foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 179 postitust ]  Eelmine  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 30, 2011 10:48 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Apr 26, 2004 07:15
Postitusi: 74
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn, Lasnamägi
Kas doseerimisel on vahet taimeakva ja taimedeta akva vahel?
Hetkel akvas kivid, juurikad, seinad kipuvad vetkalisteks minema.

_________________
250 l , 3SAEd, 3 skalaar, 1 ancistrust, ctenopoma; 200l ootab sisustamist,
+ 65l igaks elujuhtumiks


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 30, 2011 12:54 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Doseerimises otseselt vahet pole, 24 tunni möödudes pole eelmisest doosist nagunii miskit järel. Iseasi, kui palju sel mõtet on, vetikaid tõrjuv efekt on sel vahendil ikkagi kõrvalnäht mis avaldub üledoseerimisel. Mingil määral on vetikaid igas akvaariumis, taimedeta akvaariumis pole vetikad üldjuhul probleemiks, võib ju kasutada ka kalu kes vetikaid toiduks peavad. Kui vetikaid tekib nii palju et see muutub probleemiks, siis sellel on enamasti mingi põhjus - kas valgustus põleb liiga pikalt, veevahetusi on tehtud liiga vähe nii et nitraaditase on läinud üles vms.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 01, 2011 10:18 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Apr 26, 2004 07:15
Postitusi: 74
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn, Lasnamägi
Tänud vastuse eest! Pigem asi ikkagi harvemas veevahetuses ja ka päike käib nüüd madalamalt ning ulatub kohati akvani. Kuna mõlemate teguritega juba tegelesin, siis mõtlesin samas vetikatest lahtisaamist vähe kiirendada.

_________________
250 l , 3SAEd, 3 skalaar, 1 ancistrust, ctenopoma; 200l ootab sisustamist,
+ 65l igaks elujuhtumiks


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 26, 2011 08:53 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 22, 2008 09:39
Postitusi: 115
Pildid: 1
Asukoht: Pärnumaa, vahel ka Elva
Kas ma saan nüüd õieti aru, et see lahus kaladele miagi ei tee, kui on õige doseering?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 26, 2011 09:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 04, 2007 12:48
Postitusi: 251
Asukoht: Tartu
Kui mõistlikult kasutada, siis ei tee kaladele paha. Soovitaksin siiski enne mingi purgi või klaasi sees see keemia vähese veega ära segada, sest otse akvaariumisse valades võivad uudishimulikumad kalad liiga vänge kontsentraadiga kokku puutuda.

_________________
4x Melanotaenia Boesemani, 3x M. Lacustris, 3x M. Parkinsoni, 2x M. Herbertaxelrodi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 30, 2011 02:30 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 22, 2008 09:39
Postitusi: 115
Pildid: 1
Asukoht: Pärnumaa, vahel ka Elva
Küsimus: Kui palju ma pean seda vahendit panema, kui soovin vetika tõrjeks ja akva maht on 68l?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 10, 2012 08:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 24, 2009 11:35
Postitusi: 1208
Pildid: 6
Asukoht: Loo,tel.53 002 110
loe ja vaata ise,aga okei,ütlen ette - ca 10ml 100l vee kohta,edasi arvuta ise :wink:

Homme reis Põllu tänavale plaanis :wink: :!:

_________________
600l röövikutega
Naksikoerad taksid ehk õige nimega Maks ja Moorits...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 11, 2012 09:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 24, 2009 11:35
Postitusi: 1208
Pildid: 6
Asukoht: Loo,tel.53 002 110
Esimene laks sisse valatud :wink:

_________________
600l röövikutega
Naksikoerad taksid ehk õige nimega Maks ja Moorits...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 14, 2012 09:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 05, 2011 02:22
Postitusi: 79
Pildid: 2
Asukoht: Pärnumaa,Võiste
Ilusat sõbrapäeva. Eile sai Pärnu Mai Apteegist tellitud liiter Chemihyd Des ja täna juba käes ja kasutuses.Plaanis esimene nädal 10ml päevas ja järgmine nädal suurendada kogust kuskile 25ml kuskil seitsmeks päevaks.
Kirjas on kasutada 30ne päeva jooksul aga ma ei teinud punni lahti vaid surusin süstla nõela punnist läbi (algul ummistas ainult nõela ära,aga sellest saime võitu). Ei tea kas ikka kehtib 30 päeva poleju tegelikult avanud,nõel on punnis sees ja seda ei puutu. :?:

_________________
96L, taimed ja kalad,krevetid
150L, ootab taastamist
16L, krevetid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 14, 2012 09:22 
Akvarist

Liitunud: Reede Apr 09, 2004 12:18
Postitusi: 102
Asukoht: Tallinn
Sellest on olnud siin teemas juba juttu! Kui ei usu, loe veel teema korralikult läbi:

Chemihyd Des säilivusaeg on 1 aasta. Kasutusele võetud lahust võib kasutada 30 ööpäeva. Veel kasutamata lahus säilib säilivusaja lõpuni (nt kui pool lahusest on veel pudelis-pudeli lahtitegemine pudelis olevat lahust ei mõjuta).

See nõelatrikk oli täiesti asjata ehkki nii on võib-olla väga mugav lahust kätte saada pudelist.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 18, 2012 08:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 24, 2009 11:35
Postitusi: 1208
Pildid: 6
Asukoht: Loo,tel.53 002 110
Ütleme nii,et minu akvas ei toimunud mitte kui mingit muudatust peale seda doseerimiskuuri lõppu :?

_________________
600l röövikutega
Naksikoerad taksid ehk õige nimega Maks ja Moorits...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 22, 2012 02:26 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 06, 2012 01:51
Postitusi: 133
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Ostsin ka ilusalongist liitrise pläsku vetikahävitusvahendit. süstisin akvasse (90l vett) esimesel nädalal 10ml päevas ja selle peale viskas ceratophyllum demersum pea kõik oksad maha. paar juppi õnnestus siiski päästa ja akvast eraldada.Nüüd on käimas kange laksu nädala neljas päev (30ml päevas) ja rosanervig mädaneb päris jõuliselt , ainult ladvad näevad õige taime moodi välja. kalad, tigu ja vallisneria nana siiani kõik elus ja hea tervisega , vetikas ka kasvab rõõmsalt. hetkel olen kahevahel ,kas teha kuur lõpuni või katkestada...


Viimati muutis Joker, Laupäev Juun 30, 2012 09:30, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 22, 2012 07:24 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 14, 2009 10:38
Postitusi: 114
Asukoht: Tallinn
Mul ei õnnestunud Chemihyd Des'iga vetikate vastu suurt midagi korda saata. Aasta tagasi katsetasin BBA vastu, samuti samblikke vetikatest puhastamiseks. Tegin taimedele "vanne" lausa eraldi nõus kangema kontsetratsiooniga. Samuti lisasin regulaarselt akvaariumi. Mingit olulist muutust ei märganud, kui mõneks ajaks piiraski vetikate kasvu siis pikas perspektiivis pigem kallutas süsteemi tasakaalust välja. Mul jooksis CO2 balloonist niikuinii, seega lisa CO2 taimedele ehk mingit eelist ei andnud.

Ainus tõsiseltvõetav asi, mis mul püsivalt vetikate vastu aitab, on RO vee kasutamine koos remineraliseerimisega (sera mineral salt). Kraanivett ei lisa enam üldse. Nii saan parima tulemuse. Väetan minimaalselt ja CO2 ei lisa. Kasvatan hetkel laiskusest ainult aeglasekasvulisi taimi mis ei vaja pidevat kärpimist. Olen lahti saanud BBA'st ja ka samblikud püsivad puhtad. Klaasid on ka puhtad. Kuu tagasi oli veidi üht rohevetika liiki aga peale pajuvitsade lisamist ja 1 õunteo ostmist pole ka seda märgata. Kõige raskem on samblikke ja anubiast puhtana hoida. Kui see enamvähem õnnestub, võib rahul olla, silm puhkab.
See on vaid isiklik tähelepanek, ei tahtnud mingit üldistust teha. Proovida tasub kindlasti ka Excel'i aseaineid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 22, 2012 09:00 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 10:08
Postitusi: 362
Asukoht: Tallinn
Minu ebaõnnestumine oli Chemihyd Des'iga Torntigudest lahti saada. Mingi aja pärast selgus, et nad on ikkagi väga vajalikud pinnase liigutamises.
Väike offtopic :
Vetikate vastu on kõige edukam olnud minu kreveti akvas turbavesi.( Selle jaoks siis Sphagnum turvas ja vana kohvimasin ). Kunagi oli terve teema sellest:
/nipid/1730/index.html
Veevahetusel lisan ka Seachem Fluorishi pool ettenähtust ( loomulikult ka Seachem Prime )
Muidugi on ka valgus lahja ( 15w 54 liitrit ), aga Anubiased ja Microsorumid ja ka teised taimed on vetikast puhtad ( vaatasin igaks juhuks isegi luubiga). Midagi võib ajada ka krevettide ja Otode süüks, aga enne turbavee kasutusele võttu oli ikka vetikat näha...


Üles
 Teema pealkiri: Chemihyd Des
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 23, 2012 05:04 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 03, 2009 10:18
Postitusi: 77
Pildid: 4
Asukoht: L-Virumaa
Mingil hetkel, kui vesi kastis muutus nii läbipaistmatult roheliseks, et kalad ka vist üksteist ei näinud, mässisin kastile kilekotid ümber. Pimendasin 9 päeva. Paaril korral lülitasin minutiks valguse, et kalu toita.
Võtsin kotid maha ja aeg oleks nagu kastis seisnud- pilt oli endiselt roheline. Tahtmist jätkus vaid üheks testiks. NH4-0,05. Üldsegi mitte paha. Keerasin CO lahti, valgust adsin 5 tundi päevas ja terve nädala jooksul lisasin igapäevaselt Chemihyd Des`i 30 ml 100 l vee kohta. Pilt ikka endine. Vähendasin doosi 10 ml 100 l kohta. Teisel päeval hakkas vesi selginema. Viie päevaga muutus vesi kristallselgeks. Vee vahetusi ma kogu selle aja jooksul ei teinud. Kalad tundsid ennast ka vist hästi- kadusid polnud.
Võib-olla mõjusid hoopis arusaamatud tegurid nii hästi, kuid ma ei taha hästi uskuda, et Chemihyd Des seal mingit rolli ei mänginud.

_________________
400l, Eheim2028, Eheim2224, sooj. Eheim 150W, taimed ja vikerkalad


Üles
 [ 179 postitust ]  Eelmine  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver