foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 19 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 19, 2011 02:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
Pole kunagi varem raua teste soetanud ja tekkis küsimus mis firma oma eelistada!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 19, 2011 02:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
Ise kasutan JBL ja olen rahul.
Kui aga üleüldse testidest rääkida siis JBL NO3 on mulle suht arusaamatu. Kasutasin seda varem, aga nüüd Sera NO3 kasutanud. See vävikaart on mulle arusaadavam. Ei tea, kas viga on minus? :roll:

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 19, 2011 03:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
Ok hangin JBL Fe ja JBL NO3 nõustun täielikult, enamjaolt jääb kahe tooni vahele või ei sarnane pea ühegi tooniga :lol:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 19, 2011 03:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
kenno kirjutas:
JBL NO3 nõustun täielikult, enamjaolt jääb kahe tooni vahele või ei sarnane pea ühegi tooniga :lol:

Just, täpselt nii! :)

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 03:53 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 17, 2010 04:15
Postitusi: 40
Asukoht: Harjumaa/Saami
Uurisin ka nii eesti kui soome akvafoorumist sama asja ja jõudsin tulemusele, et kõige rohkem kiidetakse Sera Fe-testi (paistab olemagi ainus Sera-testidest, mida väga kiidetakse). Kahjuks pole veel jõudnud hankimiseni, nii et oma kogemus puudub. JBL teste üldiselt usaldatakse rohkem, aga Fe test on erand.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 04:01 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Tõesti ka ise eelistaksin Sera FE testi. Muude testidega oleks aga sootuks teised eelistused. Ehkki tõtt öelda päris jupp aega pole midagi peale NO3 testinud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 04:14 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 10:08
Postitusi: 362
Asukoht: Tallinn
Rein kirjutas:
Tõesti ka ise eelistaksin Sera FE testi. Muude testidega oleks aga sootuks teised eelistused. Ehkki tõtt öelda päris jupp aega pole midagi peale NO3 testinud.


Milline NO3 test siis kasutusel...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 05:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kandinski kirjutas:
Milline NO3 test siis kasutusel...
JBL, aga Tropic Marin meeldis mulle rohkem.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 22, 2011 09:25 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 09, 2010 09:34
Postitusi: 86
Asukoht: Tartu
Ka mina ei saa JBL-i NO3 testi värvist aru, tuleb mingi ebamäärane toon. Vaja ka SERAT proovida. NO2 testi osas eelistan JBL-i SERAL-e. Erinevus suht suur. Kui SERA näitab 0, siis JBL on 0.1, aga võibolla on hoopis SERA null õige näit???


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 22, 2011 10:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
JBL-i testi puhul on oluline vaadelda tulemust täpselt vastavalt juhisele, s.t. kahe testanuma abil, kus üks on täidetud puhta akvaariumiveega ja teine akvaariumivee ja reagentidega. Paljud inimesed ei viitsi seda puhta vee testanumat kõrvale panna.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 22, 2011 02:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
kpl Kalake kirjutas:
JBL-i testi puhul on oluline vaadelda tulemust täpselt vastavalt juhisele, s.t. kahe testanuma abil, kus üks on täidetud puhta akvaariumiveega ja teine akvaariumivee ja reagentidega. Paljud inimesed ei viitsi seda puhta vee testanumat kõrvale panna.

Mina isiklikult ei ole kunagi nii laisk olnud. :)
Sellegi poolest on NO3 Sera minu silmale arusaadavam.
JBL NO2-ga on sama lugu mis andresv-l. Näit päris nulli ei jõidnudki. Mingi väike värvitooni erinevus nullist siiski oli ja jäi.
Testidest rääkides on kiusatus ära proovida Salifert testid. Kahjuks Tartus neis saada ei ole. Ja Kalakeses ma ka NO3 ei näinud.

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 22, 2011 03:29 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 09, 2010 09:34
Postitusi: 86
Asukoht: Tartu
Tänud sulle Marko. Mul südamel kohe kergem kui sa ütled, et sul ka JBL NO2 päris nulli ei lähe. Kuna mul käivitus ( 6nädalat), siis hirmuga olen iga päev NO2 testi teinud ja seisab seal 0.025-0.05 piires. Sera ammu nullis.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 22, 2011 03:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 11, 2010 02:40
Postitusi: 340
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
andresv kirjutas:
Tänud sulle Marko. Mul südamel kohe kergem kui sa ütled, et sul ka JBL NO2 päris nulli ei lähe. Kuna mul käivitus ( 6nädalat), siis hirmuga olen iga päev NO2 testi teinud ja seisab seal 0.025-0.05 piires. Sera ammu nullis.


Aga kas JBL ei peagi ju nulli minema?
Toote lehel on kirjas:
The JBL Nitrit Test-Set NO2 is designed for the measurement and routine control of the nitrite content in saltwater and freshwater within the range 0.025-1.0 mg/litre (ppm).

_________________
530L mulda, taimi ja kalu.
Vaata ka mu pilte fotograafina->KLIKI SIIA
http://www.fotograafia.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 22, 2011 04:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
jakera kirjutas:
Aga kas JBL ei peagi ju nulli minema?
Toote lehel on kirjas:
The JBL Nitrit Test-Set NO2 is designed for the measurement and routine control of the nitrite content in saltwater and freshwater within the range 0.025-1.0 mg/litre (ppm).


Peaks ikka nulli minema, 6 nädalat pole väga pikk aeg ja 0,025 näit on sel ajal normaalne. Oleme JBL-i NO2 testi väga palju kasutanud ja toimivates akvades on näit ikka 0. Ju see on Sera testist lihtsalt tundlikum.
Testi infoleht tähendab seda, et madalaim NO2 tase, mida mõõta saab, on 0,025, s.t. et 0,01mg/l näitu JBL-i test ei mõõda (Saliferdi oma nt. mõõdab).

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 22, 2011 05:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 13, 2010 12:34
Postitusi: 72
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
MARKO kirjutas:
kpl Kalake kirjutas:
JBL-i testi puhul on oluline vaadelda tulemust täpselt vastavalt juhisele, s.t. kahe testanuma abil, kus üks on täidetud puhta akvaariumiveega ja teine akvaariumivee ja reagentidega. Paljud inimesed ei viitsi seda puhta vee testanumat kõrvale panna.

Mina isiklikult ei ole kunagi nii laisk olnud. :)
Sellegi poolest on NO3 Sera minu silmale arusaadavam.
JBL NO2-ga on sama lugu mis andresv-l. Näit päris nulli ei jõidnudki. Mingi väike värvitooni erinevus nullist siiski oli ja jäi.
Testidest rääkides on kiusatus ära proovida Salifert testid. Kahjuks Tartus neis saada ei ole. Ja Kalakeses ma ka NO3 ei näinud.


Võimalik, et ma olen ainuke rumal aga mul oli algul tükk aega probleem JBL testide lugemisega kuna üritasin värvidest sotti saada pudelikeste külje pealt läbi vaatamisega kuni ühel hetkel avastasin, et neid tuleb võrrelda otse pealt poolt ilma korkideta; seejärel läks asi oluliselt selgemaks :) Et siis minupuhul kehtis taaskord rahvatarkus - RTFM (loe manuaali) :) Aga NO3 testi kohta ei oska siiski öelda, seda ei ole JBL oma proovinud.

_________________
400l vett, ports kalu ning ohtralt taimi


Üles
 [ 19 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver