foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 29, 2011 11:44 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 26, 2011 12:22
Postitusi: 37
Pildid: 2
Asukoht: Saku
Kuidas teha mullapõhi töötavasse akvasse. Praegu on päris jäme kruus ja taimed ilmselt vajavad midagi kobedamat.

Töö käik oleks, et suurem osa vett välja, kalad välja, taimed välja ning ka olemasolev kruus välja ja hakkaks põhja tegema. Plaanin kasutada tiigitaimede mulda.

Nüüd tekib mul küsimus, et akvat ma päris veest tühjaks ilmselt ei saa (u 5-10 cm jääb põhja, klaasi kõrgus 50 cm ja üle selle ei taha vesi enam voolikga põhast väga joosta). Kui hakkan mulda panema, siis see ju teeb vee häguseks ja ilmselt lahustub vette ka liiga palju igasugu kraami mida muld sisaldab. Uue kruusa/liivakihi paneks siis mulla peale (ilmselt peenema).

Küsimus on, et kas ma peaks akva ikkagi enne veest päris tühjaks saama või see väheses vees mullaga toimetamine ei tee midagi halba? Pärast settib lendlev ollus põhja või puhastab filter selle välja...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 29, 2011 12:24 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 28, 2011 04:15
Postitusi: 135
Asukoht: Kehra
Tegelikult on võimalik voolikuga akvaarium ikks päris tühjaks lasta, nii et sinna vb 0,5-1 cm vett jääb. Tuleb kasutada vaid peenemat voolikut nig mängida sellega, st hoitma kogu seg vastu põhja, et õhku ei saaks. Viimase tilga saab ära koristada hea imavuse lapiga.
Olen enda 180 liitrise ( kõrgus 50 cm) 12/16 voolikuga pea tilgatuks saanud.

_________________
kauplus " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
katrin@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 29, 2011 05:55 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 26, 2011 12:22
Postitusi: 37
Pildid: 2
Asukoht: Saku
12/16 voolik on mul täitsa olemas. Aga akva täiesti tühjaks saamine on siis ikkagi vajalik?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 29, 2011 09:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
No see teeb su mulla panemise kordades mugavamaks ja kiiremaks - kaladel ka vähem stressi kuskil väikses anumas...

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 30, 2011 12:23 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 26, 2011 12:22
Postitusi: 37
Pildid: 2
Asukoht: Saku
Aga kas ma võingi niimoodi supsti kalad välja, uus põhi sisse ja kalad tagasi kasutades vana vett? Või koos vana kruusaga viskan minema suurema osa bakteritest ja siis peaks ootama kuni akva uuesti käima läheb? Või siiski vana vesi ja olemasolevad taimed kompenseerivad selle kao mis kruusaga likvideerimisega tekitan? Alles jäävad ka känd ja mõned suuremad kivid ja lillepott, loomulikult ka filtri sisu ei plaani puutuda. Või oleks mõistlik mingis osas vana kruusa kasutada, kuigi uus ja vana mul väga kokku ei sobi...


Üles
 Teema pealkiri: ...
PostitusPostitatud: Reede Sept 30, 2011 01:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 19, 2004 03:35
Postitusi: 260
Asukoht: tallinn
Tere,

vana vee ja kalad koos filtriga paned mõnda teise suuremasse anumasse ja jätad filtri tööle.
akvaariumi põhjast eemaldad oma vana kruusa ja viimase vee.
siis paned mulla ning selle peale uue kruusa, taimed võid juba mulla sisse istutada ka enne kruusa panemist. küll nad sealt välja kasvavad.

seejärel kõik muud dekoratsioonid ning siis tagasi sisse vaikselt vana vesi, uus vesi ning filter ja kalad.

kindlasti tekib uus käivitamise protsess aga vana vesi ja juba käinud filter aitavad seda kiirendada.

_________________
http://www.akva.ee
Lisainfo:
info@akva.ee
55 904 954


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 30, 2011 01:45 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 26, 2011 12:22
Postitusi: 37
Pildid: 2
Asukoht: Saku
Vot enda mõistusega filtrit käima poleks küll pannud teise anumasse. Tänud nõuande eest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 20, 2011 06:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 04, 2011 12:44
Postitusi: 19
Asukoht: Pärnu
Mul täpselt sama asi vaja teha, väga head nõuanded!!!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 15, 2012 02:05 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 19, 2010 12:46
Postitusi: 76
Asukoht: Tallinna külje all
Minu suuremas akvas ei kasva taimed hästi. Otsustasin istutada need Biolani musta mulla sisse. Tegin seda veevahetuse ajal, kalad olid sees. Minu albumis on kolm pilti sellest protsessist...
Panin taimed mullapalliga akvasse ja katsin pealt dekoratiivkruusaga.
Seejuures vesi läks siiski veidi sogaseks, kuid hommikuks juba selgines.
99,9 % mulda jäi ilusti taime juurte ümber.
Taime juured saavad vabalt läbi kanga kasvada, kui neil vaja on.
Hilisemaid taimede ümberpaigutusi peaks olema ka lihtsam teha.
Ei tea kas see meetod ennast ka õigustab.

Veel küsimus asjatundjatele :
Kas poest ostetud mullasegu on vaja kuidagi desinfitseerida (nt. kuumutada praeahjus - see oleks vist ainuke kodus teostatav moodus) ?

_________________
325 l akva: 4 kongo tetrat, 4 Melanotaenia boesemani, 1 M. lacustris, 4 M. herbertaxelrodi, 1 M. praecox, 4 M. australis(?), 2 M. rubrostriata(?), 2 Garra cambodgiensis
160 l akva: 1 komeet, 2 shubunkinit, 2 Danio aequipinnatus, 3 SAE-d


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 15, 2012 08:22 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Tundus et seda mulda sai sinna taimede ümber suhteliselt napilt.
Praeahjus kuumutamine või suures potis keetmine on levinud võtted mulla mineraliseerimiseks, positiivne efekt on selles et hiljem vähem muret ammoniaagiga ning ka pinnases olevad mikroorganismid hävivad.
Kas see on vajalik, on osalt usu küsimus. Eks ilmselt osa riske saab maandatud, samas pole võimatu et ilma kuumutamata mullaga saab akva kiiremini käima, seda just tänu neile mullas olevatele mikroorganismidele. Igatahes on võimalik kenasti hakkama saada nii mulda kuumutades kui ka ilma selleta. Mullapõhja esimesena kasutusele võtnud Diana Walstad ei kasutanud mulla kuumutamist. Mulla mineraliseerimine on hilisema aja nipp ja tõenäoliselt esmalt Tom Barri poolt kasutusele võetud.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 18, 2014 10:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juun 02, 2004 12:08
Postitusi: 139
Asukoht: Sikupilli
Tegin just oma 450L akvas selle läbi, et viskasin kogu vana kruusa välja ning panin asemele Biolani aiamaa mulla + uue kruusa. Kalad tünni, umbes pool vett sain ladustada aga ülejäänu pidin kraanist alla laskma kuna polnud anumaid enam. Akva põhja jäi 5mm vett, vana kruus välja, uus muld+kruus, taimed/kännud sisse, edasi vana vesi + uus vesi ja kalad. Kogu protsess võttis aega 6h, kalad elasid ilusti ilma filtrita suures tünnis. Ükski kala ära ei surnud:)

Enne tegin peaproovi läbi ema 180L akvaga, seal võttis kogu asi aega 1h. Käkitegu minu akva tühjakstegemise kõrval.
Mullaga ma midagi ei teinud, st ei kuumutanud ega midagi.

_________________
200L + 50L


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver