foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: prefiltri õnnetus
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 09, 2014 06:52 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Aug 14, 2014 07:37
Postitusi: 75
Pildid: 6
tere, postitan siia oma halva kogemuse teistele algajatele hoiatuseks

täna juhtus minu esimene kala kaotus ja kõik lihtsalt enda rumaluse tõttu. Nimelt valguse süttides avastasin et filtri surve on kuidagi madal. Vaatasin järgi ja elektroonika ffiltril näitaski alla 50% võimsust. Hakkasin siis uurima. Tegin filtri lahti hakkasin esimest pre filtrit puhastama kui avastasin et midagi siputab. Üks otocinlus oli filtrisse sattunud. Mõtlesin et krt kuidas see võimalik on, mul on ju sissevoolu ees ka eheimi filter. Lasin oto akvasse tagasi ja õnneks paistis et on reibas, pani kohe peitu ajama.

Panin siis filtri kokku ja tööle, kuid vool ikka alla 50%. Võtsin siis akva sisese prefiltri lahti ja avastasin seest surnud noore ancistruse :( . Alguses oli hämmingus, et kuidas ta sinna sisse sai.

Pean nüüd ajas natuke tagasi minema. Kui ma EhEimi pre filtri ostsin siis vaatasin et ta on kahes osas. Mul on aga sissevõtu toru suht pikk ja nii suur prefilter ei mahtunud ära, seega võtsin alumise jätku küljest ära. Siin aga oligi fataalne viga. Nimelt oli alles jäänud filtri keskel pisike ava mis läheb koonusena kitsamaks ning jõuab lõpuks otse sissevõtu toruni. Kala oli sinna torusse roninud ja tänu survele ei saanud enam välja. Ma oleks pidanud prefiltri alumist osa kasutama mitte ülemist.

igatahes väga kahju


Viimati muutis putukas, Esmaspäev Nov 10, 2014 12:31, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri: Re: killer prefilter
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 09, 2014 11:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 04:27
Postitusi: 294
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Oma veade eest tuleb maksta... muidu eheimi prefiltrid on päris head. Tuleb õigesti kasutada ja peaga mõelda..

_________________
Akvad:450, 350l, 240l, 180l, 100l, 64l, 54l, 20l, 18l.
Elanikud: Malawi cichlidid


Üles
 Teema pealkiri: Re: killer prefilter
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 10, 2014 01:38 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Et siin ei tekiks alusetult paanikat, kinnitan ka omalt poolt, et Eheimi eelfilter on täiesti ohutu ja kasulik asi, kui teda pruukida nii, nagu tootja on seda ette näinud. Nii nagu tavaline kööginuga võib mittesihipärase kasutuse korral muutuda ohtlikuks mõrvarelvaks, saab ka eelfiltri vale kasutamisega häda põhjustada.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: prefilter õnnetus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 10, 2014 12:30 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Aug 14, 2014 07:37
Postitusi: 75
Pildid: 6
muutsin postituse pealkirja ära, et sisu valesti ei mõistetaks. Loomulikult oli tegemist mu enda rumalusega, kirjutasin postituse teistele minusugustele teadmiseks/hoiatuseks. EHEIMi prefiltril pole viga midagi.


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver