foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Põhja kujundamine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 17, 2014 12:21 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 23, 2014 09:55
Postitusi: 94
Pildid: 1
Asukoht: Pärnu
Tere!

Andke palun natuke nõu..

Nimelt plaan käima lükata 375l akva, kus esialgsete plaanide kohaselt hakkavad elama skalaarid, gouraamid, ancistrused, corydorlased ning mõned malawi cichlidsid..ilmselt võib sinna veel sattuda mollisid või mõõksabu, kindlat plaani lõppkoosseisus igatahes ei ole, oleneb paljustki, kuidas kalade läbisaamine.
Lisaks taimed, kivid, kännud..

Ja hetkeseisuga oleks soov panna põhja substraat ning peale kruus, kuid akvaariumi keskele rajaks nö liivajõe, et keskele paneks ühe osa liivapõhja (kasutaks siis Reinu soovitatud kuivliiv fraktsiooniga 0,63 - 2,0 mm).

Kas selline asi on reaalne? :)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Põhja kujundamine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 17, 2014 12:54 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 24, 2014 07:35
Postitusi: 225
Pildid: 20
Asukoht: Kiili vald
Mis tahetakse kõik nii keeruliseks teha?

Liivajõgi? OK... kui nullist teed ja tahad jätte selle sinna, siis saad teha plastikust "renni" ja selle paned liiva täis ja siis on segunemist minimaalselt.

Aga alla substraat ja peale kruus? Ma ei tea muidugi kui palju kalad hakkavad põhja ümber kujundama, aga kui kalad ei ole eriti "kaevandajad", siis mina paneks ainult spektsiaalse substraadi ja ei hakkas kihistama midagi. Kihte on mõtet panna ainult mullapõhjaga akvaariumisse (väetise kiht alla on normaalne).


Üles
 Teema pealkiri: Re: Põhja kujundamine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 17, 2014 01:07 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 23, 2014 09:55
Postitusi: 94
Pildid: 1
Asukoht: Pärnu
Substraat ju ongi taimedele väetise eest, mida pannakse põhja, kruusa alla? Mis selles imelikku on? :)
Mingit kihistamist küll plaanis pole teha..


Üles
 Teema pealkiri: Re: Põhja kujundamine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 17, 2014 02:42 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 03, 2009 10:18
Postitusi: 77
Pildid: 4
Asukoht: L-Virumaa
Sa saad oma unistuse teoks teha ja seda hiljem ka nautida vaid juhul, kui ei võta oma akvasse ühtegi malawi kirevahvenlast. Nad söövad ära kõik õrnemad taimed ja tugevamad lihtsalt rüüstavad ära. Ja kui mõnele isasele jääb silma väljakutsuv emane, kukub ta kohe pesa kaevama, tassides pinnast ühest kohast teise, ning pöörab Su põhjakihid täiesti segamini. Ja kui Sa soovid kaladele võimalikult looduslähedasi tingimusi luua(näevad värvikirevamad, on tervemad ja ujuvad ilmselt kauem Su akvas), siis skalaarid ja malawi kirevahvenlased elavad ikka üsna erinevas vees.

Edu.
I.

_________________
400l, Eheim2028, Eheim2224, sooj. Eheim 150W, taimed ja vikerkalad


Üles
 Teema pealkiri: Re: Põhja kujundamine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 17, 2014 03:30 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 23, 2014 09:55
Postitusi: 94
Pildid: 1
Asukoht: Pärnu
Eks see hirm taimede pärast nende malawidega seoses on..
Aga tahtmine neid sobitada, et oleks värvi, esialgu kohe ei oskagi alternatiivi värvi loomiseks välja mõeldagi.. :)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Põhja kujundamine
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 18, 2014 01:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 04:27
Postitusi: 294
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Kas te tõsissel tahate hoida Malawi cichliidid koos eluspoigijatega? :shock: Mõelge peaga mis te teete. mul kogemus on olemas, tahate kirjutage ps annan nõu.

_________________
Akvad:450, 350l, 240l, 180l, 100l, 64l, 54l, 20l, 18l.
Elanikud: Malawi cichlidid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Põhja kujundamine
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 18, 2014 11:59 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 23, 2014 09:55
Postitusi: 94
Pildid: 1
Asukoht: Pärnu
Hetkel on ainult mõte, niiet rahu :wink:
Eks palju on kinni konkreetsete kalade iseloomus, paljud kalad ei sobi kokku omavahel, täiesti teadlik sellest, aga alati leidub erandeid..
Kuna meil teises akvas on mollid, siis ei ole ka seda probeemi, et soetatud kalu pole kuskile panna, kui näha, et malawidega nad ei istu :roll:

Aga kui nüüd teemasse tagasi tulla, siis liivapõhja mõte sai siiski maha matta, ning proovime hoopis heleda kruusaga sarnast ideed,
eks proovima peab, ehk läheb õnneks :D


Üles
 Teema pealkiri: Re: Põhja kujundamine
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 18, 2014 10:46 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
[-X olen ise sama teemat arendanud...
resumee: ilus nn. liivaväli säilis vaid ca 1 kuu, kui soovid siis vaata mu pildialbumit seal yhel pildil on näha....kuigi akvas erilisi kaevajaid ei ela peale antsude siiski segunes liiv kruusaga ära....algul proovisin kruusa liiva pealt ära riisuda aga siis taipasin et see mõttetu tegevus :)
üritan vaid hoida seda ala taimevaba - ja kui aus olla siis see meeldib mulle ja olen rahul.
Selliseid ilusaid nn liivajõgesid saab kujundada vaid võistlustööks, aga kas seda ka aastaringselt(koos kaladega) säilitada saab...
see on teine teema...kindlasti on omad nipid aga mina ei viitsinud seda asja nii peeneks :D ajada

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: Põhja kujundamine
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 19, 2014 10:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Pakun välja, et kõige lihtsam on nagu eelpool mainiti teha jõgi plastiktoru sisse. Iga 2-4 kuu tagant sifoonid liiva välja ja uus liiv asemele.... Kirjas on see lihtne aga praktikas on päris tülikas.


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver