foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 13, 2017 09:45 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 13, 2017 09:10
Postitusi: 4
Tere!

Sai pealkirjas olevatest asjadest akvaariumile põhi tehtud. Lootes, et taimed kasvavad paremini ja põhi ka ilusam. Kohe kui kõik sai valmis hakkas pleco seal põhjasees sõnaotseses mõttes maurama. Ja nii et pm ei kasvanud seal enam mitte ükski taim. Pidin taimedele kividest barrikaadid ehitama. Niimoodi sain mõned taimed kasvama panna. Vahepeal oli kõik rahulik ja põhja ümberkujundamist ei toimunud enam. Ostsin 2 taime juurde ja täna oli üllatus suur. Isegi suuremad kivid olid paigast liigutatud. Alguses kui see pihta hakkas, siis nägin paarkorda laivis kuidas see asi käib. Youtubest leidsin video kus kalal sama käitumine. https://www.youtube.com/watch?v=_hIw7IurFts&t=60s
On kellegil veel sellega probleeme olnud? Maisaagi hästi aru kas kalale lihtsalt meeldib see või tal midagi muud viga? Nii palju veel, et akvaarium on 180 liitrit ja pleco umbes 6-7 aastat vana ja umbes 17-20 cm pikk.

Tervitades


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 14, 2017 01:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Minul tegid ancistrused sama moodi. Samuti sansibar põhi. Ma arvan, et ju tahtis koobast kaevata kuna mul tegi ta suure augu juurika alla :D

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 14, 2017 03:11 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Ei ole küll postitusest välja lugenud, aga äkki peakski talle mingi varjulise koha akvaariumi muretsema/meisterdama. On nad siiski rohkem öökalad, päeval meeldib neile rohkem varjul püsida. Ilmselt üritabki ta kaevamisega seda saavutada


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 14, 2017 07:34 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
lisaks vaid seda et 180l on täiskasvanud plecole veidi vähe ruumi...ei usu et tal midagi viga oleks

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 15, 2017 12:03 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 13, 2017 09:10
Postitusi: 4
bardatulus kirjutas:
lisaks vaid seda et 180l on täiskasvanud plecole veidi vähe ruumi...ei usu et tal midagi viga oleks

See pleco on siin akvaariumis elanud pm sünnist saati. Plaanis varsti suurem akvaarium soetada.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 15, 2017 12:04 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 13, 2017 09:10
Postitusi: 4
Pets kirjutas:
Ei ole küll postitusest välja lugenud, aga äkki peakski talle mingi varjulise koha akvaariumi muretsema/meisterdama. On nad siiski rohkem öökalad, päeval meeldib neile rohkem varjul püsida. Ilmselt üritabki ta kaevamisega seda saavutada

Jah, varjualune on olemas ja seal ta tavaliselt aega veedab. Valgel ajal käib väljas ainult söömas.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Jaan 05, 2018 08:57 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
No mina ei tea - mul on alati mingid "mökud" kalad. Ei nad kakle ega tuuselda. Minu 50-sentimeetrine Pleco elas koos mõne muu suuremat sorti ahvenlasega lõpuks 900-liitrises. Mõni taim seal ikka oli suure vaevaga. Ja mureks ikka rohkem ahvenlaste tuustimine. Mu pleco rohkem rippus mokkapidi klaasi küljes ja lutsis rohelist vetikat, mis sinna tekkis. Kuhugi koopa alla varju ei kippunud, aga ehk põhjuseks see, et oli ikka päris suur ja väge täis. Väga meeldis talle purjetada ühest akva otsast teise. See oli vägev vaatepilt - puri uhkelt püsti ja liugles mõnuga.

180-liitrit väike tõesti. Mul oli vaheetapiks 500-liitrine ja kui 900-se sain, siis sain aru, et too eelmine oli ikkagi ka väike ta jaoks.

Aga pelcosid on ka mitmeid erinevaid sorte. Mõni kasvab suuremaks ja mõni mitte nii palju. Kellega Sul just täpselt tegu? Mõtlen, et kui juba nii "vana" kala, siis oma pleco järgi selle aja peale võiks Sinu oma suuremgi olla.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver