foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 23 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Silikoon
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 25, 2010 07:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Apr 21, 2010 07:06
Postitusi: 424
Asukoht: Tallinn/Lasnamägi
Tere ,
Tahtsin ehitada oma akvasse kookoskoopa aga tahaks teada kas tavalise silikooni kasutamisel võib see akvaariumielanikele saatuslikus saada??

_________________
60l ja 25l elussünnitajate ja muu floora/faunaga.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 25, 2010 08:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 07:23
Postitusi: 53
Pildid: 19
Asukoht: Keila
Päris kindlasti! Ära seda küll proovigi. Kunagi ostsin halli silikooniga paigatud akvaariumi(umbes 15 aastat tagasi). Proovisin,et vett pidas aga ei osanud arvata, et see päris õige pole. Jäin oma väga suurest õunakast ja skalaarist ilma.

_________________
Inimene õpib kogu elu,...
akv: 200l,102l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 25, 2010 09:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Apr 21, 2010 07:06
Postitusi: 424
Asukoht: Tallinn/Lasnamägi
Tänan vastuse eest.

_________________
60l ja 25l elussünnitajate ja muu floora/faunaga.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:52 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Tsiteeri:
Päris kindlasti! Ära seda küll proovigi. Kunagi ostsin halli silikooniga paigatud akvaariumi(umbes 15 aastat tagasi). Proovisin,et vett pidas aga ei osanud arvata, et see päris õige pole. Jäin oma väga suurest õunakast ja skalaarist ilma.


Ma väga ei usu, et see hall silikoon Su elukate surma põhjustas. Kogused on liiga väikesed selleks. Surma võib veel palju muid asju põhjustada, esmajärjekorras meenub mulle sisse-töötamata akvaariumi üleasustamine.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 05:24
Postitusi: 127
Asukoht: rapla m/k
ma tegin suurema plastpudeli kaelast prooviks vulkaani,katsin tavalise sanitaar silikooniga ja peale läks jämedam kuivliiv.sisse siis õhukivi ja punakas valgus.töötas kastis jupi aega ja ükski sabaline ei visanud lusikat nurka.
mati


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 07:23
Postitusi: 53
Pildid: 19
Asukoht: Keila
200l akvaarium ja kaks looma -üleasustust ei saanud olla ja umbes nädal seisnud vesi võis küll olla vähe aga skalaar kattus limaga ühe õhtu jooksul. Kui palju selleks täpselt aega kulus ma ei mäleta(tunde ainult) aga vanasse akvaariumi tagasi tõstmine ei aidanud teda enam. Ma olen alati tetra aquasafe-t kasutanud, see poleks lihtsalt saanud juhtuda! Muidugi võib olle,et mõne silikooniga tõesti ei juhtu midagi aga nad on ikka väga erinevate omadustega. Mina pigem kardaks ,kui kahetseda tahaks. Ei hakka teiega rohkem sel teemal vaidlema eks igalühel omad vitsad. Mis juhtus, seda enam tagasi ei saa. Vastasin ainult oma väga,väga valusa kogemuse pärast.

_________________
Inimene õpib kogu elu,...
akv: 200l,102l


Viimati muutis marja, Neljapäev Aug 26, 2010 11:20, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Ma ka ei usu eriti, et tegu oli silikooni põhjustatud haigusega. Veevahetuse intervall 1 nädal on "Harju keskmine" ja normaalne. Põhjus pidi olema ikkagi milleski muus: haigus, paha vesi (testi tegid ?), temperatuur vms. Tuleta meelde, mida viimati akva juures tegid- keda juurde tõid.
Kala kattus limaga? Seda võiks selgemalt kirjeldada, ehk väldib tulevikus probleeme.

PS. Peale selle ... vähemasti minu teada on kuivanud silikoon kahjutu.

PS/1. Aga loomulikult soovib teema algataja (nagu me kõik) oma kaladele ainult parimat ja kasutab vaid kindlalt sobivat ehk akvaariumisilikooni. Oma lemmikute elude peal ei tasu katsetada, parem arutame teoreetilisi küsimusi siin foorumis ... :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 07:23
Postitusi: 53
Pildid: 19
Asukoht: Keila
Sel ajal ei teinud teste. Mul ei olnud neid kodus olemas. Nagu ma juba ütlesin oli see umbes 15 aastat tagasi. Kuna minu isa kinkis mulle 20l akvaariumi, müüja soovitusel sinna ka 3 skalaari. Loomulikult tahtsin neid väga ruttu ümber asustada. 3 skalaari lihtsalt ei mahtunud 20l akvasse ära. Kõik muu on juba kirjas....

_________________
Inimene õpib kogu elu,...
akv: 200l,102l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Hmm...hakkasin uurima ja silikoonil ning silikoonil tundub tõesti olevat vahe.
Link otsingule: http://www.google.ee/search?q=is+silico ... =firefox-a

Ingliskeelse teksti lugejatele: "silicon" on meie keeles räni (liiv mõnes mõttes), ollus,mida otsime on "silicone".

Kokkuvõttes: eespool kõnelejatel on ikka õigus - tasub kasutada vaid spets silikooni mis akvaariumi jaoks mõeldud. Olgugi et kogus väike...

Aga meeldivat väitlust võiks jätkata et siiski selgust saada. Ehk mõni teadja (mitte arvaja, nagu mina) võtaks ka sõna ?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 27, 2010 09:36 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Üldiselt, ainus oht, mida ma silikoonide juures näen, on see, et neile vb. lisatakse mingeid mürke, et sul vannitoas vuugi vahel vetikal nii hea olla poleks (tegu pole siiski mingite puutu ja sure tüüpi ühenditega). See võiks pakendi peal kirjas olla. Räni ja silikooni on ikka suht raske segi ajada. Muidugi, pole seegi kindel, et tegu oli üldse silikooniga. Halle vuugitäiteid on teisigi. Tagantjärele on põhjuste selgitamine muidugi keeruline, minu jutu point on rohkem see, et silikooni ei pea ma kuigi tõenäoliseks süüdlaseks.

Ma oletan, et kiire limaga katmisega proovis kala ennast ärrituse eest kaitsta, seega pidi olema tegu ikka üsna vänge kraamiga. Ma ei tea, kuidas see 15 aastat tagasi oli, aga praegu märgitakse pakendile ka see, kui mingi aine on veeorganismidele üliohtlik. Esimesena meenuvad mulle koduseks kasutamiseks mõeldud putukamürgid.

Ega AquaSafe, ega ka teised veeparandajad, pole mingi imerohi. Päästavad nad Sind raskmetallidest ja kloorist.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 27, 2010 12:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Teeme nii, et akvaariumis kasutame ikka selleks ettenähtud akvaariumisilikoni milleks jamada muude asjadega.

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 27, 2010 12:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Igasugune muu tavaline ehitussilikoon peale spetsiaalse akvaariumisilikooni põhjustab suure tõenäosusega kalade surma. Asi ongi justnimelt hallitust ärahoidvas aines. Üks selline aine olevat nt. arseen. Kindlalt küll ei oska väita, kas seda kõikides silikoonides kasutatakse. Meie kogemus ütleb (läbi klientide laekunud info), et tavalise silikooni kasutamine põhjustab kiire kalade surma.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 27, 2010 06:32 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Oleneb, kes sul seal on. Mõnele elukale käib endasuguse nägemine närvidele. Teistele vb meeldib, seltsis segasem:)

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 27, 2010 06:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Apr 21, 2010 07:06
Postitusi: 424
Asukoht: Tallinn/Lasnamägi
Seal on need 60l elukad kes mu postituse all kirjas.

_________________
60l ja 25l elussünnitajate ja muu floora/faunaga.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 28, 2010 01:44 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Okt 31, 2009 06:40
Postitusi: 18
Asukoht: Raplamaa
Betta kindlasti peegliga sõbraks ei saa.
Proovi panna peegel vastu klaas kui betta ligidal.
Teeb peeglile tuule alla, ja võib end vigastada.
Stressab raudselt.


Üles
 [ 23 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver