foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 15 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kalad kisuvad taimed välja
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 04, 2011 01:21 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 23, 2010 09:26
Postitusi: 55
Asukoht: Tallinn
Kuidas selline asi lahendada, et kalad kisuvad taimed alati välja


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 04, 2011 01:32 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mis kalad, mis taimed, kui suur akva?

Mina panin taimed hulk maad ennem oma purakte kalade (Oscarid, Green Terrorid, Fowerhornid...) asustamist 900-liitrisesse akvasse juurduma. Kasutasin lillepotte, millelt sai eelnevat põhi alt ära lõigatud. Sinna istutasin taimed. Siiani paistab sellest tolku olevat. Küll kalad ikka sikutavad vahest taime lehest, aga juuripidi jääb taim pidama, lehed küll on räsitud.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 04, 2011 01:49 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 23, 2010 09:26
Postitusi: 55
Asukoht: Tallinn
mul talvituvad koid, aga sai suurem 504L + sump ostetud. Panin taimed aga need kisuvad välja. Just sellised muru laadsed.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 04, 2011 07:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
TiitH kirjutas:
mul talvituvad koid, aga sai suurem 504L + sump ostetud. Panin taimed aga need kisuvad välja. Just sellised muru laadsed.

Murulaadseid taimi on igasuguseid ja erinevaid. Ntx HC on nii lühikeste ja õrnade juurtega taim et sellises akvas kus on põhjas tuhnivaid kalu või kasvõi õunatigusid, pole minul õnnestunud HC muru kasvama saada, krevetiakvas kasvab aga mühinal. Samas kui ntx Echinodorus tenellus on jõudnud juurduda siis seda vaevalt et nii lihtsalt välja tiritakse.
Tegelikult jääb olukord pisut arusaamatuks. Kui on akva kus talvituvad koid siis talvisel ajal seal ju valgust pruukida ei saa, ehk siis talvel taimed nii ehk naa on out. Suvel aga lähevad koid tiiki ja pole kedagi taimi välja kiskumas? Iseasi kas vaid suveks tasub sinna taimi panna...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 04, 2011 11:52 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 23, 2010 09:26
Postitusi: 55
Asukoht: Tallinn
Suured viskasin välja juba nüüd 2 pisikest sees lasen akvas neil koguda end.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 06, 2011 10:05 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 23, 2010 09:26
Postitusi: 55
Asukoht: Tallinn
Ega seal vast midagi teha pole las purustavad neid. Lõputu isuga elukad. Aga nad on kavalad. Kui akva juures olen siis lähevad teise nurka. Kohe kui eemale liigun lähevad taimi puruks kiskuma. Tegelikult nad ikka teevad seda söögi pärast. Loodan, et neil on lõbus :)

Millist vedel väetist soovitad ja milline kulu umbes on? Samuti milliseid tablette panna.

Proovin ühe triki veel täna ära riputan mingi salati lehe akvasse las rapsivad seda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 06, 2011 08:40 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Nojah! Mina pajatasin oma suurtest akva kaladest ja taimed seal põhiliselt Echinodorused, üks kriinum ja paar kännu peale seotut.

Kui tõmmata paralleel akvas elavate kuldkaladega, siis iga vähegi õrnem taim saab kannatada. Seal mul ka Echinodorus ja Anubias ja veel keegi tugevama lehega taim. Mingil hetkel otsustas sina akvasse kruusa jäänud Lootose sibul kasvama hakata. Pisukeseks ajaks oli rõõmu ja varsti oli ta lehed kadunud. Hilisemal sifoonimisel leidsin mugula üles ning sättisin mujale akvasse.

Tõenäoliselt jäävadki nad seda murukest räsima. Aga, tõesti, proovi salatiga. Või siis äkki hernest neile pakkuda? Suvikõrvitsat ja kurki saab ka tükeldada. Ju nad ikka rohelist süüa tahavad. Ma panen kulbiga lemmaltsit ja see mugitakse ruttu ära.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 06, 2011 09:33 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 23, 2010 09:26
Postitusi: 55
Asukoht: Tallinn
Lappasin tropica.com läbi ja leidsin need

http://www.tropica.com/plants/plantdesc ... x?pid=094A
http://www.tropica.com/plants/plantdesc ... px?pid=094
http://www.tropica.com/plants/plantdesc ... px?pid=093
http://www.tropica.com/plants/plantdesc ... px?pid=072
http://www.tropica.com/plants/plantdesc ... px?pid=101
http://www.tropica.com/plants/plantdesc ... x?pid=101C
http://www.tropica.com/plants/plantdesc ... x?pid=101A
http://www.tropica.com/plants/plantdesc ... x?pid=101G
http://www.tropica.com/plants/plantdesc ... px?pid=054

Nende sõnul taimetoitlased neid ei söö. Äkki saab nii, et panna suuremad ja siis väiksed nende varju peita.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 06, 2011 11:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Oled tublit tööd teinud. Sinu linkidel ongi põhiliselt need taimed, kellest mina rääkisin (Echinodorus ja kriinum). Anubias jäi vaid märkimata. On temagi mul olemas kännu peale seotuna. Noid ei tohiks Sinu kalad puutuda.

Kriinumid on sibultaimed ja tugevalehelised - need söögiks ei lähe. Soovitaks ehk istudada potirõngasse ja siis mõni raskem kivi peale, et välja ei juuritaks, et taim ilma kruusata jääks. Mul on nii kullakeste akvas. Juuri on ajanud taim uhkelt (poti ulatusest alt välja).

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 07, 2011 11:44 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 23, 2010 09:26
Postitusi: 55
Asukoht: Tallinn
Nüüd vaja naisega aru pidada millised talle meeldivad.

Java Moss on ka hästi vastu pidanud. Kuid täna hommikul on pool põhjas. Arvan, et nad proovisid seda süüa kuid ei maitsenud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 07, 2011 09:04 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Crinum Natans on minu arust ilusam ja tugevama lehega kui tavaline Crinum. Hind aga suht soolane - oma pisikese eest maksin vist mingi 200 EEK-i. Anubiaste valik on suur. Osad on tugevama ja suurema lehega ning ka õitsevad. Echinodorus ajab ka lehtede vahelt pika rootsu välja, kus valged õiekesed küljes.

Moss on ilus, kui kasvab kusagil kännul. Ma pusisin teist hoolega siduda ning sättida, ka võrgu vahele, - ei tulnud miskit välja. Nüüd aga on triitonite akvas vabatahtsi end kännu külge kinnitanud ja vohab uhkesti.

Tänaseks olen ka ühe oma suure tavalise Crinumi tite sokutanud kuldkalade akvasse. Kasvab ja pole siiani ära söödud.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 08, 2011 01:07 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 23, 2010 09:26
Postitusi: 55
Asukoht: Tallinn
Sidusin ka Mossi täna hommikul kõvemini kinni. Kalad kiskusid pool lahti, aga seda nad väga süüa ei soovi.

Eks peab hankima paar anubiast ja Crinumi. Nagu ma auri sain anubias ei taha kasvada pinnasel vaid pigem kivil või kännul? Tema vist tahab vedelat väetist?

Üks idee veel. Metallist puur ümber ,et kala sisse ei pääse nii kauaks kuni taim kinnitunud ilusti ja väga kasvujõuline.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 08, 2011 03:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Anubias kasvab pinnases ka aga risoomi ei tohi mulla alla matta. Anubias ons ellest tore taim, et kasvab ka pea-aegu ilma igasugu väetamiseta: Ma olen endal märganud,e t CO2 lisamine pane ta aga tunduvalt kiiremini kasvama.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 08, 2011 10:04 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Metallist "puur" on ka vast mõte. Eriti veel, kui kalad juba sees ning uus taim istutamisel. Kui kaunis see just välja näeb on iseasi. Aga too ju ajutine!

Kui tunned huvi, siis ühe tava Criiunumi tite võid minu käest katsetamiseks 1 euroga saada. On veel mul üks taim kuldkalade akvas (tolle nime hetkel ei tea, seda võid ka saada.) Soovil võta privas ühendust.

Oma "potitehnikas" kasutasin veel nippi, et ladustasin raskuseks pisut suuremaid kive poti pealispinnasele - et oleks raskem välja tõmmata.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 16, 2011 09:04 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 28, 2004 01:04
Postitusi: 82
Asukoht: tartu
veel crinum ilusti õitseb :)
kui kalad kiusavad taimi ja tegemist pole tsihliididega, mis lihtsalt tekitavad endale territooriumi, siis lisage toiduainele mingit taimset toitu. On tetral selline tumeroheline ja JBL kah. Igasugune sai, salat, kurk jms kõlbab kah.
Koid on üldse taimede sööjad, see on normaalne. Maitsta ikka tahavad, isegi kui ei söö.

_________________
juvel 70 - +30Wt valgust, standartvarustus. cihlidae.
1 juvel120 - 90w daylight, 26C, pH8, gH15, kH15. barbused.
2 juuvel 120L - 90W daylight, uus, kongod + daaniod


Üles
 [ 15 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver