foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Taimed surevad
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 14, 2011 12:01 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mai 16, 2011 03:27
Postitusi: 17
Asukoht: Tartu
Lappasin natuke foorumit, aga ei leidnud sarnaste probleemidega teemat, sestap tegin uue.
Alustuseks akva parameetrid: 55 l, sisefilter, valgustatud 60 w hõõglambiga, t 24 kraadi. Samas seades on asi juba aastaid olnud (ja taimed koguaeg vohanud), kevadel sai ainult suurpuhastus ja ümberistutamine tehtud. Peale seda käivitus asi ilusti ja oli ilus kuni teisipäevani (väetisi pole kasutanud). Panin akvasse JBL Ektol'it (Aplocheilus hüppas välja ja kartsin, et ta võib peale kuival viibimist mingi bakteri või seene nahale saada).
Neljapäeval läks jamaks - Vallisneriatel hakkasid lehed longu vajuma, reedel juba kõik lagunes, laupäeval tegin ettenähtud veevahetuse ja rookisin mitte ainult surnud vaid ka kahjustatud lehed välja. Ega Vallisneriatest peale seda suurt midagi järgi ei jäänudki. Echinodorus ja Anubias on kah kuidagi kahvatuks muutunud, ei imesta, kui nood kah nüüd lagunema hakkavad. Pühapäeval Vallisneriad justkui stabiliseerusid, aga see võib petlik mulje olla - polnud enam suurt midagi lagunemas lihtsalt.
Vee näidud (NO3, NO2, NH4, PH, Cl) on täiesti normis ja kalad ka rõõmsa näoga (isegi see jalutuskäigul käinud Aplocheilus). Ainult vee karedus oli veidi langenud, aga kuna ma karedust mõõtsin ribatestiga (lämmastikunäitude jaoks tilku kasutasin), siis väga kindel ei saa olla.

Ja nüüd siis küsimus: mis toimub? Ektoli varem kah kasutanud ja ei mäleta, et ta siis taimedele mõjunud oleks. Oskab keegi pakkuda, kuidas rohelusele elu uuesti sisse puhuda? Lihtsalt ehku peale ei tahaks väetisi kah vette summida.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 14, 2011 01:44 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
Vallisneria on iseenesest hea indikaator-taim ja reageerib paljude keemiate peale halvasti.
Ektol on desinfitseeriv keemia, sarnaselt gluteraalaldehüüdile (Seachem Excel) mille üledoseerimisel vallisneria samuti laguneb.

Veevahetuse oleksid pidanud tegema siis kui probleemi märkasid.
Ja pigem tee veel üks graafiku väline veevahetus.

Mis täpselt sul seal juhtus on raske arvata, aga kas näiteks see Ektol oli piisavalt värske?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 14, 2011 02:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Indreku kirjutatuga 100% päri. Pakuks ka et võiks teha osalise veevahetuse, sellega peaks olema riskid maandatud.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 14, 2011 04:36 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mai 16, 2011 03:27
Postitusi: 17
Asukoht: Tartu
Eks see oli viga jah, et kohe veevahetust ei teinud - eks ma olin kala pärast mures ja ei tahtnud keemiat kohe maha võtta.
Ektol oli paari kuu eest ostetud ja kuupäevad kehtisid. Muidugi ei saa välistada, et avatud pudel ettenähtust kiiremini vananema hakkab. Nagu ei saa ka välistada üledoseerimist, sest Ektoli valas akvasse kodus lebotanud õeraas (ise olin tööl).
Eks ma pean üleplaanilise veevahetuse nagunii ette võtma, kasvõi juba sellepärast, et kogu see surnud taimesodi akvast kätte saada. Silma järgi sai küll lauba justkui puhtaks, mis ei tähenda, et seal "nähtamatut" orgaanikat veel külluses pole.


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver