildil on see kollane tänu uuele valgustusele 2xJBL Solar Ultra Tropic 39w (hiljem lisandub 2 toru veel)

Alumised lehed on vetikased sest need 2-3 kuud vanad lehed esialgsest pistikust.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 16, 2012 12:41 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 28, 2011 04:15
Postitusi: 135
Asukoht: Kehra
Savikuulid konkreetselt seda taime ei puuduta, kuna lõiketaimed absorbeerivad väetist lehtede kaudu ( ja kui lehed on vetikat täis, siis on vähem vaba pinda fotosünteesiks ja toitainete absorbeerimiseks).
Thorocatumid ei söö taimi, õunatigudest söövad kogemuse järgi ainult mustad. Pakuks ka esimese asjana nooremaid antse või kohanemisraskust.

_________________
kauplus " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
katrin@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 16, 2012 12:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Katrin KALAKE kirjutas:
Savikuulid konkreetselt seda taime ei puuduta, kuna lõiketaimed absorbeerivad väetist lehtede kaudu ( ja kui lehed on vetikat täis, siis on vähem vaba pinda fotosünteesiks ja toitainete absorbeerimiseks).
Thorocatumid ei söö taimi, õunatigudest söövad kogemuse järgi ainult mustad. Pakuks ka esimese asjana nooremaid antse või kohanemisraskust.

vetikas on ainult alumistel vanael lehtedel aga jah ega ülemistest midagi eriti järgi jäänud pole :(
Hetkel akvas ainult
2x hoplosternum thoracatum ehk kilpselgsäga
2x Crossocheilus siamensis ehk siiamivetikaõgija (SAE)
Palju torntigusi
3x Anentome helena

Kui õunakad akvas oli siis olid lehed augulised ja teod sai teolt tabatud vaatasin kuidas teine istub lehel ja leheots suus ja järab seda.
Aga noh ega ma neile midagi muud süüa kah andnud kui kaladest järgi jäänud kalatoit :oops:

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 16, 2012 01:17 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 28, 2011 04:15
Postitusi: 135
Asukoht: Kehra
Ma tigusid ikka ei usuks, mul oli vahepealt akvas üle 200 õunateo ( mitte tillu, aga nii 1,5-3 cm) ja ainuke mis ära söödi oli must habevetikas, vetikapall ja sammal ( viimase kahe hukku ma 100% tigude peale kirjutada ei julge, sest siin võis mängida ka valguse faktor, kuna vahepeal kasvas mul akvaarium suht täis pinnataimedest). Kõik muud taimed jäid puutumata.

_________________
kauplus " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
katrin@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 16, 2012 01:25 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Tigusid süüdistatakse tihti alusetult seepärast, et nad lähevad järama lagunevaid taimeosi - põhjus ja tagajärg aetakse sassi. :) Aga kui õunatigudest veel rääkida, siis selle üldnimetuse all minu teada liigub vahel ka selliseid liike kes tõesti söövad l ka taimi (ntx .Pomacea (pomacea) canaliculata) Ja enda kogemuse põhjal võin öelda et Pogostemon helferi maitseb õunatigudele hea. :twisted:
Veel. Kui panna keegi valiku ette, et kas näljasurm või taimede närimine, siis ei maksa imestada kui valitakse taimed. Näljaga on inimesedki rohtu närinud...

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 16, 2012 01:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
nojah esalgsed augud sai siis selgeks, et need näljutatud tigude süü.

- aga kes või mis need taimed siis nüüd ära nülinud on?

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 16, 2012 08:04 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Pakuks et taimele miski lihtsalt ei sobi - kas on kohanemisega probleeme ja/või millestki puudus. See on üsna pirtsakas taim, tahab rohkelt valgust ja CO2. Ka Tropica kirjutab, et "It is difficult to grow in aquariums. It requires intensive light and the addition of CO2 to grow well. The shortage of micro-nutrients leads to pale leaves, which may be an indication that the aquarium needs fertiliser. Even in good conditions growth sometimes stops suddenly." Nii et mingeid muid süüdlasi ma ei otsiks, see ongi erinõuetega taim ning üllatusi võib ette tulla. Pildi järgi oletaks, et mikrosid napib, aga võin eksida. http://www.aquaticplantcentral.com/foru ... .php?id=93 on abiks infot.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 16, 2012 08:55 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
SAEd söövad kindasti taimi. OK, vähemasti minu akvas elav isend sööb suure mõnuga. See muidugi ei välista muid siin pakutud võimalusi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 16, 2012 10:42 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
tagasi tulles selle juurde et äkki SAE-d, siis järsku meenus et SAEd :shock: muide järasid mul marsiilia noori võrseid ja oli igavene tegu et marsiiliat iga päev uuesti põhja kinnitada...

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 16, 2012 11:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
bardatulus kirjutas:
tagasi tulles selle juurde et äkki SAE-d, siis järsku meenus et SAEd :shock: muide järasid mul marsiilia noori võrseid ja oli igavene tegu et marsiiliat iga päev uuesti põhja kinnitada...

Oled kindel et just järasid? Omal ajal kui suures akvas üritasin HC-d kasvatada, siis SAEd lihtsalt tuhnisid selle üles oma toiduotsingutega. Tüüpstsenaarium oli selline, et kui sai pandud põhjakalade tablett, siis kalad suutsid selle suht kaugelt veeretada HC puhmasse ja siis SAEd ja ancistrused nügisid HC põhjast lahti. Sama efekt, kui mõni helves langes HC puhmasse - SAE-del oli akvas olevatest kaladest selgelt parim haistmine ning nad läksid seda kohe välja tuhnima.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: ...
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 16, 2012 11:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 06, 2008 10:54
Postitusi: 241
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Just Pogestemon on ka minu akvas kalade lemmiktaim - seda nokitsevad süüa nii SAE kui skalaarid. Lisaks ei ütle ka õunakad ära.

_________________
300L, 200L ja mõned väiksemad ka. 15kuhliit, 15 otot, 3 skalaari, 2+ ramirezi, 1 ancistrus, 1 sae, 1 hypancistrus, 4 hypancistrus zebrat, 10+ microrasbora galaxyt, mõõksabad, mollid, teod, krvetid.


Üles
 [ 21 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver