foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 2 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 06, 2016 02:09 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Vaja üks 54L akvaarium jõulukingiks käima saada, st mõni kuu on aega
Lugesin läbi selle artikli
http://akvarist.eu/alustame/sissetootamine

ja mul on mingisugune tegevuskava valmis mõeldud ja teatud võimalused, aga lõpus ka paar küsimust

Sissetöötamise kiirendamiseks saan panna
1) Küpse akva vett
2) Küpse akva kruusa
3) Korraliku pundi taimi
4) Bakterikultuuri pudelist
5) Ehk ka kuidagi saan valmistada sissetöötatud filtri ette?
6) Vedelväetist taimedele
7) ? ...

Paar küsimust
1) Kuna kavatsen ka pinnast jm panna, kas see küpse akva vesi ongi oluline siis? Lugesin, et seal niigi vähe baktereid, pigem kannab sellega haigusi...mida kannab ka põhi ilmselt
2) ja 3) kohta - mul on küpses akvas ramshorn vms tülikad teod, nende kontrollimiseks on seal ka killerid. Lootsin, et ehk ikka saan uue akva nii starditud, et neid tigusid sinna ei satu. Aga seda lootust mul pole? Kui tahan panna bioloogiliselt aktiivset kruusa ja mitte taimi klooritada siis on teod paratamatus, mingit nippi pole kuidas neid välja korjata akvast või enne elimineerida?
5) Kas filtri saab ka bakteritaga täita nii, et jätan ta pikemaks ajaks olemasoleva küpse akva põhja vedelema? Pudelibakterit võin ka panna lisaks.

Saan aru, et taimi saaksin muidu enne karantiinis hoida ja koorunud teod ära korjata, aga siis oleks uus akva tükk aega paljas ilma korraliku aineringeta.
Põhjaga eriti ei näegi mingit lahendust, isegi kui ajavaru oleks pikem
Kalu pole otsustanud veel, mõni nädal ehk töötabki tigudega sisse? Kalasoovitused on ka teretulnud. Mõte liigub selles suunas, et mõni üksik suurem kala ja siis parv pisikesi, põhja elama kas krevetid või mõni põhjas tuhniv kala, ancistrus reostaks vast liialt?


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 06, 2016 06:52 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Jõuludeni on siiski alla kahe kuu :)
Oma kogemusest julgen soovitada Seachem Stability\'d
Võti asja juures on see, et pead täpselt järgima juhendit. Sead akvaariumi kõik valmis, ka kalad ja samaegselt hakkad lisama Stability'd nagu juhendis kirjas.

Mina ei tooks mingist teisest akvaariumist ei vett ega baktereid, aga need on ühed kiirendamise moodused. Sel juhul aga pead elukad sisse tooma järkjärgult Seoses sellega arvan, et sul jääb aega väheks.


Üles
 [ 2 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver